inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Doyle, The Rocket Dogz
Publikoval: JO - Sobota, 08.04. 2017 - 20:51:59
Rubrika: Reportáže

DOYLE, THE ROCKET DOGZ
14. února 2017, Ostrava, Barrák Music Club

Text: Aleš Steffek
Foto: Aleš Steffek

Do Ostravy zamířila další legenda, kytarista horrorpunkových Misfits Doyle Wolfgang von Frankenstein se svou novou kapelou Doyle. Teď nehraje horror punk, ale, jak říká, monster metal. V kapele vystupují samí ostřílení hráči, jako jsou Alex Story z Cancerslug a Brandon Pertzborn z Black Flag, které naživo doplňuje baskytarista Brandon Strate. A protože se jejich nové album ještě stále míchá, nemohli nám jej přivézt, škoda.

Nevím, jakým způsobem vybírali pořadatelé předkapelu, pro mě to byl ovšem top výběr. Vybrána totiž byla teď už pražsko-ostravská psychobilly sebranka THE ROCKET DOGZ. Znám sice jenom jednu jejich desku, a to tu první, debutovou, s názvem Mad Dog Holocaust. Bohužel k nám na Moravu moc nejezdí, což je obrovská škoda. Sice se u jejich setu moc lidí k pódiu nepřiblížilo a ani nepařilo, přesto vidět je tady v Ostravě byl neskutečný zážitek. Tady opravdu nevím, co psát, protože to byla taková jízda, že jsem se jejich hudbou hlavně bavil a totálně jí propadl, takže nějaké podrobnosti zůstaly v zemi zapomnění a já si jen vybavuji neskutečně blažený pocit, když svůj set zapíchli. Je vážně škoda, že je do Ostravy a okolí nikdo moc nezve.

Nebudu se ale zdržovat u předkapely, která byla prostě perfektní, a přejdu přímo k těm, na které sem dnes většina přišla, tedy Doyle Wolfgang von Frankenstein se svou bandou DOYLE. Klub se tentokrát z větší části zaplnil, takže doufání, že se snad lidi budou taky i bavit, bylo zcela namístě. Nástroje byly připraveny, kapela na pódiu i se samotným mistrem Doylem taky, nic tedy nebránilo tomu, aby mohla celá show začít. Začalo to přímo pekelně a já nevěděl, koho mám sledovat dřív, jestli projev šíleného zpěváka Alexe, nebo samotného Doyla, jehož hra byla neskutečná. Pár riffů zahrál zcela normálně, ale pak se proměnil doslova ve zvíře a dával svému nástroji co proto – jako by z něj chtěl vymlátit jeho duši. Za mnou se strhla parádní zábava, jak se na podobnou party sluší a patří. Samozřejmě největší mosh patřil legendárním skladbám od Misfits, a nebylo jich zrovna málo (viz. setlist). Zpěvák Alex dělal neskutečné kousky včetně válení se po zemi, Doyle si to pro změnu (po zklidnění) užíval s klidem Američana i s pověstnou žvýkačkou.

Večer to byl úžasný, prostě vidět dvě tak skvělé party tady na severu Moravy se hned tak nepoštěstí. Za to patří velké díky skvělému klubu Barrák a jeho šéfovi Marcelu Palovčíkovi. V poslední době se právě díky němu začínají podobně skvělé spolky objevovat v Ostravě stále častěji, což je jen a jen dobře.

Doyle setlist: Abominator, Headhunter, Learn To Bleed, Queen Wasp, Where Eagles Dare, Devilock, Valley Of Shadows, Cemeterysexxx, Green Hell, Bloodfeast, Last Caress, Dreamingdeadgirls, Land Of The Dead, Skulls, Die, Die My Darling, Hope Hell Is Warm

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund