inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


MARCO MENDOZA
  – Viva La Rock

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

RockOpera Praha vydala knihu Jen pár vět... a chystá se na letní River Fest
Publikoval: JO - Pátek, 14.07. 2017 - 19:10:29
Rubrika: Aktuality

Text: Tomáš Kopečný

Koncem června spatřila světlo světa nová publikace Jen pár vět..., za níž stojí holešovická RockOpera Praha. Kniha je nejen sbírkou písňových textů a libret Pavly Forest, ale shrnuje rovněž v dějinách literatury dobře známé příběhy vyprávěné rockovými verši a zároveň prvních deset let práce RockOpery Praha. Publikace vznikla jako narozeninový dárek pro Pavlu Forest a jejím kmotrem se stala kytarová legenda Michal Pavlíček.

Kniha kromě textů skladeb obsahuje i rozhovory se zakladateli divadla, tedy s Pavlou Forest a Milanem Steigerwaldem. Oba líčí vlastními slovy část historie RockOpery Praha a neprvoplánově charakterizují také sebe jako osobnosti, které na tuzemské hudební scéně mají své místo mimo jiné díky kulturní skupině King Size.

„Pro RockOperu Praha je velice důležitá grafika. Tu v publikaci reprezentují fotografie z představení a v neposlední řade výtvarné práce Michaely Fišerové, které jsou dnes už vizuální identitou divadla. Byla to právě ona, kdo přišel s nápadem realizace této knihy, která je financovaná z velké části samotnými fanoušky a členy RockOpery Praha. O to víc mě těší, že kniha vznikla, a všem, kteří se na ní podíleli, patří mé velké díky," říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

A co dalšího se v současné době děje v RockOpeře Praha? Program na domovské scéně v pražských Holešovicích během letních prázdnin sice utichne, ale i tak si budete moct její členy užít naživo. Divadlo totiž již tradičně vyjíždí se svou show do Českého Šternberka na pátý ročník akce RockOpera Praha River Fest, kde bude hlavní hvězdou programu. Akce se koná 15. července.

„Loni jsme návštěvníkům v tamějším Tábořišti u Karla předvedli speciální verzi naší asi nejoblíbenější opery Faust, letos se mohou těšit na koncertní průřez všemi našimi operami. Kromě oblíbených hlasů, jako jsou Viktor Dyk, Jiří Zonyga, Žántí, Lukáš Písařík a další, uvidíte i velkolepou fireshow, taneční vystoupení i oblíbenou akrobacii na šálách, a to vše pod hvězdným nebem. Přijeďte za námi, bude to stát za to," dodává Pavla Forest.

Mimo RockOpery Praha se na akci představí například známá folkrocková formace ČESKÉ SRDCE, PLÁN B s Lukášem Písaříkem (ex-Seven) nebo nadějní SELF-DEFENCE.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund