ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Phil Rudd, Stroy, Hanta
Publikoval: JO - Čtvrtek, 18.05. 2017 - 19:39:41
Rubrika: Reportáže

PHIL RUDD, STROY, HANTA
10. května 2017, Praha, Lucerna Music Bar

Text: Luboš Hnát
Foto: archiv Rock & Roll

Když se před časem objevila informace, že do České republiky přijede bývalý bubeník AC/DC Phil Rudd se svou doprovodnou kapelou, jako věrný fanoušek AC/DC jsem na koncertě jejich bývalého bubeníka chtěl stůj co stůj být. Kromě Rudda vystoupily na pražském koncertě ještě kapely Hanta a Stroy.

O existenci plzeňské thrashmetalové party HANTA jsem před začátkem koncertu neměl ani tušení, a proto jsem si kladl otázku, s čím před vyprodaný Lucerna Music Bar předstoupí. Po chvíli bylo jasné, že kapela Hanta hraje starý dobrý thrash, který zněl třeba na prvních deskách Arakainu. Dokonce i zpěvák a kytarista Květoslav Vomáčka mi svým zpěvem lehce připomínal Aleše Brichtu z arakainovských začátků. Potěšitelné bylo, že zvuk byl od samého začátku na velice solidní úrovni, takže kapele bylo docela dobře rozumět, což se na koncertech tohoto typu příliš často nestává. Většina písniček pocházela z alba Prachy, které Hanta v loňském roce vydala. Asi nejvíce mě zaujala písnička Seš, což byla klasická thrashová sypačka. Kapela měla pro svůj set vyhrazenu pouhou půlhodinku, přesto si Hanta svým solidním výkonem vysloužila uznalý ohlas publika.

O existenci druhé kapely STROY jsem již nějaké povědomí měl, ačkoliv její tvorbu jsem ani v tomto případě neznal. V kapele ještě donedávna působil věhlasný bubeník Miloš Meier, na kterého jsem se obzvláště těšil. Bohužel až na koncertě jsem se dozvěděl, že Miloš z kapely odešel. Nezbývalo tedy nic jiného než tento fakt přijmout a zaposlouchat se do muziky. V ní jsem tentokrát slyšel ponejvíce vliv Nirvany. Snad proto, že jsem vyrostl v osmdesátých letech, mi je přece jen bližší 'arakainovský' thrash než grunge à la Nirvana. Ale tím rozhodně neříkám, že Stroy hráli špatně, to ani náhodou, v publiku jsem zahlédl lidi, kteří se náramně bavili. Na mě je však podobný typ muziky až příliš depresivní. Přesto se mi líbila třeba nápaditá písnička Adam Reborn ze stejnojmenného alba z roku 2014. Stroy svým asi pětačtyřicetiminutovým vystoupením dokázali, že se právem řadí ke špičce naší alternativní scény.

Můj hlavní zájem se však upínal k vystoupení PHILA RUDDA, který má na svém kontě zatím jedinou sólovou desku Head Job z roku 2014. A právě tuhle desku, která na koncertě zazněla téměř celá, slavný bubeník na svém aktuálním evropském turné propaguje. Kolem 21.45 konečně na pódium přišla celá Ruddova kapela. Jako koncertní otvírák si vybrala pecku The Other Side a už při ní bylo zřejmé, že kapela je výborně sehraná a šlape jako 'namazanej stroj'. Nějakou chvíli jsem si musel zvykat na hlas zpěváka Allana Bagdera, který mi pro Philovu muziku připadal až příliš jemný. Přece jen z AC/DC jsem zvyklý na drsnější zpěv, a proto jsem podvědomě očekával, že v kaple Phila Rudda uslyším zpěváka s podobným hlasovým projevem. Je však pravda, že do takové When I Get My Hands On You Badderův zpěv docela dobře zapadl a píseň samotná má celkem slušný hitový potenciál. Philu Ruddovi nikdo neodpáře jeho mnohaleté působení v AC/DC, takže bylo nasnadě, že na koncertě zazní i písně od australských velikánů. S potěšením mohu konstatovat, že Rudd sáhl spíše po méně známých skladbách, které nejsou na koncertech AC/DC běžně ke slyšení. První takovou písní byla Shot Down In Flames, která se dočkala mohutného ohlasu publika. Celkem pochopitelně zvuku dominovaly Ruddovy bubny, ačkoliv osobně bych snesl, kdyby v celkovém soundu kapely bylo slyšet více kytar. Nicméně ani tahle drobná výtka mi nemohla pokazit dojem z poctivého hard rocku, který se valil z pódia. Z repertoáru AC/DC zazněly ještě dvě písně, konkrétně Up To My Neck In You a na závěr vystoupení pak ještě Rock 'N' Roll Damnation. Nejásal jsem nadšením, když kapela po téhle pecce opustila pódium, vždyť koncert trval sotva hodinu, a už by měl být jeho konec? Doufal jsem tedy, že přídavek bude o něco delší, ale bohužel jsem se v tomto ohledu mýlil a v přídavku zazněla jediná, zato však výborná píseň Forty Days.

Zhruba po 65 minutách byl konec výborného koncertu, který sice svou kvalitou potěšil moje hardrockové srdce, ale délka vystoupení Ruddovy skvělé kapely mě zklamala.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund