inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

The Black Dahlia Murder, Diphteria, Victims
Publikoval: JO - Sobota, 15.07. 2017 - 15:50:02
Rubrika: Reportáže

THE BLACK DAHLIA MURDER, DIPHTERIA, VICTIMS
11. července 2017, Praha, Modrá Vopice

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Už šestnáct let se na metalové scéně drží michiganská úderka s názvem The Black Dahlia Murder. Její deathmetalové riffy se postupem času staly téměř kultovními a fanouškovská základna se slušně rozšířila. I v našich končinách tyto řezníky obdivuje velká spousta metaláků, kteří se nebojí pořádně si zakroutit hlavou. A v úterý 11. července se konečně všichni dočkali i dalšího jejich vystoupení v Praze. Ale nepředbíhejme.

Pražský klub Modrá Vopice se toho dne měl nejprve dočkat poměrně zajímavých a úspěšných českých předkapel. Tou první byli VICTIMS, kteří se dali dohromady už v roce 2005 a v současnosti válí pořádně ostrý deathcore. Na jejich produkci je jednoznačně nejzajímavější hned dvojice hlavních zpěváků. Střídání jejich growlů celkovému projevu kapely jednoznačně prospívá a posouvá jejich zábavnost o kousek výše. Vzhledem k malému pódiu museli oba pařit přímo před ním, kde měli dostatek místa a zároveň mohli zapojit i přítomné diváky. Na druhou stranu se i přes určitou zajímavost jejich hudby jednalo o nejslabší článek večera, protože konkurence prostě byla velká. Bohužel už při jejich vystoupení začalo být v klubu poměrně slušné dusno a boční strana nemohla být během produkce otevřena. Tenhle problém se během večera ještě zhoršoval.

Druhou vystupující smečkou se stali drsňáci z DIPHTERIE. Tahle skupinka pochází přímo z Prahy, takže to neměli do Vopice daleko. Jejich projev byl o poznání živelnější a přesvědčivější. V čele všechno válcuje vokalista Roman, který svou postavou i dlouhými dredy přitahuje na pódiu nejvíce pozornosti. Prostě si ho ihned všimnete a nespustíte z něj oči během celého vystoupení. I v tomto případě si všichni přítomní mohli užít pořádně ostré kytary, bleskurychlé bicí a hluboké growly. Zpěvák se už sice posunul více na stage, ale přesto z ní každou chvíli seskočil a začal pařit mezi přítomnými metaláky. Atmosféra jednoznačně zhoustla, což dávalo tušit, že o chvíli později to bude opravdový masakr.

Po kratičké pauze na vyvětrání, přestavbu a nazvučení už přichází na pódium pořádnej chlapák v podobě zpěváka Trevora a jeho neméně charismatičtí spoluhráči. A v Modré Vopici se spustilo peklo. Od začátku hustí THE BLACK DAHLIA MURDER do svých fanoušků pořádnou porci death metalu nebo, chcete-li, deathcoru a neúnavně vrhají všechny své síly do hraní. Vzduch je během chvíle už naprosto nedýchatelný, což je vidět i na samotném Trevorovi, který propocený ručník asi ždímá dodnes. Nikomu to ovšem tolik nevadí, naopak se pod pódiem odehrávají poměrně velké circle pity a všichni tančí jako zběsilí. Během večera došlo na známější pecky Miasma, Nocturnal i Horrible Night. Ostatně setlist tohoto večera můžete vidět ve fotogalerii. Kapele očividně vůbec nevadilo, že před sebou nemá tisíce lidí a musí hrát na její poměry asi v podstatně menším klubu. Užívali si to na plné pecky, a zejména samotný zpěvák se pohyboval i zpíval očividně s nadšením.

The Black Dahlia Murder rozhodně patří mezi ty zajímavější skupiny, které lze v tomto žánru najít. I proto mě poměrně dost zamrzelo, že pro ně organizátoři vybrali zrovna Modrou Vopici. Proti tomuto klubu v zásadě nic nemám, ostatně jsem si v něm prožil mládí. Na druhou stranu by si kapela jejich formátu rozhodně zasloužila něco většího. Takové Rock Café nebo ROXY by podle mého soudu rovněž velice slušně zaplnili. Obrovskou nevýhodou bylo i neskutečné vedro, které se při vystoupení hlavních hvězd ještě znásobilo. Tohle prostředí příliš nepomohlo jinak velmi zajímavému koncertu. V neposlední řadě i zvuk by byl určitě leckde lepší.

Koncert byl rozhodně pořádnou metalovou pařbou, bohužel ho prostředí menšího klubu lehce zabilo. I přesto si zaslouží všichni umělci velký dík, že dokázali v tom dusnu předvést pořádnou metalovou jízdu. A na druhou stranu se zas tak často nestává, abyste byli v tak těsném kontaktu s poměrně populární kapelou. Kdo chtěl, mohl si s nimi po vystoupení udělat třeba selfíčko, protože neměli kam utéct. A oni ani nechtěli. The Black Dahlia Murder totiž dokázali, že i přes svou popularitu se nebojí vlézt přímo mezi své fanoušky. A to se cení.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund