inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Kabát
Publikoval: JO - Pátek, 24.11. 2017 - 02:06:26
Rubrika: Reportáže

KABÁT
9. listopadu 2017, Ostrava, Ostrava Aréna

Text: Aleš 'DZON' Steffek
Foto: Aleš 'DZON' Steffek

Do Ostravy zamířila skupina KABÁT v rámci svého halového turné Do pekla Do nebe 2017. Protože samotná tour probíhá v listopadu, respektive v měsících, kdy už není zrovna prostor pro open air radovánky, jednoduše řečeno, venku už je pěkná zima a na některých místech už leží bělavý poprašek, volba prostor byla jasná – Ostravar Aréna.

Koncert začínal ve 20.00 hod, ale když jsme procházeli kolem haly půl hodiny před začátkem, mysleli jsme si, že se lidé, kteří jsou ještě venku, nemůžou dostat dovnitř na první skladbu. Dostali, nevím sice, jestli na první, nebo druhou, ale všichni byli vevnitř. Hala byla plná, praskala ve švech a všichni si užívali skvělý večer. Jak už to bývá u takových akcí, během první písně se tak nějak ještě dolaďuje zvuk, a tady to nebylo jinak. Pak už to bylo vše docela v pohodě. Alespoň tedy pro mě. To, že občas došlo k nějakému menšímu zakolísání zpěváka nebo kytaristy, prostě k živému hraní patří. A vlastně jsem byl i rád, protože to nevyznělo nijak sterilně a bylo skutečně jasné, že chlapi, co se rádi poperou jenom nožem anebo sekerou, to dávali v Ostravě skutečně naživo a bez playbacku.

Začátek koncertu se nesl v takovém klasickém duchu – první písně V pekle sudy válej a Banditi di Praga prostě u publika fungují, a fungovaly i zde v Ostravě. Přestože venku už byla slušná zima, Kabáti si nemohli odpustit, aby nás nepozvali i Na sever. To bylo ovšem velice efektní, protože přímo nad pódiem začalo dokonce sněžit. Fakt super scénář. Protože jsem se musel zbavit fotoaparátu, utekla mi jedna ze skladeb. Při návratu se už ale celá hala dobře bavila u 'parody' songu Kávu si osladil (pro Frantu) i při pěkně odpíchnuté Bum Bum Tequilla. Atmosféru pěkně dobarvovaly projekční kruhy umístěné nad bicími. Když v nich nesněžilo, jely v nich třeba texty. Trošku zklidnění přinesla pohodovka Starej bar, mimochodem jedna z mých nejoblíbenějších. Když koncert v Ostravě, tak nemohla samozřejmě chybět ani Teta z Ostravy. No jo, chudák teta, už jí z té zimy nohy nezebou...

Setlist byl ale skutečně slušně našlapaný. Pokud jsem dobře počítal, vešlo se tam celkem 28 písní z celé kabátí historie. Chybět nemohly třeba dnes už kultovní kousky Žízeň, Burlaci nebo Šaman... a na samotný závěr samozřejmě Moderní děvče. Přiznám se, že jsem Kabáty neviděl hodně dlouho, a jsem rád, že jsem měl tu možnost. Jak bylo evidentní, pořád umí dobře bavit lidi – a teď snad dokonce mnohem líp než dřív. Jejich koncerty, to je prostě oslava radosti a dobré zábavy. Co víc si přát.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund