ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Fallcie, Be Under Arms, All The Secrets Inside
Publikoval: JO - Úterý, 26.09. 2017 - 23:39:23
Rubrika: Reportáže

FALLCIE, BE UNDER ARMS, ALL THE SECRETS INSIDE
23. září 2017, Praha, Fatal Music Club

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

V pražském klubu Fatal se v sobotu uskutečnila vynikající metalová party, která bohužel měla i svá velká negativa. Přitom kapely slibovaly zajímavou podívanou. Vedle české partičky All Secrets Inside jsme se mohli těšit na dvě řízné female fronted kapely Be Under Arms z Moskvy a Fallcie (ex-Nu-Nation) z Petrohradu.

Bohužel už po příchodu do klubu mě čekalo nemilé překvapení. Téměř nikdo v něm totiž nebyl. Vedle členů jednotlivých kapel byste návštěvníky spočítali na prstech jedné ruky. Fatal sice není příliš velký klub, ale tato návštěva byla asi i na něj mizerná. Nakonec ještě pár lidí dorazilo, ale jejich počet se podle mého nepřehoupl přes deset.

Domácí kapela ALL THE SECRETS INSIDE navíc nabrala poměrně slušné zpoždění a začala cca o tři čtvrtě hodiny později. Vzhledem k faktu, že se momentálně rozjíždějí s novým zpěvákem a snaží se získávat více koncertů, to asi není úplně dobrá vizitka. Ale nebudu soudit, snad se jednalo o výjimečnou situaci. Jinak tahle partička z jihu Čech předvedla slušnou porci moderního metalu, který ovšem pro tento večer zůstal ve stínu zahraničních kapel. Zahráli i píseň Define Your Ghost, kterou původně nazpíval jejich předchozí americký zpěvák. Jinak se střídaly songy z novější i starší tvorby a kluci si koncert užívali i přes nedostatek fanoušků.

O mnoho zajímavější se ovšem stali následující BE UNDER ARMS. Tihle řezníci z Ruska jsou českému publiku už známí. Vystupovali totiž jako předkapela Infected Rain v loňském roce. Musím říct, že několika videoklipy na YouTube mě tolik nepřesvědčili, ale naživo je to přece jen jiná káva. Obrovský drive nasadili hned při první písni a neskončili s ním až do samotného konce. Kapela je postavená na dvou zpěvech, jednom ženském a jednom mužském. Dodává jí to o level vyšší úroveň a pravidelné střídání hlasů rozhodně jejich muzice svědčí. Hudebně se pohybují na pomezí metalu a hardcoru, nebojí se rozjet pořádnou rubanici, ale ani trochu pozastavit. V publiku se přece jen rozjel malinký kotel a kapela si užívala koncert naplno. Mohli jsme sledovat i pořádný headbanging, kdy vlasy celé kapely létaly vzduchem takřka stokilometrovou rychlostí. Prostě parádní show.

Minimálně vyrovnaný výkon předvedli i následující FALLCIE, kteří byli hřebem tohoto večera. Tahle skupina si v minulosti získala přízeň jako Nu-Nation, ale nyní začínají se zpěvačkou Daryou novou etapu své kariéry. A našlápnuto mají rozhodně dobře. Ženský hlas dodal kapele na větší zajímavosti a samotná Darya je prostě úžasná. Při zvukové zkoušce před samotným začátkem bylo vidět, že je to opravdový smíšek. Ovšem při koncertu se chová jako pravá ďáblice. Ani ona se nebojí řádně roztočit vlasy a opřít se do toho svými úžasnými hlasivkami. I v tomto případě předváděli všichni muzikanti svoji touhu odehrát dobrý koncert.

Zejména dvě zahraniční akvizice předvedly úžasné koncerty, srovnatelné se slavnějšími konkurenty. Bohužel, jak jsem již zmiňoval, byla opravdu mizerná návštěva. V Praze je prostě obrovský počet koncertů, čímž mohou vznikat situace podobné této. Dalším negativem bylo i poměrně dlouhé zpoždění a z mého pohledu nepříliš dobrá světla. Nejen pro fotografa totiž mohou být důležitá. U závěrečné kapely nebylo téměř po celý koncert vůbec vidět zpěvačce do obličeje, což může nejednoho muže naštvat. Přece jen si chcete vychutnat i pohled na její krásu. Navíc blikající světla připomínala takřka diskotékovou či techno atmosféru a nejednomu epileptikovi by způsobila záchvat. To ovšem nic nemění na výborných vystoupeních jednotlivých skupin, které přivezly do Prahy velkou porci metalové energie.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund