inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

John Byrne Cooke – Na cestě s Janis Joplin
Publikoval: JO - Sobota, 07.10. 2017 - 20:23:24
Rubrika: Recenze

JOHN BYRNE COOKE – Na cestě s Janis Joplin
65. pole / 408 stran

Kniha Na cestě s Janis Joplin vyšla na sklonku minulého roku. Není to sice nejžhavější novinka, to ale neznamená, že by měla uniknout čtenářově pozornosti.

Knihu napsal John Byrne Cooke, který působil v roli road managera u všech kapel, s nimiž fenomenální zpěvačka koncertovala. Čtenáři se tak nabízí zasvěcený pohled na kariéru Janis Joplin od jednoho z jejích nejbližších spolupracovníků. První část knihy však autor popisuje z pohledu člena filmového štábu, který v roce 1967 natáčel proslulý hudební festival v Monterey. Tato část působí poněkud nezáživně a nečte se moc dobře. Navíc se jméno Janis Joplin v těchto úvodních kapitolách vyskytuje spíše sporadicky. Pokud se prokoušete asi 70 stranami těžkopádného textu, budete za své úsilí odměněni velice zajímavým a čtivým příběhem, který sám autor na cestách s Janis Joplin prožil. Autor postupuje chronologicky, nejprve tedy popisuje příběh, který zpěvačka prožila s kapelou Big Borther And The Holding Company. Největší část je pochopitelně věnována koncertnímu turné kapely. Zde máte nejen možnost nahlédnout do muzikantského života, ale seznámíte se také s prací tour managera. Protože sám autor několikrát doprovázel Janis Joplin při soukromých cestách k rodičům, máte možnost také nahlédnout do jejího rodinného života. Kniha se nevyhýbá ani takovým tématům, jako jsou alkohol, drogy a sex, ale v žádném případě neupadá k senzacechtivosti či bulváru. Poslední kapelou, s níž Janis Joplin během své krátké kariéry spolupracovala, byla Full Tilt Boogie, zpěvačka s ní odehrála několik koncertů a připravovala novou desku, během jejíhož natáčení Janis zemřela – a z autorova popisu této nešťastné události čtenáři doslova běhá mráz po zádech.

Přestože je život Janis Joplin sám o sobě dechberoucí, v některých částech kniha bohužel neudrží čtenářovu pozornost, který tak 'vypadne' z děje, a to je škoda. Zpracování knihy je však na velmi vysoké úrovni, a to jak po stránce jazykové, tak i po stránce grafické. Netradičně jsou zpracovány citace a vzpomínky spoluhráčů a ostatních spolupracovníků Janis Joplin, které jsou z ostatního textu vyčleněny a graficky odděleny. Minusem je nedostatek fotografií, které jsou většinou umístěny na stránce před jednotlivými kapitolami, kniha by si však zasloužila nějakou ucelenou foto přílohu. Přesto jde bezesporu o výbornou knihu, která by neměla chybět v knihovně žádného rockového fanouška.

minimum 1, maximum 5 Luboš Hnát

www.johnbyrnecooke.com


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund