Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Mater Monstifera – Vězení bizarních bohů
Publikoval: JO - Středa, 20.09. 2017 - 02:16:15
Rubrika: Recenze

MATER MONSTIFERA – Vězení bizarních bohů
Pařát / 38:59

Jak ten čas letí... Předchozí počin jihočeské kapely Mater Monstifera vyšel již před šesti lety (Na zrcadlech lží). Mezitím proběhly personální změny, bylo natočeno třískladbové EP V troskách tvýho světa a letos tu máme novinkové, v pořadí třetí, album Vězení bizarních bohů. Opět pod hlavičkou časopisu Pařát.

Booklet CD je profesionálně zpracován, na titulní straně je zobrazen abstraktní Ježíš na kříži, jsou zde texty a další nezbytné údaje. Celý motiv působí velice minimalisticky, a právě v tom je jeho síla.

Úvodní dvě skladby jsou rychlejšího ražení, ale nečekejte žádné klepačky. V těchto skladbách jsem si uvědomil, že zvuk celé nahrávky zní tak nějak hruběji a basověji, než by se na black slušelo. Také mě potěšil zvuk basové kytary, který je krásně zvonivý a slyšitelný, a také množství přechodů. Nic naplat, MM zlanařili po dlouhé době živého bubeníka, a je to sakra slyšet. Následující songy pak poněkud zvolňují až ke středním tempům a tady bych řekl, že to kapele maximálně sedí. Umí napsat silné refrénové pasáže, kde se jako červená niť proplétá melodická vyhrávka kytary s ostatními nástroji a zpěvem. Zato kláves zde moc nehledejte, v některých skladbách jen podkreslují kytary, někde nehrají vůbec. Jedinou skladbou, kde si jich naplno užijeme, je La Cara Oculta, ale klidně bych se na nahrávce bez ní obešel. Zpěv je asi tak jediným typickým poznávacím znamením, že se kapela hlásí k black metalu. Krásně čitelný, skřehotající české texty o temných stránkách života. Velice mě baví mezihry v jednotlivých skladbách, pohybující se občas v thrash-, občas v death- i heavymetalových vodách, a nutí tak posluchače nahrávku opravdu poslouchat a nenudit se.

Co se, dle mého názoru, ale moc nepovedlo, je mix nahrávky. Schválně jsem si nahrávku poslechl jak v autě, na PC, tak na pořádné aparatuře, ale kytarové vyhrávky prostě nejsou slyšet. Ony tam jsou cítit, ale není slyšet, co hrají. Chtělo by je prostě trochu přidat. A také činely jsou málo slyšitelné.
Nové album MM Vězení bizarních bohů je velmi povedená nahrávka s kvalitním bookletem. Čekání na novou tvorbu se vyplatilo, materiál krásně uzrál a představil kapelu lidem, kteří ji ještě neznají, v tom nejlepším světle a v nejlepší formě. Mými favority jsou skladby Oceán stínů, Vězení bizarních bohů a Doteky věčnosti. Je v nich obsaženo vše, co současná MM může nabídnout – perfektní vyhrávky, rozmanité bicí, netypické mezihry. Škoda toho mixu, jinak by to bylo na plný počet.

minimum 1, maximum 5 Martin Vaněk

www.matermonstifera.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund