ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Honza Holeček a přátelé
Publikoval: JO - Čtvrtek, 27.04. 2017 - 22:39:42
Rubrika: Reportáže

HONZA HOLEČEK A PŘÁTELÉ
15. dubna 2017, Praha, Zahradní restaurace Klamovka

Text: Luboš Hnát
Foto: Ája Dvořáčková

S velkým potěšením jsem přijal pozvánku výborného zpěváka, klávesisty, ale také zručného baskytaristy HONZY HOLEČKA, abych se zúčastnil koncertu na oslavu jeho narozenin, kde měla vystoupit spousta skvělých muzikantů včetně takových legend, jako jsou Luboš Andršt, Vladimír 'Guma' Kulhánek nebo Zdeněk 'Krysa' Fišer.

Úvod koncertu patřil netradiční sestavě, ve které se na jednom pódiu sešli kytaristé Luboš Andršt a Jindra Musil, baskytarista Pavel 'Houba' Novák, bubeník Dan Hubáček a samozřejmě Honza Holeček, který pro tenhle koncert kromě zpěvu vytáhl i své klávesy Hammond B3. Hned od první pecky Crossroads bylo jasné, že tohle bude pořádná jízda. A taky že byla. Kapela hned od samého počátku strhla svým výkonem publikum tak, že se v sále vytvořila atmosféra, která leckdy chybí 'velkým' koncertům. Pro mě osobně bylo velkým zážitkem, když kapela spustila nesmrtelný rock'n'roll Johny B. Goode. To byla opravdu síla. Ze skladby sálala neuvěřitelná energie a muzikantská radost, která se ihned přenesla i do publika. Ačkoliv Luboš Andršt běžně rock'n'rolly nehraje, svými sóly směle konkuroval samotnému Chucku Berrymu. Protože Luboš a 'Houba' pospíchali ještě na jedno vystoupení do klubu Ungelt, zahrála tahle jedinečná parta muzikantů pouze čtyři písničky. I když bych je vydržel poslouchat ještě hodně dlouho, těšil jsem se na další skvělé formace, které byly na programu a jejichž spojovacím článkem a ústřední postavou byl samozřejmě Honza Holeček.

Dlouhodobě tvrdím, že na co Honza v muzice sáhne, to je prostě dobrý. A proto jsem ani na okamžik nepochyboval, že dobré bude i trio, které vystupuje pod názvem BLUES AMPLIFIED a v němž kromě Honzy (zpěv, baskytara) hrají ještě Jindra Musil (kytara) a Dan Hubáček (bicí). Ačkoliv kapela vznikla s tím, že si jen tak pro radost občas zahraje nějaké staré bluesové standardy, vešlo se do jejího repertoáru několik vlastích písniček z pera Jindry Musila. Tady ale největší ohlas sklidily osvědčené hitovky jako You Shook Me z dílny Willieho Dixona, kterou ale proslavili Led Zeppelin, nebo stařičký bluesový standard Going Down z repertoáru Freddieho Kinga. Tuhle pecku občas zahraje jiná Honzova kapela, Afterglow, a právě v jejím podání, tedy s klávesami, se mi Going Down líbí přece jen o něco více. To ale rozhodně neznamená, že by vystoupení Blues Amplified nebylo dobré, ba právě naopak, bylo vynikající, a pokud tahle parta bude hrát častěji, což mi ostatně později Honza potvrdil, budu na jejich koncerty s chutí chodit. K vrcholům této části koncertu rozhodně patřila rocková klasika All Right Now od legendárních Free. Tečku za výborným představením Blues Amplified udělal s neskutečnou energií zahraný evergreen Smoke On The Water. Protože se na pódium chystala další, tentokrát bezejmenná sestava, předělila výborný koncert krátká přestávka.

V oné sestavě se tentokrát objevil legendární jazzrockový kytarista Zdeněk 'Krysa' Fišer, kterého opět doplnilo trio Honza – Jindra – Dan. Baskytary se nakonec ujal Standa Hörner, který skvěle zastoupil původně avizovaného 'Gumu' Kulhánka, jenž se ze zdravotních důvodů nemohl oslavy zúčastnit. Honza se přesunul zpět ke svým hammondkám a poslední část skvělého koncertu mohla začít. Také tahle parta si s velkou chutí zahrála staré pecky ze 60. a 70. let. Moc se mi líbila dvojice písní z repertoáru Carlose Santany Oye Como Va, resp. Black Magic Woman. Obě vyzněly opravdu skvěle. Většinu písní tentokrát zpíval 'Krysa', jehož zastřený hlas byl zajímavým protipólem Honzova zpěvu. Ve chvílích, kdy oba zpívali současně a k jejich zpěvu se přidal jedinečný zvuk hammondek, mi běhal mráz po zádech. Byl to mimořádný hudební zážitek. Absolutní vrchol celého koncertu přišel se 'stounovskou' Sympathy For The Devil – to se v sále strhlo opravdové peklo. Na takovém koncertu si člověk přeje, aby nikdy neskončil. Nicméně skončit bohužel musel, a tak poslední skladbou večera nemohlo být nic jiného než rocková hymna Born To Be Wild.

Honzovi jsem sice přál osobně, ale mám pocit, že se tento report sluší zakončit také přáním. Takže Honzo, ještě jednou: Všechno nejlepší a hodně dobré hudby nadšenému publiku do uší.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund