ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Ghost Avenue – Impact
Publikoval: JO - Neděle, 09.04. 2017 - 22:59:15
Rubrika: Recenze

GHOST AVENUE – Impact
Pitch Black Records / 51:09

Se svým třetím albem přicházejí na hudební trh norští Ghost Avenue, kteří byli původně založeni v roce 2002 pod zkráceným názvem Ghost. Během následujících 8 let kapela změnila nejen název, ale také sound, který vycházel z hard/heavymetalového zvuku, objevujícího se v 80. letech minulého století. Ghost Avenue z něj, dle svých slov, vybrali to nejzajímavější, doplnili jej o neotřelé riffy a mnoho rozličných melodií, a výsledkem bylo album Ghost Avenue vydané v roce 2013. Nyní kapela vydává album s krásným přebalem, na kterém je k vidění invaze mimozemské civilizace na planetu Zemi. Album nese název Impact a my se můžeme společně podívat do jeho útrob a pokusit se odhalit, jak to s těmi 'osmdesátkami' vlastně je.

Úvod alba obstarává zvuk oblohou letícího objektu a titulní skladba Impact, po které budete mít chuť muziku vypnout a pustit si trhák Den nezávislosti. Ovšem ne proto, že by hudba byla neposlouchatelná, ale zkrátka proto, že když se zaposlouchám do textu, v němž zazní „náš prezident hovoří o plánu mimozemské civilizace zničit naši zemi", vybaví se mi americké katastrofické filmy. Já tyto filmy považuji za 'škváry', a tak raději zůstávám u poslechu alba Impact, kterému vévodí vokál zpěváka s korejskými kořeny Kima Ihsaka Sandvika, jenž se poslouchá hodně příjemně, byť příliš velkým rozsahem neoplývá. Instrumentální stránka věci taky není příliš originální, ale o to na tomto albu nejde. Kytarové riffy a melodie let 80. tady cítíte v každém songu, ale nutno říci, že jsou oděny ve velmi slušném zvukovém kabátu. Skladby Escape a The Prison se vyznačují střednětempými kytarovými riffy, které se na mne valí, jediným jejich problémem je jistá sterilita, protože se rychle oposlouchají a obě mnou projedou bez větších emocí, podobně jako Time Traveller, která mne potěšila alespoň změnou tempa a vyhrávkami v polovině stopy. V následující Affection mne naopak téměř irituje neustálé omílání refrénu. A to je obecně problém první poloviny desky, refrény se točí jako kolo štěstí stále dokola. Naštěstí ale přichází druhá polovina desky, která je o mnoho lepší. První skladbou, ve které se konečně něco děje, je Dancing With the Devil, na své si tu přijdou především příznivci 'maidenovských' riffů. Skladba má zajímavá kytarová sóla a já za ně děkuji, protože už jsem se obával, že je ve svém repertoáru kytaristé nemají. Toto je vrchol alba a můj absolutní favorit na desce.

A abych nebyl podezříván ze zaujatosti, je třeba říci, že nepatřím mezi nejoddanější příznivce 'Železné panny'. Jestli jsem zatím spíše kritizoval, tak za Construction musím naopak velmi pochválit, protože tato balada má potenciál zařadit se mezi nejkrásnější rock/metalové balady, které jsem kdy slyšel. Z jiného těsta je uklohněna Edge Of Darkness – a opět slyším lehkou inspiraci kuchařkou z dílny Iron Maiden, což není rozhodně na škodu. Silnou skladbou je také Collateral Damage, kde zní Kimův hlas více naštvaně, což dodává písni thrashmetalový nádech à la Metallica či Megadeth. A když pravá ruka kytaristy přidá do tempa, je vymalováno. Tyto riffy prostě fungují také u Ghost Avenue. Trochu jsem se s tím vrcholem alba unáhlil, ale budiž. Závěrečná The Ace jen dokreslila dominanci druhé poloviny desky a zcela obrátila můj pohled na album Impact. Rozhodně už do uší nevpustím první pětici songů, ale na ty další jistě v budoucnu chuť dostanu.

minimum 1, maximum 5 Martin Hloušek

www.ghostavenue.com


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund