Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Alter Bridge, Red Sun Rising
Publikoval: JO - Úterý, 20.06. 2017 - 22:50:13
Rubrika: Reportáže

ALTER BRIDGE, RED SUN RISING
14. června 2017, Praha, Forum Karlín

Text: Viktor Loukota
Foto: Patrik Bouzek

Kdo si počká, ten se dočká. Od skvělého debutu uplynulo již dlouhých třináct let, a AB pořád nikde. Pravda, zpěvák Myles Kennedy se tu již několikrát mihl jako doprovod Slashe (Guns Nʼ Roses, Velvet Revolver) a kytarista Mark Tremonti k nám před rokem zavítal se svým sólovým projektem, nikdy však nedorazili jako kompletní celek. Pyšnící se stále rostoucí popularitou jak v Evropě, tak doma v USA, se momentálně fixovali na propagaci svého zatím posledního alba The Last Hero, kterému se po světě dostalo velmi pozitivního ohlasu a kritiky.

Úvod večera měli na starosti američtí RED SUN RISING, kteří se stylově ocitali v tom, co zbylo z trosek grungeové vlny 90. let. S palbou neotáleli a za necelou hodinku přehráli takřka celou poslední řadovku Polyester Seal včetně singlů The Otherside nebo Emotionless. S přihlédnutím k desetiletému působení na scéně se svou tvorbou nikterak neurazí, ale ani vyloženě nenadchnou. Prostě typická americká moderna s rádiovým účelem.

Poté se mělo naplnit očekávání všech nedočkavých všudypřítomných stoupenců. Světla se soustředila jen na jediný cíl a tím byla čtveřice ostřílených hráčů – Kennedy, Tremonti, Marshall, Phillips. Kdopak z nich bude tím proklamovaným posledním hrdinou? I přes poloviční návštěvnost se sál rázem otřásal v základech jako dům z karet a již v úvodní prorocké The Writting On The Wall bylo zřejmé, že pánové z ALTER BRIDGE mají solidně nazkoušeno. Nikdy neponechávajíce nic náhodě se bez zbytečných vytáček vrhli na Come To Life, kdy se začala podlaha pod palbou akordů doslova klížit. Ve znamení temných podtónů se vyrýsovala torpédovitá Addicted To Pain, která jako šíp prořezávala atmosféru daného momentu s excentrickým sólem mistra strun Marka Tremontiho. Pokračující semi-balada Ghost Of Days Gone By s perfektně vybalancovanou směsí melodiky a tvrdších riffů v konci sentimentálně zahřála na duši, a utvrdila tak jejich status současné rockové elity. Trocha cynismu neuškodí. Cry Of Achilles aneb pozor na patu. Kdepak jsi byl, můj šampione, když jsem tě nejvíce potřeboval? Hymna zdárných konců My Champion je za poslední léta jejich nejlepším výtvorem oplývajícím obrovským hitovým potenciálem. Opravdový příběh nastínila i kultovní Ties That Bind z výborného Blackbird. Kdopak tě zachrání, když já budu pryč? Ruku na srdce. Co po nás zůstane, když život nabere nečekaný spád? Watch Over You odehraná komorně, pouze akusticky, prakticky zacementovala jasné pravidlo, že dobrá skladba vyzní dobře za jakékoliv interpretace. Rozezpívané refrény oddaného fóra byly jen příjemným podbarvením této speciální situace. Chytlavá Isolation se neúnavně valila kupředu, aby byla v momentu spláchnuta smutnou Blackbird a odletěla do dálek. Prozření symbolizovala Open Your Eyes a první část vystoupení dovršila dynamická Metalingus s velkým vypětím a profesionálním nasazením všech, včetně rytmické sekce a kytarového dua Kennedy – Tremonti, které se po celou dobu vystoupení nehádalo o sóla a dokonale se doplňovalo.

Úklon a návrat na scénu. První přídavek This Side Of Fate měl dokonce živou premiéru a Show Me A Leader s politickým podtónem nenechávala stát kámen na kameni. Velký ohlas publika, a teď všichni povstaňte. Rise Today zaměřená na podbízivý refrén vysála z lidí tu poslední kapičku energie, která v nich ještě dřímala, a rozdala tak vše, co měla. AB neberou svou základnu jako samozřejmost a poctivě si svou fan bázi hýčkají s otevřeností, kdy ego nemá v těchto končinách šanci. Brilance a uvolněnost. Buďme upřímní. Takřka dvouhodinový set byl plný hráčství na vysoké úrovni, kdy komunikace s publikem byla spíše sporadická a řídila se heslem, ať hudba hovoří za vše. Vyčerpávající výkon podtržený relativně čitelným zvukem, který by mohli ostatní vrstevníci tiše závidět, se nedá hodnotit jinak než kladně. Byť se zdá proplouvání mezi skladbami bez chybiček s tu a tam nějakou vychytávkou banální, ve skutečnosti se za tím skrývají léta dřiny a velké sebeobětování. V jejich případě to zajisté neznamená konec, nýbrž nové začátky.

Setlist Alter Bridge:
The Writting On The Wall, Come To Life, Farther Than The Sun, Addicted To Pain, Ghost Of Days Gone By, Cry Of Achilles, My Champion, Ties That Bind, Island Of Fools, Waters Rising, Watch Over You, Isolation, Blackbird, Open Your Eyes, Metalingus, This Side Of Fate, Show Me A Leader, Rise Today


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund