inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Infected Rain, Up!Great
Publikoval: JO - Sobota, 11.11. 2017 - 18:01:35
Rubrika: Reportáže

INFECTED RAIN, UP!GREAT
8. listopadu 2017, Praha, 007 Strahov

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Večer dvou silných ženských hlasů. Tak by se dal nazvat koncert Up!Great a Infected Rain, který se odehrál 8. listopadu v pražském klubu 007 Strahov. Vzhledem k velikosti místa konání se dalo čekat, že v něm bude pěkně horko a pořádně namačkáno. A taky že jo.

Čeští zástupci tohoto večera vystupující pod názvem UP!GREAT se jako předkapela slavnějších kolegů jednoznačně osvědčili. V čele téhle party z Ostravy stojí zpěvačka Veronica, která předvedla svůj parádní hlas i smysl pro humor. Skupina se pohybuje na pomezí crossoveru a mnoha dalších stylů, takže její hudba je dostatečně různorodá a každý si v ní najde své. Veronica je opravdu divoká ženština, která to prostě umí na pódiu rozjet. Od začátku ohromovala diváky v klubu svým brutálním zpěvem a okamžitě si všechny získala. Ovšem ani její kolegové za ní nezaostávají a drtí tvrdé riffy jak na běžícím pásu. Publikum sice nerozjelo žádné výrazné pogo ani nic podobného, ale přesto bylo na všech vidět uspokojení z jejich kvalitního vystoupení. Rozhodně se jedná o band, který se může prosadit i v zahraničí. Vzdáleně mi připomínají kapelu Gaia Mesiah, ale jdou do toho po svém. Parádní úvod skvělého večera.

Ovšem nebudeme si nic nalhávat, většina lidí samozřejmě přišla na moldavské INFECTED RAIN a jejich nepřekonatelnou zpěvačku Lenu. Už od prvních tonů si získali všechny návštěvníky a rozpoutali v poměrně malém klubu slušné peklíčko. Valná část jejich odehraných songů pocházela z aktuálního alba 86. Zazněly songy Mold, Orphan Soul i Serendipity a dokázaly, že kvalita nového materiálu je opět na vysoké úrovní. Většina přítomných samozřejmě mohla oči nechat zejména na divoké a překrásné Leně, která střídala brutální i něžnější zpěv a pohybovala se do rytmu svým dokonalým tělem. I ostatní členové kapely se ovšem dostatečně přičiňovali a vysílali do světa svou nebesky ďábelskou hudbu.

Příjemně mě překvapil i zvuk tohoto klubu. Nebudu lhát, řadu let jsem v něm nebyl. Naštěstí byly hudba i zpěv více než dobře poslouchatelné, a nic tedy nenarušovalo takřka dokonalou atmosféru. V publiku jsem zahlédl i jedno velké číro, takže zástupci punkové scény se rovněž dostavili. Nechyběl ani circle pit nebo wall of death a hlavy s dlouhými vlasy létaly vzduchem nejen na pódiu. Samotná kapela si chválila neuvěřitelnou atmosféru, která se v menším klubu ještě umocňuje. Osobní kontakt je zde samozřejmě daleko lepší než na festivalech, kde nemáte možnost se k interpretům více přiblížit. A Lena se nebála svým fanouškům přiblížit prakticky na centimetry. Po koncertu se navíc objevila i u merchandisu a nadšeně se podepisovala, fotografovala a často i objímala. Prostě parádní ženská.

Infected Rain opět dokázali, že rozhodně patří k těm nejzajímavějším metalovým female fronted kapelám, a konkrétně u nás budou mít vždy vrátka otevřena dokořán. Asi se nikdy nedostanou na komerční úroveň Nightwish, ale to nic nemění na tom, že je svou tvorbou mohou v mnoha faktorech překonat.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund