ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Hairy Groupies – Do světa s vervou
Publikoval: JO - Neděle, 11.06. 2017 - 22:50:59
Rubrika: Rozhovory & Profily

Text: Viktor Loukota
Foto: archiv skupiny

Jihlavští HAIRY GROUPIES si pomalu, ale jistě razí cestu ven a vypadá to, že je jen tak něco nezastaví. Nadějná formace vedená charismatickou JACKIE DANIEL'S (zpěv, kytara, klávesy) se na tuzemské glammetalové scéně pohybuje již od r. 2013 a pomalými krůčky tlačí svou mašinu dál, blíže ke svému kýženému úspěchu. Momentálně čtveřici nadějných muzikantů doplňují Denny Roth (kytara, sbory), Tommas Sixx (baskytara, sbory) a průbojný Eli Eliminator (bicí, sbory). Při příležitosti blížícího se vydání jejich debutového EP poskytla Jackie RockShocku následný rozhovor.

Kdy vznikla prvotní idea nahrát debutové EP s vlastní tvorbou? Na koncertech hrajete převážně cover verze klasik ze zlaté hardrockové éry 80. a 90. let.
O dalším nahrávání jsme neustále debatovali už od vydání našeho prvního singlu. Bavili jsme se o tom, kde a s kým skladby nahrát, abychom se alespoň vzdáleně přiblížili tomu, co tak obdivujeme na našich vzorech. V reálu není zase takový problém najít schopné studio či producenta, větší problém je v dostupnosti. Začínající kapela s malým výdělkem a téměř nulovou podporou okolí to má při shánění vhodných podmínek a zároveň finančně únosného místa pro nahrávání velmi složité. Snů o tom, že nám desku vyprodukuje věhlasný Desmond Child (KISS, Bon Jovi, Ratt, Aerosmith, Meat Loaf, Scorpions atd.), jsme se slzou v oku vzdali hned na začátku a začali uvažovat alespoň trochu realisticky.

Z jakého důvodu padla volba na legendárního Jana Němce (Grave Digger, Helloween, Running Wild, M. Schenker, Celtic Frost, Citron, Kreyson, Vitacit atd.)? Jak moc to předčilo vaše očekávání a jak probíhala spolupráce?
Ve hře bylo několik lokálních studií a jako torzo oněch snů ve hře zůstal jeden producent – Jan Němec. Věděli jsme o něm především kvůli Kreyson, ale znali jsme i jeho další práce doma i v zahraničí. Řekli jsme si, že ho zkusíme oslovit, ačkoli jsme nijak moc nepočítali s jakoukoliv odezvou. Našli jsme ho na Facebooku a napsali mu krátkou zprávu v duchu, že jsme rocková kapela, máme zájem nahrát pár skladeb, líbí se nám jeho práce na ostatních albech a rádi bychom na to konto spolupracovali. Odpověď samotná byla velkým překvapením, ale to, jaká byla, bylo ještě stokrát víc překvapující: „OK, zavolej na Skype." Tak jsme se spojili a Němec tenkrát řekl, že nás chce slyšet a ať mu pošleme nějaké nahrávky, klidně něco ze zkušebny. Sešli jsme se tedy na zkušebně a na aparát za 2500 Kč nahráli naše demo. Kvalita byla naprosto nepřijatelná, a tak jsme očekávali další debakl. Opak byl naštěstí pravdou. Producent napsal, že má zájem o spolupráci, a nastínil následující postup.

Jak jste postupovali dál a kdo další se na nahrávání eponymního EP podílel?
Jan za námi nejprve přijel do Jihlavy, kde jsme mu naživo přehráli náš nový repertoár a on nám k tomu řekl svoje připomínky. Provedl nějaké aranžérské změny, doporučil jiné nástroje apod. Část nahrávání probíhala v jihlavském studiu, část v německém Magic Minds Music. Na tři dny, kdy se nahrávaly kytary, se k nám připojil Jarda Bartoň (ex-Citron, ex-Kreyson, Limetal), který Dennymu překopal skoro všechny kytarové riffy a pomohl mu s technikou. Celé nahrávání pro nás nebylo obzvlášť snadné, ale setkali jsme se úplně s novým a odlišným stylem práce. Častokrát na nás producent řval a nadával, ale všechno to bylo jenom v rámci odvedení té nejlepší práce. Výsledný materiál byl smíchán v Hannoveru, taktéž v MMMS. Masteringu se ujal Rainer Tonmeister v DFU studiu, které sídlí v Düsseldorfu, a to analogovou technikou. Zvuk byl nejdříve převeden na analog, zmasterován a následně zase zpětně zdigitalizován.

Docela náročný proces, ale určitě to stálo za to. Nějaké další plány v rámci aktuální propagace?
S producentem jsme se shodli na singlu Feel The Night. Vzhledem k tomu, že se jednalo o náš první oficiální videoklip, rozhodli jsme se jej prezentovat naživo a použili jsme záběry z pódia, aby si posluchači mohli lépe představit, jak vypadají naše koncerty. Měli jsme vizi, že postavíme velkolepou stage s patry, jak to v minulosti dělaly světové kapely našeho žánru, i navzdory tomu, že to dneska už není zrovna moc trendy. Pro tento záměr se nám ideálním prostorem stalo kino v Lukách nad Jihlavou, kam jsme dotáhli lešení a postavili jedno dlouhé patro do výšky necelého jednoho metru a dvoumetrovou věž, na kterou jsme následně postavili bicí. Nechyběl ani kouř a reflektory. Jakožto kameramany jsme si zvolili team z M&M Production, což je sice mladá, ale nesmírně šikovná dvojice kluků z Jihlavy. Disponují jeřábem, což nám umožnilo zrealizovat zajímavé záběry z výšky. Kromě klasického klipu jsme nakonec v těchto prostorách natočili i jakýsi 'teaser' k celému EP. Vyskytne se v něm medley zbylých skladeb, jež vydáme společně s EP, které je již na spadnutí. V tuto chvíli s manažerem konzultujeme možnosti labelů, včetně ostatních podkladů pro nastartovanou akci. Brzy na slyšenou!

www.bandzone.cz/hairygroupies
www.facebook.com/hairygroupies
www.youtube.com/watch?v=XSNWh8r1TCQ


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Rozhovory & Profily:
INEKAFE - Kofeinový retro(zhovor)

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund