inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


MARCO MENDOZA
  – Viva La Rock

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

Infected Rain, Up!Great
Publikoval: JO - Sobota, 11.11. 2017 - 18:01:35
Rubrika: Reportáže

INFECTED RAIN, UP!GREAT
8. listopadu 2017, Praha, 007 Strahov

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Večer dvou silných ženských hlasů. Tak by se dal nazvat koncert Up!Great a Infected Rain, který se odehrál 8. listopadu v pražském klubu 007 Strahov. Vzhledem k velikosti místa konání se dalo čekat, že v něm bude pěkně horko a pořádně namačkáno. A taky že jo.

Čeští zástupci tohoto večera vystupující pod názvem UP!GREAT se jako předkapela slavnějších kolegů jednoznačně osvědčili. V čele téhle party z Ostravy stojí zpěvačka Veronica, která předvedla svůj parádní hlas i smysl pro humor. Skupina se pohybuje na pomezí crossoveru a mnoha dalších stylů, takže její hudba je dostatečně různorodá a každý si v ní najde své. Veronica je opravdu divoká ženština, která to prostě umí na pódiu rozjet. Od začátku ohromovala diváky v klubu svým brutálním zpěvem a okamžitě si všechny získala. Ovšem ani její kolegové za ní nezaostávají a drtí tvrdé riffy jak na běžícím pásu. Publikum sice nerozjelo žádné výrazné pogo ani nic podobného, ale přesto bylo na všech vidět uspokojení z jejich kvalitního vystoupení. Rozhodně se jedná o band, který se může prosadit i v zahraničí. Vzdáleně mi připomínají kapelu Gaia Mesiah, ale jdou do toho po svém. Parádní úvod skvělého večera.

Ovšem nebudeme si nic nalhávat, většina lidí samozřejmě přišla na moldavské INFECTED RAIN a jejich nepřekonatelnou zpěvačku Lenu. Už od prvních tonů si získali všechny návštěvníky a rozpoutali v poměrně malém klubu slušné peklíčko. Valná část jejich odehraných songů pocházela z aktuálního alba 86. Zazněly songy Mold, Orphan Soul i Serendipity a dokázaly, že kvalita nového materiálu je opět na vysoké úrovní. Většina přítomných samozřejmě mohla oči nechat zejména na divoké a překrásné Leně, která střídala brutální i něžnější zpěv a pohybovala se do rytmu svým dokonalým tělem. I ostatní členové kapely se ovšem dostatečně přičiňovali a vysílali do světa svou nebesky ďábelskou hudbu.

Příjemně mě překvapil i zvuk tohoto klubu. Nebudu lhát, řadu let jsem v něm nebyl. Naštěstí byly hudba i zpěv více než dobře poslouchatelné, a nic tedy nenarušovalo takřka dokonalou atmosféru. V publiku jsem zahlédl i jedno velké číro, takže zástupci punkové scény se rovněž dostavili. Nechyběl ani circle pit nebo wall of death a hlavy s dlouhými vlasy létaly vzduchem nejen na pódiu. Samotná kapela si chválila neuvěřitelnou atmosféru, která se v menším klubu ještě umocňuje. Osobní kontakt je zde samozřejmě daleko lepší než na festivalech, kde nemáte možnost se k interpretům více přiblížit. A Lena se nebála svým fanouškům přiblížit prakticky na centimetry. Po koncertu se navíc objevila i u merchandisu a nadšeně se podepisovala, fotografovala a často i objímala. Prostě parádní ženská.

Infected Rain opět dokázali, že rozhodně patří k těm nejzajímavějším metalovým female fronted kapelám, a konkrétně u nás budou mít vždy vrátka otevřena dokořán. Asi se nikdy nedostanou na komerční úroveň Nightwish, ale to nic nemění na tom, že je svou tvorbou mohou v mnoha faktorech překonat.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund