ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Gorillaz ohlašují Humanz Tour se zastávkou v Praze
Publikoval: JO - Pondělí, 08.05. 2017 - 09:55:52
Rubrika: Aktuality

Text: Zdena Selingerová

Rozhodně nebudeme vůbec přehánět, když řekneme, že se na návrat GORILLAZ čekalo netrpělivě, nedočkavě a rozechvěle. Minulý týden spatřilo světlo světa album Humanz, první nové studiové album kapely po sedmi letech, a dostalo se mu vřelého přijetí. A nejen to, vstupenky na jejich americké koncerty se tento měsíc vyprodaly dřív, než byste řekli švec. A stejně tak rychle (za méně než deset minut, pro přesnost) se vyprodala jejich letošní letní show na zahájení festivalu Demon Dayz v Margate.

A nyní, po utajené londýnské březnové show, kterou popsali v Time Out London jako „bez debat jeden z nejlepších koncertů, které jsme viděli za mnoho posledních let", se tohle světově nejúspěšnější virtuální představení vydá na podzim na pouť Evropou s finále ve Velké Británii v listopadu a prosinci. V České republice se objeví 14. listopadu v pražské O2 Areně. A jestli se máme poučit z nedávné historie, tyhle vstupenky zmizí stejně tak rychle.

Na Humanz Tour vystoupí Murdoc Niccals (basová kytara), Noodle (kytara), Russel Hobbs (bicí) a 2D (zpěv) za doprovodu Gorillaz live bandu, který tvoří Damon Albarn, Gabriel Wallace, Mike Smith, Jesse Hackett, Jeff Wootton, Karl Vanden Bossche, Seye Adelekan – společně s vybranými účinkujícími z hvězdné sestavy velké rodiny Gorillaz.

Humanz – skvělé nové album Gorillaz – vyšlo 28. dubna 2017 na Parlophone Records.

Během uplynulých týdnů se toho u Gorillaz událo mnoho: kapela vydala pět nových skladeb, bodovala s nejúspěšnějším debutem v historii YouTube, s klipem režírovaným Jamiem Hewlettem, šestiminutovým animovaným filmem Saturnz Barz (Spirit House); představila novou aplikaci míchané reality a užívala si další skvělý převratný úspěch, kdy 2D a Murdoc poskytli Mista Jamovi svoje vůbec první reálné interview, streamované live z Londýna fanouškům po celém světě.

Kompletní seznam evropských a britských koncertů:
01. 11. – Lucemburk, Rockhal
02. 11. – Vídeň, Stadthalle
04. 11. – Kodaň, Royal Arena
05. 11. – Oslo, Spektrum
06. 11. – Stockholm, Hovet
08. 11. – Curych, Samsung Hall
09. 11. – Ženeva, Arena
11. 11. – Mnichov, Zenith
13. 11. – Budapešť, Aréna
14. 11. – Praha, O2 Arena
17. 11. – Berlín, Max-Schmeling-Halle
18. 11. – Düsseldorf, Mitsubishi Electric Halle
19. 11. – Hamburk, Sporthalle
21. 11. – Amsterdam, Ziggo Dome
22. 11. – Brusel, Forest National
24. 11. – Paříž, Zénith
27. 11. – Brighton, Centre
29. 11. – Glasgow, Hydro
01. 12. – Manchester, Manchester Arena
02. 12. – Birmingham, Barclaycard Arena
04. 12. – Londýn, O2 Arena

Gorillaz tvoří zpěvák 2D, basový kytarista Murdoc Niccals, kytarista Noodle a bubeník Russel Hobbs. Vznikli díky Damonu Albarnovi a Jamiemu Hewlettovi. Jejich stejnojmenné debutové album vyšlo v roce 2001. Další alba kapely, která byla oceněna cenami BRIT a Grammy Award, jsou Demon Days (2005), Plastic Beach (2010) a The Fall (2011). Vpravdě globální fenomén Gorillaz dosáhl špiček hitparád mnoha zemí a koncertoval po celém světě od San Diega k Sýrii. Těšil se obrovskému zájmu ve formě stovek milionů streamů a prodejů alb. Gorillaz dosáhli úspěchu naprosto průlomovým způsobem, získali bezpočet cen včetně vytouženého ocenění Jim Henson Creativity Honor a jsou zaznamenáni v The Guinness Book Of World Records jako nejúspěšnější virtuální kapela na světě.

Čtrnáctiskladbové album Humanz je k dispozici na standardním CD, vinylu a jako digitální download, stejně jako devatenáctiskladbové 2CD Deluxe. Limitovaná edice Limited Super Deluxe Vinyl Box Set obsahuje další alternativní verze všech 14 skladeb alba. Album produkovali Gorillaz, The Twilite Tone Of D / P a Remi Kabaka a bylo nahráno v Londýně, Paříži, New Yorku, Chicagu a na Jamajce. Humanz přichází sedm let po vydání alb The Fall a Plastic Beach. Murdoc Niccals (basová kytara), Noodle (kytara), Russel Hobbs (bicí) a 2D (zpěv) jsou – jako vždy – doprovázeni hvězdnou plejádou umělců, mezi kterými jsou Jehnny Beth (Savages), Danny Brown, Benjamin Clementine, De La Soul, D.R.A.M., Peven Everett, Anthony Hamilton, Grace Jones, Zebra Katz, Kelela, Mavis Staples, Vince Staples, Popcaan, Pusha T, Jamie Principle a Kali Uchis, mezi jinými.

Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Související odkazy:
www.gorillaz.com
www.1015.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund