ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

JH – Naděje z kamionu připravuje druhý ročník NADĚJEfestu
Publikoval: JO - Středa, 04.10. 2017 - 22:33:38
Rubrika: Aktuality

Text: Jiří Olszar

JH – Naděje z kamionu bude i v příštím roce opět pomáhat nemocným dětem. Druhý ročník charitativního festivalu NADĚJEfest s podtitulem 'Bojujeme s Duchenem' bude pomáhat Deniskovi Knéblovi, Vašíkovi Petýrkovi a Míšovi Horváthovi, kteří trpí svalovou dystrofií Duchenova typu. Festival se uskuteční 16. 6. 2018 v Trutnově. Konkrétní místo bude ještě upřesněno.

A pomalu a jistě se začíná utvářet i podoba line-upu pro nadcházející ročník. Headlinerem pro druhý ročník se stane stálice tuzemské rock/metalové scény KOMUNÁL z Chlumce nad Cidlinou. Letos oslavili čtvrtstoletí existence zbrusu novou výroční deskou 25 ran bičem inspirovanou Divokým západem, ke kterému jako bonus připojili i tributní album, na kterém najdou fanoušci známé hity Komunálu v podání takových kapel, jako například Limetal, Harlej, Alkehol, Doga či Dymytry, se kterými zanedlouho vyrazí na společné turné. K tahákům festivalu bude patřit i jedna z nejlepších power/speedmetalových kapel u nás – ostravská SALAMANDRA. Ta vyrazí příští rok na výroční turné, kde oslaví 20 let existence, a NADĚJEfest bude jednou ze zastávek této tour. Historie kapely je velmi bohatá – na kontě má osm výborných řadovek, vystoupení na hlavních scénách Masters Of Rock, Metalfest, Basinfirefest nebo Noc plná hvězd či předskakování takovým světovým ikonám, jako jsou Iron Maiden, Accept, Kreator, Stratovarius a spousta dalších.

Částečně zahraniční zastoupení pak bude mít rock'n'rollová úderka s příznačným názvem ROCK N ROLL ARMY. Kapela vznikla v Brně v roce 2005, ovšem v roce 2014 změnila jméno na dnešní název. Frontmanem je italský zpěvák a kytarista Marco Mendess a v tomto mezinárodním složení se tahle parta stihla představit několikrát i na Masters Of Rock. Další českou, respektive moravskou akvizicí budou hardcore/crossoveroví FORREST JUMP. Tahle zkušená parta výborných muzikantů se může pochlubit několikanásobným účinkováním na Masters Of Rock, slovenském Topfestu a na mnoha dalších významných festivalech, stejně tak jako supportováním před In Extremo, Hypocrisy nebo Waltari. O velkých zkušenostech může hovořit i pražský heavy band D.N.A. jehož historie se začala psát už v roce 1999. Na posledních nahrávkách spolupracoval coby producent Leo Holan ze skupiny Škwor a vzhledem k tomu, že na sklonku loňského roku došlo v kapele k několika personálním změnám, bude možná tato spolupráce co nevidět obnovena. U kapely je totiž takovým nepsaným pravidlem, že po příchodu nových členů se pravidelně začíná makat i na novém materiálu, takže uvidíme...

Novojičínská PORTA INFERI potěší především příznivce tvrdšího power metalu, kterým přijde jistě vhod i špetka progrese či elektroniky. Právě se chystají na podzimní turné, ale zkušenosti s koncertováním mají opravdu bohaté (Masters Of Rock, Rock pod Kameňom, Made Of Metal ad.). Momentálně ale hledají nového vokalistu, se kterým by se měli vrhnout do přípravy nového materiálu. Slovenští EUFORY jsou mladá, ale nesmírně ambiciózní kapela, která vznikla s původní myšlenkou prezentovat se jako revival Def Leppard. Naštěstí se poměrně brzy vrhla na komponování vlastních skladeb a dnes se právem řadí mezi nejlepší slovenské power/heavymetalové kapely. Fanoušci se mohou navíc těšit i na nové songy, na kterých Eufory pilně pracují. Z Nového Města pod Smrkem přijedou crossover/rock/metaloví RAIN, kteří se letos pochlubili výbornou novinkou Maska. RAiN patří mezi zkušené tuzemské spolky a zkušenosti mají i s pořádáním akcí. Zpěvák Honza Kvapil má například pod palcem známý festival Fryyfest. Nachlup stejně staří (vznik v roce 2002) jsou i trutnovští NEODŮVODNITELNÁ LÍTOST. Už od svých začátků mixují ostrý rockový zvuk s elektronikou, který navíc v roce 2009 zpestřili o výborný dívčí zpěv Adély Smolařové.

Vstupenky a předprodej se zatím řeší, ale již nyní mají všichni možnost samotný festival či přímo vybrané nemocné děti podpořit prostřednictvím transparentního účtu
www.fio.cz/ib2/transparent?a=2701297301. Pokud se tedy na festival nebudete moct dostat, můžete jej podpořit aspoň tímto způsobem.

A dobrá zpráva i pro pivaře. NADĚJEfest jedná s malými pivovary, které by měly akci rovněž podpořit. Příznivci pěnivého moku si tak pochutnají na pivu, které jen tak běžně na festivalech neokusí.

Další aktualizované informace najdete na FB události
www.facebook.com/events/113824922623690 či FB profilech www.facebook.com/nadejefest a
www.facebook.com/nadejezkamionu. Na promo video JH – Naděje z kamionu i s ukázkami z letošního NADĚJEfestu se můžete podívat zde: www.youtube.com/watch?v=JjWapNf8Pf0


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund