inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Secrets Of Separation – Suffering In Absurdity
Publikoval: JO - Středa, 19.04. 2017 - 23:10:11
Rubrika: Recenze

SECRETS OF SEPARATION – Suffering In Absurdity
Vlastní náklad / 33:52

Fanoušci i příznivci metalové naděje Secrets Of Separation z Valašského Meziříčí se můžou těšit z vydání vysoce hodnotného debutu Suffering In Absurdity. Vzhledem k nadměrnému talentu všech členů se dalo očekávat, že připravený materiál bude kvalitní, nicméně vše předčilo mé očekávání. Od vzniku kapely před více než 3 roky až k vydanému EP Obscuration před 2 roky se SOS hudebně vyvíjeli a stylově se posouvali od death metalu k metalcoru. Vlastně došlo k propojení obou směrů, taktéž extrémního i melodického metalu v součinnosti s podobnou vokální linkou. Tady je potřeba vysoce vyzdvihnout frontmana Štěpána Fialu, který se tohoto nelehkého úkolu plně zhostil. Secrets Of Separation zapracovali také na koncepci se závažným poselstvím a věnováním, které album zahrnuje. Cituji: Suffering In Absurdity je věnováno všem lidem, kteří upadli do temnoty a snaží se najít cestu z útrob absurdního žití, a také lidem, kteří nechali všechna vytržení tohoto světa uvěznit ve své mysli."

Už samotné intro Sub Specie Eternitatis s tklivým pianem a orchestrálními smyčci a žesti je oproti jiným do detailu dokonale promyšlené. To Egoist je pořádně těžká nálož napěchovaná nápady. Poprvé se tu představuje vynalézavá kytara Zdeňka Zajíčka a tři vokální projevy. Skladba Let Your Eyes Burn je mi dostatečně známá, protože vyšla už na EP Obscuration vydaném u labelu DMR Production. Jedná se o typickou smrtonosnou smršť s dialogem dvou hlasových poloh v death a black metalu. Temně depresivní začátek Are You Here? navodí atmosféru s pocitem osamělosti, až by člověk zabrečel. Pro toto se zde ale moc prostoru nenajde, a velí se k silnému náporu něco změnit, k čemuž opět slouží growling, skřehot i melodická linie, kde sborově kromě Štěpána Fialy z Emerald Shine a Zdeňka Zajíčka odvedl velký kus práce Richard Gajda z podobně místně orientovaných Under The Surface. Ten zde také kromě pěvecké výpomoci nahrál nějaké kytarové party a celé album v Bomb Jack Studio s Wendelem Dreiseitlem mixoval a udělal i mastering, který se vážně povedl. Are You Here? je jeden z největších skvostů na tomto poli. Škoda jen, že není o něco delší. Ve druhé polovině to v krátké předehře Step Across The Threshold jiskří i prská od podlahy, načež z toho vyleze melancholické piano, aby se v Raptures Amongus vyvalily ohnivé blesky a hořící ohně, což se promítá v hlavě člověka postiženého temnou myslí. Instrumentální vsuvka je tu ovšem vysoce působivá a vyobrazený scénář už dobře známý. Avšak Journey má ty nejvyšší parametry a je překvapivě ze všech skladeb nejmelodičtější. Je tu ke slyšení ten pravý heavy metal i s vokálem, který se prostřídává s death metalem – výrazná kytara s těžkým smrtonosným riffem podpořená growlingem. Velmi optimistická věc s nábojem i se všemi náležitostmi, kterak najít cestu k vyvedení postiženého člověka z jeho temné mysli. To také v podobném duchu naplňuje další skvost Venus. Zase se tu předvede v tom nejlepším světle kytarista Zdeněk Zajíček, mrzí mě jen, že ta sóla jsou tak kratičká, a když se člověk pro ně nadchne, skončí, aniž by se nějak rozvinula.

Rozumím ale tomu, že stylové zaměření, představivost, koncepce, texty apod. toho víc nedovolí. Suffering In Absurdity vygraduje songem Stigma v nosně deathovém pojetí s tvořivou kytarou a se spolehlivě šlapající rytmikou, ostatně tak jako na celém albu. Povzbuzující je však fakt, že toto album může pomoci člověku s temnou myslí. Jde skutečně o špičkové album na tomto poli a Secrets Of Separation dnes představují vysokou kvalitu, o tom žádná. Jsem také poprvé v rozpacích, je to dilema. Dal bych možná o maličko větší známku, ale zkusím to nechat na příště.

minimum 1, maximum 5 Karel 'Kajarock' Šustík

www.bandzone.cz/secretsofseparation


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund