ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Jaksi Taksi, zakázanÝovoce
Publikoval: JO - Pondělí, 09.10. 2017 - 19:04:55
Rubrika: Reportáže

JAKSI TAKSI, ZAKÁZANÝOVOCE
6. října 2017, Praha, Vagon

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Křest nového alba populární kapely Jaksi Taksi proběhl v pražském klubu Vagon, kde se mohli návštěvníci těšit i na spřízněné zakázanÝovoce. Tento večer rozhodně sliboval dost slušnou punkrockovou jízdu.

Už okolo osmé hodiny se začali v klubu Vagon na Národní třídě srocovat první fanoušci. Nutno podotknout, že koncert měl docela velkou konkurenci v podobě dalšího křtu, tentokrát brněnské Insanie, který se odehrával hned naproti přes ulici. I přesto bylo v klubu už před začátkem předkapely poměrně slušně zalidněno.

ZAKÁZANÝOVOCE začalo okolo deváté hodiny svůj nabušený set, který se skládal z novějších i starších skladeb. Fanoušci této kapely určitě v minulosti zaznamenali poměrně vyhrocenou situaci, která vznikla mezi jednotlivými členy. Od té doby fungují hned dvě ʻovocnéʻ kapely, přičemž v jedné pěje zpěvák Jan Pišto a ve druhé válí kytarista Mejdlo a baskytarista Yaris. Právě ti, doplnění o dva další borce v podobě bubeníka Tra Vise a zpěváka Mimiho, se stali předskokany pro křtící 'Jaksáče'. Dva původní členové se rozhodli ve své tvorbě navázat na původní tvorbu skupiny, a proto se vydávají především punkovějším, nebo chcete-li punkrockovějším, směrem. Osobně mi je jejich tvorba o něco bližší, protože jsem přece jen vyrůstal na čírech a rychlejší hudbě. Už od prvních tónů se rozjela slušná party, při které zazněly i starší pecky Irská, Alkoholka nebo nejstarší Genocida. Pogo se začalo pomalu rozjíždět a kluci si skandující Vagon užívali plnými doušky. Musím říct, že zpěvák Mimi má dle mého názoru dost podobnou barvu hlasu jako Pišto. Nevím, jestli byl i kvůli tomu vybrán, ale každopádně je to velký sympaťák a výborně doplňuje již zavedené muzikanty. Fanouškům v sále se navíc dostalo i pozvánky na podzimní turné kapely s Horkýže Slíže, jejíž vyvrcholení proběhne v holešovické Malé sportovní hale chvíli před Vánocemi.

Přestože vystoupení předkapely bylo opravdu dobré, všichni už se těšili na hlavní hvězdu tohoto večera – JAKSI TAKSI. Bohužel se už při zvukové zkoušce ukázaly problémy s vazbením mikrofonu, což se posléze projevilo i po zbytek koncertu. Zároveň ani celkový zvuk nebyl v první části úplně dokonalý, ale naštěstí se to v průběhu koncertu vyrovnalo. Samotní 'Jaksáči' se do toho opřeli hned od začátku a vypouštěli jeden hit za druhým, které prokládali peckami z nového alba OffLine. No, některé z nich už asi znáte – třeba Selfie nebo novější Přestaň lhát. Většina z aktuálních skladeb je říznějšího rázu, tím se snaží kapela navázat na jedno ze svých nejzásadnějších alb On-line. Každopádně i tato placka má potenciál stát se důležitým kouskem v jejich diskografii. O samotný křest se postarali Yaris a Mejdlo, kteří i několika slovy podpořili své kamarády a kolegy muzikanty. Celý večer ukazovali Jaksi Taksi ve svém pódiovém projevu obrovskou porci energie i smyslu pro humor. Několik diváků se dokonce mohlo účastnit soutěže o kostku momentálně nejdražší potraviny – másla.

Pochválit musím zejména frontmana Radka, který nejenže vypadá stále stejně mladě jako před dvaceti lety, ale elánu mu snad ještě přibylo. Celá kapela ovšem funguje stoprocentně a vydává ze sebe při koncertech všechno. V průběhu večera zazněl opravdu dlouhý setlist, ve kterém si téměř každý našel tu svou oblíbenou písničku. 'Jaksáči' letos slaví již dlouhých dvacet let od založení, přesto jsou stále ve vrcholné formě a ještě nám toho mohou hodně předvést. Frontman Radek táhne celou formaci na pevném provazu a nebojí se snad ničeho. Kluci dokázali i na dalším koncertu, že stále mají co nabídnout i dnešní mladé generaci hudebních fanoušků.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund