ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Marco Mendoza – Díky fanouškům se v Čechách cítím velmi vítán
Publikoval: JO - Čtvrtek, 21.09. 2017 - 20:01:37
Rubrika: Rozhovory & Profily

Text: Luboš Hnát
Foto: Kačka 'Darlene' Smidová

Letos se již potřetí do České republiky vrací císař rockové baskytary MARCO MENDOZA, tentokrát se svým sólovým projektem. V rámci aktuálního turné projede několik českých měst. Měl jsem možnost položit famóznímu baskytaristovi před jeho turné několik otázek.

Marco, vím, že jsi své první muzikantské krůčky dělal po hospodách a barech. Můžeš mi zkusit říct, jak je dlouhá cesta z malých barů na velká světová pódia, případně kudy tato cesta vede?
Nikdy nevíš, kdy přijde ten moment, kdy si tě přijde někdo poslechnout. Takže tvrdě pracuj a hraj, jak nejlíp umíš, kdykoli k tomu dostaneš příležitost.

Pokud by za tebou někdo přišel a říkal by, že chce začít hrát na nějaký nástroj, doporučil bys mu baskytaru jako vhodný nástroj pro začátečníka?
Doporučil bych mu začít hrát na kytaru nebo na piano, aby pochopil harmonii a melodii. To pak využije k pochopení role baskytary.

Jak už bylo řečeno, jsi zvyklý na to, že hraješ ve velkých halách a na stadionech; se svou kapelou ovšem jedeš turné po malých klubech. Které z těchto prostředí je ti bližší?
Mám rád obojí, když hraji v malých klubech, tak je to většinou s mými sólovými projekty, kde hraji vlastní muziku. Velmi si tyto koncerty užívám. Ale miluji také hraní na velkých pódiích ve velkých arénách.

Několikrát jsi navštívil Českou republiku, ať už to bylo s The Dead Daisies, Whitesnake či naposledy v loňském roce, kdy jsi tu byl se svým bandem. Máš k ČR nějaký vztah, je to místo, kam se rád vracíš, nebo jde 'jen' o jednu ze zastávek tvého turné?
Z nějakého důvodu to tu na mě díky místím fanouškům působí důvěrně... Cítím se tu velmi vítaný a mám pocit, že fanoušci mají upřímný zájem poslechnout si, co hraju a zpívám, takže se sem budu vracet, dokud mě budou chtít vidět...

Máš vůbec při svých cestách čas prohlédnout si město, ve kterém hraješ?
Občas někde zůstaneme na pár dní a při těch příležitostech trávím nějaký čas prohlídkou a poznáváním měst.

K tomu se váže další otázka: Letošní turné po ČR vede po menších městech, jak se na celé turné a do těchto měst těšíš?
Jo! Vždy jsem nadšený, když mám hrát v nových městech a na nových místech. Je to tak trochu výzva sledovat, jaká bude odezva...

Jací podle tebe jsou čeští fans?
Opravdu milují hudbu a cítím, že moje sólové projekty vážně oceňují.

Za svou kariéru jsi spolupracoval s mnoha slavnými jmény, ale na ta se nyní ptát nechci. Zajímá mě jiná věc. Představ si, že ti přijde nabídka ke spolupráci od mladé kapely, odhlédni na chvíli od toho, že máš pracovní kalendář velmi nabitý. Jaká hlavní kritéria by musela být splněna, abys takovou nabídku přijal?
Za prvé se mi musí líbit hudba, musí to být něco, co mě přitahuje a s čím se můžu ztotožnit. Potom cíl projektu, je pro mě hodně důležité mít směr a plán. A taky to, abych s lidmi, kteří se na projektu podílejí, měl něco společného.

Je jasné, že jsi hodně pracovních nabídek musel odmítnout. Stalo se ti někdy, že bys tohoto odmítnutí zpětně litoval?
Ano, stalo, ale nebudu zmiňovat, o co šlo a kdy. Tak už to v téhle branži prostě chodí, nemůžeš se podívat do budoucnosti, abys viděl, co bude mít úspěch, a co ne. Snažíš se dělat rozhodnutí na základě instinktu, a i ten tě někdy může zradit.

Sólově jsi vydal zatím dvě desky. Zatímco ta první Live For Tomorrow je ryze hardrocková, ta druhá Casa Mendoza je stylově pestrá a rozmanitá. Jak tedy bude vypadat tvoje další sólová nahrávka?
Zrovna za dva týdny se chystám začít s nahráváním a rozhodně půjde o blues s vlivy rock & rollu, jsou to písně, které vycházejí z mých životních zkušeností. Jsem moc šťastný, že toto můžu dělat a že mám fanoušky, kteří mě podporují. Miluji to!

Vím, že jsi chtěl novou desku vydat už v minulém roce, ale nevyšla. Jak tedy nyní vypadá situace kolem jejího vydání?
No, snažíme se o to, aby byla vydaná co nejdříve, a jakmile se to stane, oznámíme to. Sledujte bedlivě marcomendoza.com, ok?

Co tě teď po hudební stránce nejvíc zaměstnává?
Koncertováni s The Dead Daisies, rodina a život!

www.marcomendoza.com


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Rozhovory & Profily:
INEKAFE - Kofeinový retro(zhovor)

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund