inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Seriál The Vampire Diaries zaznamenal spoustu úspěchů
Publikoval: JO - Čtvrtek, 08.06. 2017 - 23:52:13
Rubrika: Rozhovory & Profily

Text: Michaela Horáková
Foto: Michaela Horáková, archiv Bloody Night Con

Na konci května se v ohnivé španělské Barceloně mohli fanoušci během Bloody Night Conu setkat s herci ze seriálů The Vampire Diaries a The Originals. Při této příležitost jsme se zúčastnili tiskové konference a následně nám na pár otázek odpověděli dva představitelé Upířích deníků – MATTHEW DAVIS (Alaric Saltzman) a MICHAEL MALARKEY (Lorenzo St. John).

Kluci, jak se dnes máte?
Michael a Matt: Užíváme si Barcelony, venku je opravdu krásné a žhavé počasí.

Máte naprostou pravdu. Letos tady jsem poprvé a město se mi moc líbí.
Michael: Neříkala jsi náhodou, že jsi z České republiky? Tam to totiž znám, oblíbil jsem si Prahu.

To ráda slyším. Plánuješ se během následujícího turné zastavit právě i v Praze?
Michael: Teď si nejsem zrovna jistý, jestli na stávajícím turné tohle město navštívím. Myslím, že se tam objevím až v budoucnu, určitě se tam chci vrátit. Aktuálně mám naplánované během jednoho týdne koncerty v Anglii, dále pak v několika městech po Evropě. Většinou půjde o vystoupení s celou kapelou, ale někde se mohu objevit i pouze sólo, záleží na časových možnostech všech účinkujících. Ale je to vždy náročnější skloubit i s hraním v seriálu nebo dalšími projekty, proto nekoncertuji několik měsíců v kuse. A teď se navíc blíží vydání mého nového alba.

A můžeš mi tedy prozradit více o této desce?
Michael: Deska vyjde na začátku září. Naplánoval jsem teď na květen několik takzvaných 'listening party', kde představím pár nových skladeb a povím více o desce. Samozřejmě pak i zahraji naživo nové i starší písničky. Zrovna dneska se jedna taková party odehraje i v Barceloně.

To moc dobře vím, samozřejmě tam nebudu chybět. A zazní během večera i píseň Don't Leave? Ta mi totiž přijde velmi procítěná a mám ji dost v oblibě.
Michael: Zrovna dnes ji hrát nebudu, ale moc děkuji za pochvalu. Osobně mě to moc potěšilo a cením si toho.

A proč deska dostala právě název Mongrels?
Michael: Důvodem je to, že se také považuji za jednoho z nich (postavičky ze stejnojmenného seriálu, pozn. red.), čerpám inspiraci z různých oblastí. A jak víš, můj osobní život i hudební zázemí jsou hodně pestré. Takže se i v textech objevuje kontrast a dualita mezi světem zvířete a dospělého muže, konflikt mezi těmito dvěma protipóly, které v sobě máme. Může se to skládat například z oblasti, kdy je člověk tou pravou romantickou duší a snílkem, ale naráží na názory společnosti. Těch příběhů je tam samozřejmě více, ale tohle je asi to hlavní jádro desky. Texty jsou tvořeny takovou mou poezií, protože mě vždy bavilo skládat básně.

Na stránce Pledgemusic se dá toto CD předobjednat, případně k tomu dokoupit i nějaké výhody navíc. Speciální cenou je určitě i akustická kytara, na které jsi složil své první známé skladby. Proč sis vybral právě tuto variantu?
Michael: Prvně bych chtěl poděkovat všem, kteří mě prostřednictvím Pledgemusic podpořili. Jsem za to moc vděčný, protože vydání desky samozřejmě není levná záležitost. Zvolil jsem tuto stránku, protože se díky tomu mohli lidé zapojit do celkového procesu nahrávání, sledovat mé příspěvky přímo ze studia a získat další bonusy. Přišlo mi to dost zajímavé.

A teď už k samotnému seriálu The Vampire Diaries. Kterou episodu máte nejraději?
Matt: Tak to je opravdu těžká otázka. Asi vždycky pro mě zůstala tou nejlepší právě ta první série seriálu, protože se v samotném příběhu hodně setkávali Alaric s Damonem, jejichž velké přátelství se vzájemně v různých momentech prohlubovalo. Proto celkově tyto epizody mám moc rád.
Michael: Abych se přiznal, neviděl jsem úplně všechny epizody seriálu. (smích) Koukal jsem na dvě řady, pak další přeskočil. Má postava se objeví seriálu v páté sérii a zrovna ten první díl, kdy se tam ukážu poprvé, je můj oblíbený. V tom díle jsme se vraceli společně s Ianem v příběhu zpět do historie, takže tam byly zajímavé lokace a kostýmy. Vypadalo to, jako bychom natáčeli nějaký krátký film se skvělou produkcí okolo, moc jsme si to proto užili.

Společně s Ianem jste v seriálu ztvárnili nezapomenutelnou dvojici přátel. Můžeš mi říct, jak se vám spolu natáčelo?
Matt:
Asi ne úplně všichni vědí, že se spolu známe už delší dobu, potkali jsme se ještě před natáčením TVD. A popravdě jsem byl také na castingu seriálu Ztraceni (Lost), kde se rozhodovalo, jestli hlavní roli dostanu já, nebo Matthew Fox. Tam samozřejmě už tenkrát Ian zazářil. Vždy se na danou roli soustředí, je velmi inspirativní a zapálený pro věc. A nakonec se to celé přeneslo i do tohoto seriálu a dané přátelství mezi Alaricem a Damonem se stalo legendárním.

A máš nějaký skrytý talent, o kterém ještě nevíme?
Matt: Rád bych měl, to mi věř. (smích) Ale celkem dobře hraju šachy, dokážu u toho strávit i několik hodin. (smích)

Co pro tebe vlastně znamená být hercem?
Matt: Předně by se tato profese neměla dělat jen pro slávu, protože ta člověka nedokáže zcela naplnit štěstím. O tom to ale opravdu není, i když můžeš v Hollywoodu slýchat něco jiného. Samozřejmě je to skvělá práce, kterou mám rád, baví mě to cestování a poznávání nových lidí. Na druhou stranu se těžko plánují různé aktivity s rodinou a přáteli, když hned třeba neodpovíš na dotaz, zda s nimi někam zajdeš. Pak možná můžeš vypadat kvůli tomu jako flink, co na vše kašle. (smích) Není to sice pravidelná práce, ale moc mě baví.

Když se ohlédneš zpět na své filmové začátky, například ve snímku Pravá blondýnka, a srovnáš tu celkovou cestu až k Upířím deníkům, co bys k tomu řekl?
Matt: Bylo to velmi zajímavé. Tenhle film jsem natáčel, když mi bylo nějakých dvacet tři let, takže hodně dávno. (smích) Mezitím uběhlo hodně času, až jsem se dostal právě k Upířím deníkům, které prakticky úplně nakoply mou hereckou kariéru, za což jsem vděčný. Snad budu mít i do budoucna šťastnou ruku při výběru dalších rolí.

Skladba Scars se objevila v osmé sérii TVD, jak k tomu došlo?
Michael: Byl jsem zrovna ve studiu s mou ženou, která zpívala nějaké harmonie do pozadí písně Scars, já hrál na kytaru a do toho se tam objevila i Julie. Tu moje skladba natolik zaujala, že mi hned popsala scénu, ve které by měla v seriálu zaznít. Proto právě tento song i vznikl jako první pro mou desku, protože mě k tomu Julie svým zájmem povzbudila.

A jaká scéna s postavou Bonnie se ti líbila asi nejvíce?
Michael: Bavila mě ta scéna, kdy jsme byli společně v chatce, která začala hořet, ale Bonnie ji odmítala beze mě opustit. V tu chvíli jsem byl nucen opět zapojit svou lidskost, abych ji zachránil, protože bez toho by mi bývalo bylo jedno, jak by skončila. Tam se podle mě projevil ten hluboký cit, který Enzo choval k Bonnie. Předtím té scéně ale předcházela ta část, kdy jí Enzo prováděl různé naschvály a choval se jako blbec. A to byla neskutečná zábava. (smích) Líbilo se mi, že v jedné epizodě se Enzo projevil v plné formě, mohli jsme tam vidět jeho jednotlivé stránky od té záporné přes odhodlanost to všechno překonat, až skončil jako hrdina, když Bonnie zachránil.

Nedávno jsme tě mohli zahlédnout i v jedné epizodě seriálu The Originals. Objevíš se tam i v budoucnu?
Matt: To nikdy nevíš. (smích) Dávalo by to smysl, nebránil bych se tomu. Podle mě by tam Alaric skvěle zapadl. Navíc mi přišlo, že po konci šesté série TVD, kdy Alaric přijde krutým způsobem během svatby o svou snoubenku, moje postava také skončila. Pak tam v příběhu nastal docela velký skok, jak ohledně těch dvojčat, tak vztahu s Caroline. Přišlo mi trochu těžké se pak s tím vším ztotožnit. Bývalo by podle mě bylo lepší, kdyby po té šesté sérii Alaric plynule přešel do The Originals, že by to na něj vrhalo trochu lepší světlo a celkový náhled na danou postavu. A líbí se mi obsazení daného seriálu, takže bych to určitě uvítal, kdyby ta nabídka přišla.

Souhlasíte s tím, jak nakonec skončily Upíří deníky?
Matt: Ano, myslím, že je to vždy takové hořkosladké, když něco končí. Hodně seriálů začne skvěle, ale není lehké je pak v ten správný čas ukončit. Myslím, že Julie to zvládla naprosto skvěle.
Michael: Vem si, kolik těch postav se tam celkem objevilo. A je potřeba u nich všech přijít na to, jak by asi mohly dopadnout. Proto se v těch posledních epizodách celkový příběh uzavíral.
Matt: Přišlo mi to tak, že by úplně poslední epizoda měla mít aspoň dvě hodiny, aby se to skutečně všechno dořešilo a nedělalo se to ve spěchu. (smích)

A co byste na závěr vzkázali českých fanouškům?
Matt: Milujeme vás! Děkujeme za to, že jste nás po celou dobu sledovali a podporovali.
Michael: S tím musím absolutně souhlasit. Moc si vážíme každé země, která nás podpořila. Je to obrovská příležitost vyjádřit náš vděk za to všechno, co pro nás děláte.
Matt a Michael: Moc vám všem děkujeme!

Videa z tiskové konference:


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Rozhovory & Profily:
INEKAFE - Kofeinový retro(zhovor)

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund