ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

The Agony
Publikoval: JO - Sobota, 13.05. 2017 - 14:59:34
Rubrika: Reportáže

THE AGONY
27. dubna 2017, Praha, klub Vagon

Text: Luboš Hnát
Foto: Libor Kratochvíl

Je to neuvěřitelné, ale už čtyři roky existuje ženská heavyrocková kapela THE AGONY. Holky jako každý rok uspořádaly svůj narozeninový koncert, který se – také jako každý rok – konal v pražském klubu Vagon. A protože kapelu od samého počátku bedlivě sleduji, nemohl jsem na tomto výročním koncertě chybět.

Ani na okamžik jsem nepochyboval, že by si holky pro svůj narozeninový koncert nepřipravily něco speciálního. Ostatně leccos napovídal už výčet pozvaných hostí, který byl s mírným předstihem oznámen. Koncert byl asi ve čtvrt na deset odstartován novější písní Radio Silence, kterou se zdráhám označit za úplnou novinku, neboť holky ji už nějakou dobu na svých koncertech hrají. Reakce publika dokázala, že písnička na lidi neuvěřitelně zabírá. Rozjezd koncertu se tedy povedl, a holky tak mohly přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Nicméně The Agony si několik novinkových písní přece jen přichystaly. Mezi nimi byly Midnight Destruction a Prague City – po jednom poslechu těžko můžu novinky hodnotit, obě budou na připravovaném CD 689. Z těch starších nemohly nezaznít provařené hity jako Waiting nebo Give It To Me a další pecky z první desky Dirty And Dangerous. Jsem za ta léta už zvyklý, že holky do všech svých koncertů dávají spoustu energie, ovšem to, co předváděly tentokrát, jsem snad ještě neviděl. Jejich výkonem se nechalo strhnout i publikum a energii, která přicházela z pódia, poctivě vracelo. Přišel čas, aby na pódium byli pozváni hosté, kteří nakonec dorazili v mírně obměněné sestavě, než bylo původně avizováno.

Takže kdo nakonec přišel holky podpořit? Předně to byl výborný zpěvák a velká osobnost Dan Horyna, dále bubenická legenda Pepa Havlíček a pogratulovat přišel i Petr 'Herr' Miler z kapely Debustrol. Když k tomu připočtu, že, pokud se nemýlím, se v publiku objevil i Ivan Hajniš z Primitives Group, musím konstatovat, že se ve Vagonu sešla opravdu vybraná společnost. Po nezbytné narozeninové gratulaci měly The Agony připraveno další obrovské překvapení: na bubenickou stoličku usedl Herr Miler, aby si s holkami zahrál jedinou česky zpívanou písničku – prehistorickou Živel, kterou na koncertech The Agony hned tak neuslyšíte, a už vůbec ne s chlapem za bicími. Ani na tomto koncertě nemohl chybět asi největší hit The Agony T.W.S. Oproti jiným koncertům jsem musel ocenit komunikaci s publikem, o kterou se střídavě staraly kapelnice Niky Kandoussi a baskytaristka Kejtý Skejtý. Obě publikum popichovaly nejrůznějšími fórky a to se rádo nechalo strhnout, čímž gradovala skvělá atmosféra koncertu. Na programu byly ještě dvě nové písně, a sice Secrets a Switch – a opět obě dvě zafungovaly více než báječně. Při pohledu na hodinky jsem ke svému úžasu zjistil, že koncert v tomhle strhujícím tempu trvá bez přestávky už téměř dvě hodiny. Divil jsem se, jak to holky mohly vydržet. Ale i ten sebepovedenější koncert jednou skončí, a tak kapela odehrála poslední písničku Rockinʼ. Jenže s tím se slušně zaplněný Vagon nesmířil, a tak se holky po malé odmlce na pódium vrátily, aby jako přídavek daly k dobru ještě tři písně ze své první desky. I to však bylo nadšenému publiku málo, a tak si ještě vynutilo opakování novinky Midnight Destruction, po které již pódium definitivně osiřelo.

Narozeninový koncert mají tedy The Agony za sebou. A mně nezbývá než napsat, že se koncert neuvěřitelně povedl. Pokud bude kapela dál hýřit stále stejnou energií, máme se v příštích letech na co těšit.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund