Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Deep Purple, Monster Truck
Publikoval: JO - Středa, 07.06. 2017 - 22:49:38
Rubrika: Reportáže

DEEP PURPLE, MONSTER TRUCK
22. května 2017, Praha, O2 Arena

Text: Luboš Hnát
Foto: Jiří Rogl

Je jen málo kapel, které na mě působí jako magnet, ale jednou z nich jsou zcela určitě Deep Purple, kteří před nedávnem vydali novou desku s názvem inFinite. Svoji novinku přijeli tihle hardrockoví mazáci představit do pražské O2 Areny. Nechal jsem se tedy již poněkolikáté přitáhnout hardrockovým magnetem a spolu s téměř třinácti tisícovkami fanoušků na koncert vyrazil. Deep Purple do Prahy doprovodila kanadská kapela Monster Truck.

Úderem 20. hodiny hrábli Kanaďané do strun. Jelikož jsem je před koncertem vůbec neznal, bylo pro mě záhadou, co v jejich podání uslyším. Odpověď na tuhle otázku měly přinést následující minuty. Myslím, že rovnou mohu prozradit, že mě MONSTER TRUCK velmi příjemně překvapili. Kapela hrála moc příjemný mix blues rocku a hard rocku. Jejich styl se do programu večera skvěle hodil, což jsem s povděkem kvitoval. Monster Truck hrají ve stejném nástrojovém obsazení jako samotní Deep Purple, je však škoda, že zvuk, který v tu dobu v O2 Areně panoval, nepatřil k nejlepším. Takže například klávesy jsem zaslechl snad v jediné písničce. Nicméně kapela se prezentovala velice sympatickým výkonem, za který se dočkala odezvy od publika. Pro svůj set měli Monster Truck vyhrazeno cca 40 minut, během kterých jsem se rozhodně nenudil, a to i přesto, že jsem žádnou z písniček neznal. Zkrátka a dobře: pokud by Monster Truck měli u nás samostatný koncert, rád se na něj zajdu podívat. V tuto chvíli kapelu řadím ke svým letošním objevům.

Málo platné, ten večer jsem byl v O2 Areně přece jen kvůli DEEP PURPLE. Moje těšení na tyhle rockové dinosaury skončilo asi ve 21.15, kdy se halou začalo rozléhat úvodní intro. Po krátké chvíli se už kapela objevila na pódiu, aby spustila novinku Time For Bedlam z aktuální desky. Nemůžu říct, že by začátek byl špatný, ovšem když kapela poprvé zalovila ve své historii a v rychlém sledu zahrála trojici hitovek Fireball, Bloodsucker a Strange Kind Of Woman, byla to pravá hardrocková jízda. Už tahle část koncertu ukázala, že hlas Iana Gillana nedosahuje tak závratných výšek jako v dobách největší slávy DP, nicméně tento fakt je vzhledem ke zpěvákovu věku naprosto pochopitelný. I přesto se Gillan v Bloodsucker pokusil někdejší výšky vyzpívat, což mi bylo velmi sympatické. Všichni muzikanti jsou excelentní hráči, o tom snad nikdo nepochybuje, nicméně nejvíce mě svou hrou zaujal klávesák Don Airey, který předváděl opravdu bravurní výkon, až se mi chce říct, že se stal jakýmsi alternativním frontmanem kapely. Tento můj dojem podporovaly také záběry, které byly promítány na velkoplošnou obrazovku a na kterých se často objevoval detailní pohled na Aireyho virtuózní hru. Střední část koncertu byla věnována novým písním, které jsou již přizpůsobeny pro Gillanův současný hlasový rozsah, a logicky v nich tedy zpěvák působil nejjistěji. Skvěle vyzněla pomalá The Surprising. Don Airey byl jediný z muzikantů, komu ten večer byl dán prostor pro jeho sólo, které pro mě osobně bylo jedním z vrcholů celého koncertu. Don, jak je jeho zvykem, zakončil své vystoupení krátkým úryvkem Smetanova opusu Má vlast, což publikum náležitě ocenilo. K novějším skladbám se dají řadit také písně z předchozí desky Now What?! (2013). Z té jsem si užíval parádní vypalovačku Hell To Pay. Nic naplat, ale celá hala se těšila na osvědčené hity ze sedmdesátých a – v případě Perfect Strangers –také osmdesátých let. Těm byla vyhrazena závěrečná část koncertu. Publikum se nemohlo nedočkat takových skvostů jako Space Truckinʼ a chybět nemohl ani evergreen Smoke On The Water, po kterém byla základní část koncertu ukončena. Osobně jsem celý večer čekal na Highway Star, které jsem se bohužel nedočkal.

Doufal jsem tedy, že moje oblíbená píseň zazní alespoň v přídavku. Bohužel jsem se nedočkal ani nyní. Nicméně do přídavku byly zařazeny jiné dvě klasické skladby. Konkrétně Hush a o kytarové sólo prodloužená Black Night. Hardrockový svátek tedy skončil a je na čase bilancovat. Deep Purple předvedli svůj vysoký standard, který nezklamal snad žádného fanouška. K maximální spokojenosti mi chyběla už jen ta Highway Star.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund