ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Mezi bloky
Publikoval: JO - Čtvrtek, 25.05. 2017 - 22:56:15
Rubrika: Reportáže

MEZI BLOKY
17. května 2017, Praha, studentské koleje ČVUT

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Další z mnoha studentských festivalů je za námi. Ve středu 17. května rozproudil Mezi bloky všechny příznivce tvrdé, skákavé, ale i elektronické hudby. Již jedenáctý ročník tohoto festivalu opět ukázal, že má svým fanouškům co nabídnout, ale... Nebudu vám hned na začátku lhát, že mě všechny kapely strašně bavily a celý program byl bezvadně sestavený. V programu se pro mou hudební duši našly bohužel i slabší chvilky. Ale pojďme to vzít pěkně od začátku.

Velkým plusem této akce se od začátku stalo počasí. To organizátorům rozhodně přálo, protože v den konání vesele svítilo sluníčko a nepadla ani kapka vody. Přesto to v samotném úvodu nevypadalo na place u studentských kolejí příliš optimisticky. Zel totiž prázdnotou. Vedle mnoha lidí z organizace a stánkařů se obyčejných návštěvníků příliš nedostavilo.

První kapela HLAVOU DOLŮ z Pardubic tím pádem neměla příliš početné publikum, přestože nějaký ten potlesk se přece jen ozval. Mohlo za to zřejmě hned několik faktorů. Tahle banda asi není v pražských končinách příliš známá, navíc bylo odpoledne ve všední den, tudíž se hodně lidí ještě nacházelo v práci nebo ve škole. Na druhou stranu dvě dívky a několik chlapců nehráli vůbec špatně. Samozřejmě, jednalo se o mladou, očividně studentskou skupinu, která asi zatím nemá příliš velké ambice. Ovšem použití dechových nástrojů, ženského zpěvu a příjemných melodií docela fungovalo. Písně s poetickými názvy Schoulenec či Sluníčková se k danému počasí rozhodně hodily.

Druhým vystupujícím byli jejich sousedé z města perníku DONRVETR. Abych řekl pravdu, příliš mě svou rockovou hudbou s příchutí několika dalších žánrů neoslovili. Čtyři členové již za sebou mají různé zkušenosti z několika hudebních skupin, ale jejich soundu podle mě něco prostě chybí. Určitě si své fanoušky najdou, proto se radši nebudu pouštět do další kritiky, aby si mě někde nenašli.

Prvním známějším uskupením se stali reggae-dub týpci PUB-ANIMALS z Českých Budějovic. Jejich hudba se velice hodí k letním radovánkám a osloví všechny příznivce žánru z Jamajky. Není se tedy čemu divit, že jejich debut si vysloužil ocenění 'Reggae album roku' v Andělech. Zazněly výborné písně Control či Král, ve které můžete slyšet i hlas legendárního Jana Wericha. I publikum se teprve s touto bandou začínalo dostávat do varu a počet lidí rapidně vzrostl.

Následně přišel podle mého soudu vrchol celého festivalu v podobě ostřílených borců z COCOTTE MINUTE. Velice úspěšná crossoverová partička z Prahy v čele s ostříleným borcem Martinem Zellerem to prostě umí rozjet. Hlavní zpěvák snad ani nestárne, protože tolik energie by mu mohli závidět i daleko mladší hudebníci. Zazněla většina zásadních hitů i současných šlágrů v čele s Czeko, Bordel či Punk off kha. Zeller neváhal vběhnout mezi své fanoušky a zapařit s nimi či vylézt na konstrukci pódia. Z celé kapely proudil do žil všech přítomných obrovský proud adrenalinu. Hudebníci si z řad diváků pozvali na stage i vlajkonoše, kteří jim zamávali prapory. Opravdu parádní show, které naprosto nic nechybělo.

Ani FAST FOOD ORCHESTRA rozhodně neudělali ostudu. Ba naopak. Jejich veselé rytmy ve stylu ska roztančily i početné davy lidí, kteří se přece jen nakonec přišli podívat a poslechnout si jejich hity. Tento styl hudby je o poznání melodičtější a daleko více vybízí do tance, což bylo prostě na všech znát. Samozřejmě nemohly chybět Montpellier nebo Sousedi, která je mým osobním favoritem, protože „boom, boom, vzkaz sousedům, party in the house, teče vodka i rum".

Na závěr připravili pořadatelé zahraničního hosta v podobě holandských PLAYGROUND ZERO. Na ně už velká část lidí odešla, i když stále jich docela dost zůstalo pařit. A co říct k samotné skupině? Čekal jsem trochu více rockovou hudbu s příchutí elektroniky. Kombinace těchto stylů v podání Nizozemců mě ničím nezaujala, a přestože jejich rytmy mohly řadu lidí nutit k tanci, prostě mi do celkového programu příliš nezapadli. Takže radši kvačím domu spát a snít o dalších party s Cocottama a Fast Foodama.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund