inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Beztíže Priessnitz vychází v reedici a také jako výpravné 2LP
Publikoval: JO - Sobota, 10.06. 2017 - 11:01:03
Rubrika: Aktuality

Text: Supraphon
Foto: Dušan Tománek

Ač je to teprve něco málo přes půl roku, co vyšlo 'rozlučkové' album PRIESSNITZ Beztíže, první náklad unikátně zabaleného alba z dílny Laboratoře Petra Babáka a Matěje Hanauera s rukodělným designem členů kapely je již beznadějně vyprodán. Ti, kdo jej stihli zakoupit, tak mají doma skutečnou sběratelskou raritku. O nic méně unikátní je z grafického hlediska ale i právě vydaná reedice. Kromě CD nově pořídíte album Beztíže také coby vskutku luxusní 2LP, přičemž o grafický design obou nosičů se opět postaralo duo Babák – Hanauer, nyní navíc ve spolupráci s dvorním fotografem kapely Dušanem Tománkem. Grafický koncept Beztíže navíc inspiroval i nový klip k písni Žena režisérky Terezy Srbové. Podívejte se zde: www.youtube.com/watch?v=Pb0o4A-fFRw

„Jsme rádi, že zatím s albem Beztíže vše vychází, jak jsme si minulý rok naplánovali, takže s jarem přichází s reedicí na CD i krásném 2LP. Doufáme, že potěší naše fanoušky, sběratele a vinylofily," komentuje frontman Priessnitz Jaromír Švejdík nové vydání alba, které bezpochyby patří mezi nejzásadnější domácí počiny loňského roku. Svědčí o tom ostatně dvě nominace na Ceny Anděl 2016, nominace na cenu české hudební kritiky Apollo 2016 či druhé místo v žebříčku nejlepších domácích alb dle Musicserver.cz.

Že by 2LP mělo uspokojit i ty nejnáročnější fanoušky, napovídá fakt, že bylo vylisováno na stoosmdesátigramové vinyly a nahráno rychlostí 45 otáček za minutu. „Rychlost je vysoká, drážky dostatečně široké a hluboké, takže ideální možnost pro fanoušky přiblížit si ten jesenický pocit a chlad tím nejpřirozenějším a nejteplejším způsobem," láká na 2LP producent Dušan Neuwerth.

Samostatnou kapitolou, která společně s výše zmíněným dělá z reedice vpravdě přepychovou záležitost, je grafický design Petra Babáka a Matěje Hanauera. Podobně jako v případě první edice se i nyní dostaly ke slovu jejich originální, laserem řezané 'beztížné' nástroje.

„Jen jsme v Laboratoři očistili plnou krabici nástrojů z první várky a dali se do návrhů dalších CD a 2LP. Nástroje vrčely vzduchem a za pár minut bylo hotovo. Pod CD navíc najdete fotografii některých nástrojů, takže nakonec i ony se staly součástí designu. To nám ale nestačilo. Jen vytištěné ofsetem a žádný další živý vstup...?! Část nákladu 2LP, ze kterého máme obzvláště radost, jelikož se do něho podařilo dostat kruci dobrý zin s výběrem parádních koncertních fotek Dušana Tománka, bude opět ještě dokreslena přímo kapelou. Prostě unikátní kousky!" říká Petr Babák a dodává: „Teď s Jaromírem už jen hledáme ten termín s velkým T, kdy přímo na koncertě kapela obaly svého 2LP ještě přejede. Bude to raritka, hlídejte si Facebook a eventy Priessnitz..."

Všechny nadcházející koncerty najdete níže nebo na oficiálních stránkách kapely
www.priessnitz.com/koncerty. Kromě již potvrzených akcí se dle aktuálních informací můžete těšit také na tradiční vánoční koncerty a snad také ještě na jednu libůstku, která se bude skvěle vyjímat v knihovně všech věrných fanoušků Priessnitz.

Laboratoř Petra Babáka totiž dle zákulisních informací chystá ve spolupráci s Dušanem Tománkem velkou knihu Priessnitz. Složená by měla být primárně z Tománkových fotek, a vzhledem k tomu, že s kapelou jezdí už od jejího založení, vypadá to dle Babákových slov na pořádně macatou bibli Priessnitz.

Že grafické prvky použité na albu Beztíže opravdu silně rezonují napříč uměleckou sférou, navíc dokazuje i v úvodu zmíněný nový, notně syrový a působivý klip k písni Žena, který natočila v americké poušti se svým mužem Tobiasem Queisserem scenáristka a režisérka Tereza Srbová.

„Ta písnička pro mne od prvního poslechu desky vyčnívala. Její tempo a nálada mi trochu připomínaly písničkáře z Nashvillu, přišla mi jako dělaná pro americkou road story. Zatímco některé songy fungují jen v českém prostředí, na Ženě je něco kulturně přenosného, má chytlavou melodii, dostane se vám pod kůži," vysvětluje Srbová.

K samotnému prolnutí s grafickými prvky alba pak dodává: „Hlavní hrdinka klipu je svázaná konvencemi i obavami – bojí se, aby jí někdo druhý nezlomil srdce. Zároveň ji spaluje touha vydat se jak za svojí láskou, tak na cestu sebeobjevování. Ta cesta ji vábí a volá skrz znamení, jež vidí kolem sebe. Když je člověk zamilovaný, všechno mu připomíná subjekt jeho vášně, a tato dívka všude naráží na klikyháky, čáranice, čáry – stejné, co Priessnitz načmárali na přebal nového alba. Slovo 'čáry' zároveň znamená kouzla. Čáry a jejich dvojsmysl je tak jedním z hlavních leitmotivů videoklipu."

Nadcházejí koncerty Priessnitz:

30. 06. – Hradec nad Moravicí, Hradecký Slunovrat
01. 07. – Mohelnice, Fingers Up!
22. 07. – Ostrava, Colours Of Ostrava
23. 07. – Brno, Vaňkovka
04. 08. – Tasov u Uherského hradiště, Beseda u Bigbítu
05. 08. – Bílá voda
12. 08. – Rejvíz, Chřástal Fest
15. 08. – Mladá Boleslav, Hrad
16. 08. – Praha, Tiskárna na vzduchu
25. 08. – Vroutek, Rock For Churchill
26. 08. – Lázně Bohdaneč, On The Road
26. 10. – Veselí nad Moravou
27. 10. – Havířov, Klub Stolárna
28. 10. – Rychlebské stezky, Černá Voda


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund