inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Janovec a Čilimník
Publikoval: JO - Neděle, 09.04. 2017 - 23:03:58
Rubrika: Reportáže

JANOVEC A ČILIMNÍK
25. března 2017, Mladotice, Mladotický mlýn

Text: Luboš Hnát
Foto: Aleš Lebduška

JANOVEC A ČILIMNÍK není pro kapelu příliš obvyklé jméno, přesto ve východočeském Ronově nad Doubravou kapela tohoto jména již 11 let existuje. A celých 11 let rád chodím na jejich koncerty, které nejsou bohužel příliš časté. O to víc si tyto koncerty užívám. Nejinak tomu bylo poslední březnovou sobotu v bývalém mlýně ve vesnici Mladotice.

Zasvěcení vědí, že předloňský koncert Janovce a Čilimníka na stejném místě skončil požárem mladotického mlýna, a proto kapela s humorem sobě vlastním své letošní vystoupení zahájila písní Ohníčky od Krausberry. Úvod to byl sice vtipný, nicméně všichni v sále si přáli, aby letos na žádné skutečné ohníčky nedošlo. Myslím, že mohu hned zkraje svého reportu prozradit, že se žádný oheň naštěstí nekonal. J&Č jsou kapelou, která má ve svém repertoáru většinu písní převzatých, to ale vůbec ničemu nevadí, protože čas od času není od věci poslechnout si dobrou předělávku starých a povětšinou bluesových klasik. Jednou z těchto klasik je také Got My Mojo Working. Klasikou je také Stormy Monday původně od T-Bone Walkera. To, že J&Č dělají předělávky sakra dobře, dokazují na každém svém vystoupení. Na jejich setlistu se objevují také klasické rock'n'rolly, což je případ klasické vypalovačky Má rána jsou známá, kterou u nás proslavil král rock'n'rollu Miki Volek. Po 11 letech se kapela odhodlala k vlastní tvorbě a zahrála dvě písničky z autorské dílny kytaristy Břéti Olivy, které celkem vtipně otextoval druhý kytarista Vašek Sýkora. Obě dvě písničky perfektně zapadly do kapelního repertoáru. Musím říct, že mě navíc dost pobavily. Díky skvělému zvuku bylo oběma písním dobře rozumět. O zvuk se starala kapela sama, jmenovitě její zpěvák a občasný klávesák David Lebduška, v Mladoticích se mu podařilo vykouzlit parádně čistý a jasný zvuk, prostě radost poslouchat. A s chutí jsem se zaposlouchal i do 'mišíkovky' Město z peřin. Z kapely čišela obrovská pohoda. Na to jsem sice u J&Č celkem zvyklý, ale měl jsem pocit, že tentokrát se jejich pohoda promítla i do samotného hraní. Zkrátka a dobře, po muzikantské stránce se mi mladotický koncert líbil víc než kdy jindy. První polovinu koncertu uzavřela pohodová 'kalandrovka' Lodník.

Druhá polovina koncertu začala opileckou Bad Bad Whiskey, kterou si skvěle zazpíval pianista Honza Jaroš. Výborně vyzněla i 'countryovka' You Wreck Me, ve které si Břéťa Oliva vystřihl perfektní sólo; to bylo sice delší než obvykle, ale myslím, že nikomu z přítomných to nijak zvlášť nevadilo. Mezi skladby starých bluesmanů skvěle zapadla i písnička Easy od Faith No More. Následující pecky Dětské šaty a Sladké je žít jsou stálicemi repertoáru Janovce a Čilimníka. Skvěle vyzněla i Back To The Ground od mladého pianisty Jamieho Culluma. Bluesový večer se pomaličku nachýlil ke svému konci, a tak kapela ještě zahrála výbornou pecku Bohové, kterou publikum náležitě ocenilo. Hlas pianisty Honzy Jaroše zněl i ve dvou závěrečných písních koncertu. A té první, Blues starý ženský, sedl jeho zpěv jako pověstná prdel na hrnec. Na úplný závěr  zazněla ještě Mustang Sally, kterou si kapela vtipně překřtila na Mastný zelí. Přídavek pak obstaral velký hit Joea Cockera You Can Leave Your Hat On.

Mladotický koncert Janovce a Čilimníka byl velmi pohodovou záležitostí, která musela potěšit nejen mě, ale i všechny přítomné.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund