inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Čechomor s novou krví chystá koncerty i další řadové album
Publikoval: JO - Středa, 07.06. 2017 - 22:22:39
Rubrika: Aktuality

Text: Katka Machová
Foto: archiv skupiny

Skupina ČECHOMOR, která již příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu. Diváci, kteří navštíví letní koncerty Kooperativa Tour 2017 nebo festivalové open air, uslyší nejen největší hity skupiny, ale i některé nové skladby v barevnějších a modernějších úpravách. Kromě toho Čechomor intenzivně pracuje na materiálu pro další řadové album, které by mělo vyjít právě začátkem roku 2018 jako dárek fanouškům kapely Čechomor ke třicetinám.

Po skončení loňské velmi úspěšné koncertní sezony, jejímž vrcholem bylo vánočního turné, na které si Čechomor pozvali japonského hudebního skladatele, producenta a hráče na tradiční samurajské bubny a flétnu šakuhači Jojiho Hirotu a jeho bubenickou skupinu Taiko Drummers, se Čechomor zavřeli do studia a začali připravovat úpravy svého repertoáru. Nový kabát písniček vzniká jako společné dílo stávající sestavy skupiny (František Černý – kytary a zpěv, Karel Holas – housle a zpěv, Michal Pavlík – cello, dudy, klávesy, Lukáš Pavlík – bicí a zpěv) a nováčků v sestavě Čechomoru, kterými jsou Adam Malík (kytary, klarinet a zpěv) a Lukáš Čunta (baskytary a klávesy), kteří sestavu Čechomoru od léta doplní. Stálým hostem skupiny se také stává Martina Pártlová, která se divákům s Čechomorem představila už loni právě na vánočních koncertech.

„Symbolický příchod čerstvé krve, prezentovaný v Čechomoru Adamem a Lukášem, které doplňuje stávající bubeník Lukáš Pavlík, nám obrazně vlil do žil novou energii a inspiraci k tomu, jak pracovat na našem repertoáru," říká frontman Čechomoru František Černý. „Mlaďoši, ačkoli mají velký respekt k tvorbě Čechomoru, mají ale naštěstí také dostatek zdravé drzosti i hudební zkušenosti, a díky tomu se nám daří posunout zvuk našich písniček a dát jim další rozměr," dodává František Černý.

Současně s obměněnou verzí koncertního programu vzniká ve studiu i repertoár pro nové řadové album, které by mělo být na pultech obchodů začátkem roku 2018. Čechomor plánuje začít natáčení již v červnu a první singl by mohli posluchači slyšet již v průběhu prázdnin. Základem repertoáru jsou opět české, moravské a polské lidovky, ale tentokrát budou nahrávky znít pro Čechomor ve velmi netradiční úpravě.

„Už delší dobu jsme s Fandou přemýšleli o tom, že by bylo dobré podívat se na naše písničky i jiným pohledem. Dát jim nový rozměr, který by byl srozumitelnější i našemu mladšímu publiku a přitom to byl stále ten Čechomor, který mají naši fanoušci rádi," říká kapelník, houslista a zpěvák skupiny Čechomor Karel Holas a pokračuje: „Myslím, že máme připravený opravdu dobrý materiál a že máme také velmi konkrétní představu, jak s ním naložíme. Moc se na natáčení těšíme."

Na koncertech v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2017 bude skupina opět propagovat činnost obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která zdarma vychovává asistenční psy pro tělesně postižené. Společný projekt pojišťovny Kooperativa a skupiny Čechomor s názvem 'Podpořte s námi pomocné tlapky!' pomáhá financovat chov, předvýchovu a výcvik asistenčních psů, kteří ulehčují život tělesně postiženým a pomáhají jim v jejich nelehké situaci.

Koncerty Kooperativa Tour 2017 skupiny Čechomor:
02. 07. – Valašské Meziříčí
21. 07. – Třeboň
30. 07. – Příbram
18. 08. – Slaný
27. 08. – Chomutov
01. 09. – Buchlovice
08. 09. – Čechy pod Košířem
23. 10. – Pardubice
24. 10. – Děčín
25. 10. – Jičín
28. 11. – Ústí nad Labem
29. 11. – Jablonec nad Nisou
30. 11. – Hořovice

Související odkazy:
www.cechomor.cz
www.pomocnetlapky.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund