inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Slezskoostravský Rock-Fest 2017
Publikoval: JO - Úterý, 20.06. 2017 - 22:26:13
Rubrika: Reportáže

SLEZSKOOSTRAVSKÝ ROCK-FEST 2017
3. června 2017, Ostrava, Slezskoostravský hrad

Text: Martin Vaněk
Foto: Aleš Steffek

Po zimním období, které trvalo snad celou věčnost, začala sezona letních akcí a festivalů. Jedním z prvních letošních na severní Moravě byl Slezskoostravský Rock-Fest, letos už desátý ročník; byl tedy důvod k oslavám. A slavilo se ve velkém stylu – objednáno super počasí, dostatek stánků s občerstvením, celkem 3 stage a hlavně pestrý výběr vystoupivších kapel. A letošní line-up byl určitě tou největší motivací navštívit tuto akci.

Program začínal již od dvanácti hodin, do večera nás však čekala ještě slušná porce muziky, takže na hrad jsme dorazili právě ve chvíli, když začínala hrát kapela PENZISTOR. Hudba ve stylu řízného hard rocku šlapala pěkně, a tak jsme se celkem bavili i při jejich šou. Kdo je zná, ten ví. Hodinka byla tak akorát, proto jsme se poté přesunuli na druhou scénu, kterou ovládl LIMETAL. Na koncert jsem šel s určitou nedůvěrou, jejich kauza je dostatečně známa a myslel jsem, že jejich vystoupení se ponese v duchu skladeb bývalé kapely, příjemně mě však překvapili a samotný koncert měl slušnou úroveň.

Po skončení jejich setu jsme se opět přemístili zpět na nádvoří, kde už začínali ostravští NAHUM. Dobře sehranou kapelu podpořila i slušná fanouškovská základna, takže poprvé na festu došlo k tzv. circle pitu. Protože jsme si ale nechtěli nechat ujít vystoupení Rootu, šli jsme se předtím ještě projít a navštívit i třetí scénu u loděnice, kde se právě pražila taky domácí kapela UP!GREAT. A nasazení v té sluneční výhni bylo opravdu pekelné. Poslechli jsme pár skladeb a spěchali zpět na hrad.

Cestou zpět jsme ještě letmo obhlédli stánky s občerstvením a došli právě na začátek setu pekelníků z ROOT. Slunce pálilo podobně pekelně, což kupodivu nelibě nesl frontman BigBoss. Část setu tak proseděl na židli na temném místě pódia. Na jejich temnou muziku to však velký vliv nemělo, zazněly jak novinky z aktuálního alba, tak i starší kousky a fanoušci vše kvitovali s povděkem. Zvukově to sice nebylo ono, hlavně Hanzova kytara nebyla podle mě moc slyšet, ale jinak nebylo co vytknout. Konec a opětovné přemístění na druhou scénu, kde začali řádit COCOTTE MINUTE. A bylo to opravdové řádění se vším všudy. Hutná riffovitá muzika, skákání mezi lidi, prostě opravdový bordel. Lidi se bavili. Ale protože to přece jen není můj oblíbený styl, byl čas na zakoupení nějakého jídla, kterého zde byl slušný výběr a člověk si opravdu našel, co chtěl.

Slunce pomalu zapadalo, Cocotti dohráli, takže po jídle a pivu jsme pomalu přicházeli na vystoupení DOGY. Bylo jasné, že spousta lidí přišla právě kvůli nim, protože plac před pódiem byl už pěkně zaplněný a volné místo nebylo ani na aréně. Kapela nezklamala, zahrála své tradiční vypalováky a zanechala po svém koncertu nejen spokojené fanoušky, ale i slušný 'nepořádek' před pódiem v podobě konfet, toaleťáků atd. Ostatně jako vždy. Na další scéně už ale začínala další ostravská kapela SALAMANDRA. Koncert jsme sledovali z hradního ochozu a byl to zase zcela jiný zážitek pozorovat ten festivalový mumraj pěkně z výšky. Kapela jela na 100 %, proto jsem neodolal a s chutí si zakřepčil na poslední skladby.

Ovšem koncert kapely ALICE mě zklamal. Vůbec to nemělo šťávu a jejich hodinové vystoupení jsem doslova protrpěl. Nebýt toho, že jako poslední hráli Dark Gamballe, na které jsem se těšil, už bychom v průběhu vystoupení Dana Bárty a spol. opustili areál. Alici jako takovou znám z 90. let a některé skladby se mi i líbily, ale zde tomu něco prostě chybělo. To následující a vlastně poslední kapelu celého festu DARK GAMBALLE jsem si užil, a spravil si tak chuť. Několik skladeb, které zde zazněly: Můry, Baletky v hlavě, Běh na dlouhou trať, Mixér a další – to je dostatečný argument, pro který stojí za to kapelu vidět. Tuny energie se valily z pódia. Zazněla rovněž nová skladba Kult samorostu. Na konec tedy opravdu skvělá kapela, která se pak rozloučila přídavkem v podobě Zubaté...

Letošní ročník festu se vydařil, vystoupily zde zajímavé spolky různorodých stylů, takže návštěvníci si našli přesně to, co jim vyhovovalo. Potěšilo mě, že se sem organizátoři nebáli zařadit i tvrdší styly. Co se týká piva (hlavní pivo festu byl Radegast), bylo pitelné a také jídla zde byl dostatek, nikde se dlouho nečekalo. Samotný program pěkně odsýpal, zdržení nebylo prakticky žádné, za mě tedy určitě palec nahoru.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund