inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Kamenité Čas Rock Fest
Publikoval: JO - Úterý, 11.07. 2017 - 15:34:51
Rubrika: Reportáže

KAMENITÉ ČAS ROCK FEST
15.–17. června 2017, Vyšní Lhoty, areál Kamenité

Text: Martin Vaněk
Foto: Aleš Steffek

Letošní ročník už tradičního festivalu v areálu Kamenité byl ve znamení vody a bahna. Po dvou překrásných letech to zákonitě muselo přijít. Pořadatelé, jako by to trochu tušili, raději přidali čtvrteční 'zahřívací' den, kdy slunce ještě hřálo svými paprsky nejednoho fanouška. Z pracovních důvodů jsem se čtvrtečního dne nezúčastnil, ale podle vyprávění očitých svědků měly koncerty kapel jako TRAKTOR nebo PORTA INFERI a dalších velice slušnou diváckou návštěvu. Skoro by se dalo říct, že ze tří dnů těch lidí ve čtvrtek bylo nejvíce.

Pátek 16. června
V pátek jsme do areálu dorazili právě ve chvíli, kdy dokončovali svůj set THE PANT. Obhlédli jsme areál, pozdravili se se známými a vyčkávali na set pro mě neznámé polské kapely BATALION D'AMOUR. Jejich set byl poměrně netypický, pomalejší muzika s ženským zpěvem. Neznělo to vůbec špatně. Následovala technická přestávka a další 'zahraniční' kapela, slovenští EUFORY. Slunce definitivně odešlo do věčných lovišť, aby předalo vládu dešti a větru. Chlapi s krásnou bubenicí za zády hráli tak intenzivně a energicky, až se v průběhu jejich vystoupení strhla pořádná průtrž, čímž ovšem nastala půlhodinová pauza. Po odeznění největší přeháňky pak ještě stihli zahrát několik skladeb, fanoušci je za to počastovali zaslouženým potleskem a ovacemi. Poté nastoupili TÖRR, kteří svou pekelnou muzikou konečně zahnali déšť, a lidé tak mohli začít na jejich skladby pořádně 'hrozit'. Přidal jsem se i já, protože slyšet Válka s nebem (ta se sem opravdu pro tento den hodila), Exorcist a další a prosedět je, to by byl ten největší hřích. Kapela šlapala vskutku solidně.

Po jejich koncertu jsme odešli na tradiční návštěvu nedaleké restaurace Kohútka, kde jsme ochutnali místní pivo i něco k jídlu, a pak jsme se vrátili na set DEBUSTROL, kteří v letošním roce slaví neuvěřitelných 30 let. Musely zaznít všechny jejich kultovní songy, to by snad ani jinak nešlo, ale proložené samozřejmě i skladbami z nového CD Válka. Lidé je odměňovali skandováním a potleskem. Bylo však potřeba pošetřit síly na hlavní kapelu pátečního dne, a to ALKEHOL, a proto jsem takticky po několika skladbách vyklidil válečné pole. Alkehol jsme zhlédli po delší době, a tak nám neuniklo, že malinko shodili svá 'hezká těla', hlavně tedy baskytarista Tonda. Zahráli ty největší pecky, a že jich za těch 25 let je. Některé refrény a sloky nemuseli ani zpívat, protože lidé si je zazpívali sami. Tady se to bez přídavku nedalo obejít, a tak zahráli tuším ještě tři songy, aby přenechali pódium další kapele.

Následující DOGU jsem viděl 14 dnů nazpět, takže zde se žádné překvapení nekonalo. Téměř totožný setlist. Shodli jsme se, že některé jejich skladby jsou ty správné koncertní tutovky, fanoušci na ně řádí, ale taky pár jich je úplně zbytečných. Nic to ovšem nemění na faktu, že Doga má svou show dokonale zmáknutou do posledních detailů, tudíž i se závěrečným bordelem pod pódiem. Poslední páteční kapela HARLEJ není pro nás takový tahák, abychom obětovali zbytek posledních dosud nepromočených věcí, a tak jsme se rozhodli pro odjezd domů, kde následovalo odbahnění a vysušení.

Sobota 17. června
Sobotní den nezačal špatně, dokonce občas vysvitlo slunce, ale odpoledne opět předalo vládu dešti. Na 'Bahenité' přijíždíme na set havířovských BASTARD vybaveni vietnamskými gumáky, takže pár jejich skladeb bylo v suchu. Bylo znát, že chlapi hrají ten svůj hard rock velice rádi. Tak, jak končil jejich hrací čas, končil i můj pocit sucha a ochrany, a tak jsem raději přezul na staré dobré 'bagany', ve kterých jsem sice musel pečlivě vybírat místo došlapu (už něco pamatují), ale bylo v nich aspoň teplo.

Na ARAKAIN jsem vyrazil do prvních řad, déšť nedéšť, málo platné, je to moje oblíbená kapela a mám na ni dobré i ty poněkud špatné vzpomínky. Zvukově to bylo o několik tříd lepší, i v tom je cítit ta profesionalita. 311. peruť, Strážci času, Paganini, Metalománie – to je jen několik skladeb, které zde zazněly. Pod pódium také přilákali i dav lidí zpod přístřešků, kteří si to na rozbahněném terénu užívali společně s kapelou.

Další účinkujícím byla skupina SOUSTRAST, ale jejich vystoupení mě nezaujalo, a tak jsme se opět přesunuli na Kohútku, což ovšem nebyla šťastná volba. Byla zde totiž svatba, a tak nás tam na svatební hostinu nepustili. Prý nemáme kravatu nebo co... V areálu jsme tedy zakoupili nějaké to jídlo a čekali na set pro mě neznámých slovenských RAVENCLAW. Jejich muzika byla ale docela solidní, škoda jen, že zvukově to nebylo ono. Párkrát došlo vlivem počasí i na výpadek elektřiny, třeba zrovna ve chvíli, kdy se k nim přidal jako host Kai Hansen. Spolu zahráli i několik skladeb od Gamma Ray (nebo Helloween?), ale technické problémy můj celkový dojem z kapely spíše pokazily. Pohled na krásnou baskytaristku to ale naštěstí srovnal...

To následující 'skoro domácí' kapela KOMUNÁL z Chlumce nad Cidlinou byla na tom zvukově o mnoho lépe a jejich rázná hudba se prostě musela líbit. I texty v češtině dělají hodně. Však toho také zpěvák několikrát využil a nechal za sebe lidi zazpívat, pokud se to tedy ještě zpěvem dalo v té zimě nazvat. Nestárnoucí VISACÍ ZÁMEK nás opět všechny přesvědčil, jak se dělá správný punkový nářez. Nesložitá řízná muzika, navíc i s trefnými českými a dobře zapamatovatelnými texty je na festivaly jako dělaná a mnoho lidí si s chutí zatančilo a zapělo, včetně mě a celé naší výpravy.

A protože jako poslední vystupovali DYMYTRY, které zrovna nemusíme, bylo rozhodnuto o návratu do rodných vísek. Teď teprve nastala ta správná horká chvilka. Louka, kde bylo zaparkováno auto, se proměnila v tankodrom. Vyjetými kolejemi jsem se snažil vyškrábat na asfalt. Po několika marných pokusech se to nakonec podařilo, a my mohli odjet domů.

Letošnímu ročníku nepřálo počasí. Štěstí, že areál je částečně zastřešen, a my tak nemuseli prostát celou dobu v dešti a bahně. Lidem to však nevadilo, někteří si to dokonce místy i užívali a dorazili snad ještě v hojnějším počtu než loni. Co se týká kapel, byla zde opravdu pestrá paleta, zahrály i pro mě dosud neznámé spolky, a všichni si tak určitě přišli na své. Nevím, jak to bude v budoucnu, přece jen areál není nafukovací, ale pořadatelé museli být spokojeni a je třeba jim poděkovat za perfektní organizaci.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund