Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Aerodrome Festival 2017
Publikoval: JO - Čtvrtek, 15.06. 2017 - 16:18:47
Rubrika: Reportáže

AERODROME FESTIVAL 2017
11. června 2017, Praha, letiště Letňany

Text: Michaela Horáková
Foto: Lukáš Loužecký

Když festival Aerodrome oznámil v polovině listopadu, že se po devíti letech vrátí do České republiky legendární kapela Linkin Park, určitě všem tato informace vytřela zrak. A protože i já osobně patřím mezi její skalní fanoušky, tato skutečnost mě velmi potěšila. Ale festival nebyl pouze o jedné skupině, tak se pojďme podívat na to, jak probíhal celý den.

V neděli 11. června venku panovalo opravdu tropické počasí, na nebi se objevovala spousta pozoruhodných úkazů. Perfektně to dokreslovalo celkovou atmosféru na letišti v Letňanech, kam se od brzkých hodin začali sjíždět první fanoušci, aby zabrali přední místa u vstupu do sektoru na stání u pódia. Oproti původním bezpečnostním opatřením, která předtím pořadatelé oznámili, to na místě nebylo tak horké. Po otevření ve 12.00 hodin probíhal vstup do areálu zcela plynule.

Program měl začít o hodinu později. Bohužel ale hned první vystupující MALLORY KNOX se nedostavili, protože při přejezdu z Německa měli dopravní nehodu, která se naštěstí obešla bez zranění. Z toho důvodu druzí v pořadí, angličtí punkrockeři COUNTERFEIT, zahájili své vystoupení o něco dříve, než bylo původně plánováno. Snažili se všechny přítomné navnadit na večer a rozproudit atmosféru. Představili songy ze své debutové desky Together We Are Stronger. Zároveň se zpěvák Jamie vydal přímo mezi diváky v předních řadách, kde se kolem něj utvořil hlouček lidí toužících po co nejlepším záběru této nečekané události. Myslím, že o nich v budoucnu ještě uslyšíme.

Chvíli po třetí hodině si to na stage zamířila u nás velmi oblíbená partička ROYAL REPUBLIC. Těší se velkému zájmu, proto jsme si jejich vystoupení mohli v ČR užít už několikrát. Také jsou známi svým vřelým postojem k fanouškům. Vzpomeňme například na loňský ročník Rock For People, kde si s několika šťastlivci zahráli třeba i ping pong. A právě to pohodové chování se přeneslo i do jejich vystoupení, kde si klidně udělali legraci sami ze sebe, když ve speciální akustické verzi předvedli song Addictive nebo na setlist přidali cover Battery do Metalliky. Samozřejmě nechyběly také novinky z poslední desky Weekend Man.

Následně je na pódiu vystřídali britští ENTER SHIKARI, kteří trochu přitvrdili a očekávaně stačili i zdemolovat část svého hudebního vybavení. To už bylo na letišti docela plno, což nahrávalo k vytvoření circle pitu, ke kterému frontman Rou Reynolds vyzval své fanoušky. Následně jejich snahu ocenil slovy „Jste fantastický!" a dalšími superlativy i v českém jazyce. Show měli našlápnutou, jen ke konci byl chvílemi mezi songy problém se zvukem, což zejména vepředu u pódia, kde jsem se nacházela, nebylo moc příjemné pro uši. Jinak jejich show nebylo co vytknout.

A to už se blížilo vystoupení MACHINE GUN KELLYHO. Část návštěvníků diskutovala o tom, že hudebním stylem to moc nezapadá do konceptu zejména rockového festivalu. Jakmile ale přišel na stage i s doprovodnou kapelou, dav zcela uchvátil. Největší ohlas samozřejmě sklidila skladba Bad Things. Mně osobně se líbilo i živé provedení písně Let You Go, tímhle směrem by se mohl dál ubírat. A dobrou zprávou pro jeho fanoušky je i fakt, že se na podzim opět vrátí do Prahy.

Jak se na hodinách blížily ručičky k půl osmé, bylo v davu znát natěšené očekávání vystoupení kanadských SIMPLE PLAN. A protože i v jejich případě patřím ke skalním fanouškům, pro mě hlavní program festivalu měl právě začít. Sotva přišla kapela na pódium, Pierre nás všechny přivítal slovy „Ahoj, Česká republika!", což všichni náležitě ocenili jásotem. A mně už jen svým příchodem vykouzlili široký úsměv na tváři. Ve festivalovém setu zazněly jak zásadní hitovky, tak i skladba Boom z aktuální desky Taking One For The Team. Během old school songu Grow Up se navíc Chuck a Pierre vyměnili na postu bubeníka, aby si mohl následně Chuck užít stage diving. Tentokrát do Prahy přijeli bez Davida, který se ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit, ale i tak se jednalo o velmi svižné vystoupení, na které jsme zvyklí. Jak je o nich známo, Českou republiku si kapela velmi oblíbila, což bylo ostatně velmi patrné během celého koncertu. Těsně před závěrečnou dojemnou skladbou Perfect Pierre směle prohlásil: „Miluji vás!" Čeština byla během jejich vystoupení slyšet docela často, což návštěvníky určitě potěšilo. Škoda že nedostali ještě více prostoru na živé provedení svých skvělých songů, to by uvítalo hodně lidí, jak jsem slyšela v davu.

Po 45 minutách přestavby pódia nastala ta chvíle, na kterou Česká republika čekala roky. Ano, na pódium konečně přišla legendární kapela LINKIN PARK a ihned začala s novinkou Talking To Myself. Pro některé přítomné to mohlo být teprve první vystoupení, jiní je v minulosti viděli už víckrát. Mně se poštěstilo zatím navštívit dva koncerty v ČR a dva v Německu, proto jsem mohla srovnávat. A jak s oblibou říkám, LP jsou mistři v živém hraní a každý jejich koncert je pro mě nepopsatelně obrovským zážitkem, prostě sázka na jistotu! Samozřejmě se na celkové atmosféře podepsalo to, že od posledního koncertu v ČR uběhla tak dlouhá doba. Všichni jásali a zpívali z plných plic. Stačil by hudební podklad a zvládli bychom to odzpívat sami. S každou další skladbou bylo znát, že jsou LP potěšeni z tak velkého kotle nadšených fanoušků. To sami okomentovali tím, že patříme mezi nejlepší publikum, které kdy za dobu své kariéry viděli. Novinky z aktuálního alba One More Light, které pár větami Mike představil, skvěle zapadly mezi osvědčené hity. Nejvíce naživo zafungovala Battle Symphony a dojemná One More Light, kterou Mike věnoval svému strýci, který už bohužel není mezi námi. Jedna z velkých fanynek, Sára, přišla s nápadem, že právě na tuto skladbu nafoukneme předem připravené balonky. Celkovou atmosféru dotvořila i světýlka z mobilů, která vypadala jako noční obloha plná rozzářených hvězd. Šlo tím pádem o velmi emotivní okamžik, kdy snad nezůstalo jedno oko suché. A mimochodem, česká vlajka nacházející se na pódiu během jejich show, také pocházela od této holčiny. Myslím, že se jí překvapení pro kapelu moc povedlo. I přímo na oficiálním FB pak LP sdíleli záběry z této skladby.

Ale nezůstalo jen u dojemných písní. Ty hned vystřídaly strhující výkony Chestera, který byl ten večer v neuvěřitelně skvělé formě a vydával ze sebe snad i poslední kousky energie. Bylo zábavné pozorovat, jak si všichni členové koncert užívají. A když vedle sebe stáli ve společných slokách Mike a Chester a při tom se na sebe usmívali, působili jako skvěle sehraná dvojka. U mě nadšení také s každou další skladbou stoupalo, naprosto mě dostala a dojala třeba moje oblíbená Waiting For The End, na jejímž konci Chester poprvé seskočil k fanouškům, aby se s nimi pozdravil. To samé se pak opakovalo ke konci jejich hodinu a tři čtvrtě dlouhého koncertu. Samozřejmě se tak stalo při úžasné písni Numb. To se pak Chester, teď už vysvlečený do půli těla, nechtěl pomalu od fanoušků ani odtrhnout. Tohle patřilo mezi silné chvíle celého večera. Stejně tak potěšila i skladba Crawling upravená do speciální akustické piano verze. A také mile překvapil song Remember The Name od Fort Minor. Upřímně bych ráda slyšela live i více písní od tohoto uskupení. A takových jedinečných chvílí bylo během koncertu Linkin Park opravdu mnoho. Kdo byl přítomen, jistě mi dá za pravdu, že se jednalo o fenomenální vystoupení, na které se vyplatilo tolik let počkat. Několikrát jsme se dočkali i hlasitého skandování jména kapely, chvílemi jste mohli mít z dané atmosféry úplně husí kůži. Věřím, že tentokrát už nebudeme čekat dalších devět let na to, než se k nám Linkin Park opět vrátí.

Rozhodně se letošní Aerodrome Festival vydařil. Přispělo k tomu i to, že se jednalo o open air akci za velmi skvělého počasí. V areálu se sešla velká skupina pohodových lidí, kteří dokázali vytvořit tu správnou přátelskou atmosféru během celého dne. Nezbývá než se nechat překvapit, koho pořadatelé pozvou na festival v příštím roce.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund