Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Alexx Michael – Ostych nechte stranou
Publikoval: JO - Neděle, 19.03. 2017 - 22:20:15
Rubrika: Rozhovory & Profily

Text: Viktor Loukota
Foto: archiv Alexxe Michaela

Neohrožený leader, baskytarista a duchovní otec americko-německé sleazemetalové formace SHAMELESS, se v poslední době opravdu nenudí. Se svým hvězdným projektem právě vydává nové studiové album The Filthy 7, připravuje k němu propagační turné a pomalu si rozcvičuje prstíky na další rutinní kolečko. Po jeho boku nebude chybět osvědčený frontman Stevie Rachelle včetně jeho kumpánů z tvrďáckých TUFF a v plánu je i dvojitá zastávka v ČR ( www.irockshock.net/aktualita). Více o jeho životním stylu, muzikantství a blízké budoucnosti v následujícím exkluzivním rozhovoru, který poskytl RockShocku tento rocker německé národnosti.

Kořeny Shameless sahají až do r. 1989. Napadlo by tě, že to bude mít tak dlouhého trvání? Žánr mezitím prošel hodně změnami.
Abych byl upřímný, když náš první zpěvák skončil v létě roku 1990 z rodinných důvodů, myslel jsem, že je po všem. Je skoro šílené si uvědomit, že takřka o 30 let později vydáváme další řadovku a je to lepší než kdy předtím.

Co tě vedlo zvolit jako hudební nástroj zrovna baskytaru? Hraješ aktivně také na nějaké jiné nástroje?
Jasně. Hraju hodně i na kytaru. Když skládám a pracuji na demosnímcích, obvykle nahrávám všechny kytary, baskytaru a zároveň i vokály pro každou skladbu sám. Začal jsem hrát na baskytaru poté, co jsem si uvědomil, že je na světě až příliš mnoho kytaristů, a nikde žádní baskytaristé. Tak jsem se rozhodl prodat jednu ze svých kytar a koupit si místo ní baskytaru. Týden nato jsem založil Shameless a musel se naučit za pochodu na nástroj hrát.

S přihlédnutím k častým změnám v sestavě Shameless to vypadá, že skupina má takříkajíc otevřenou náruč pro nové talenty. Jak se ti daří spolek úspěšně držet i nadále pohromadě?
V podstatě jsme parta kamarádů, kteří společně hrají a nahrávají přesně ten druh hudby, jejž kolektivně milujeme. B. C. a Tommy jsou mými dobrými přáteli už skoro třicet let a Tommy se rozhodl připojit ke kapele teprve před třemi lety, kvůli mnoha dalším projektům, kde působí jako zpěvák a také i jako bubeník. Zlanařil bych ho do Shameless už před dvaceti lety, ale byl příliš zaneprázdněný, aby k nám mohl nastoupit na plný úvazek. Hudba je moje vášeň a to nemohu změnit. Je to můj život a mám to ze všeho nejraději. Stevie Rachelle je s námi de facto od prvního alba, stejně tak jako hostující Tracii Guns z L.A. Guns.

Nové album The Filthy 7 je hotové. Kdo na něm hostoval tentokrát a jakou formou ho hodláte vydat?
Stejně tak jako u předchůdce Beautiful Disaster jsem ho produkoval sám. Nové album tíhne ke staršímu stylu mnohem více než minulý studiový počin a jsem opravdu nadšený, jak se nám povedlo. Myslím, že dopadlo velmi dobře, a doufám, že fanoušci ho budou mít stejně tak rádi jako my. Nahrávání byla jedna velká zábava. Nové album bude k dispozici ve všech digitálních formátech, jako jsou iTunes, Amazon, Spotify, ale i na CD a v limitované edici vinylu se třemi odlišnými bonusy, na kterých hraje bubeník Eric Singer z KISS.

Na kontě máte již řadu alb a hodně spolupráce se známými muzikanty. Namátkově jsou to Phil Lewis a Tracii Guns (L.A. Guns), Keri Kelli (Slash's Snakepit, Alice Cooper, Warrant, Night Ranger), Eric Singer (KISS, Alice Cooper, Gary Moore Band), Bruce Kulick (KISS), Cherie Currie (The Runaways), Chris Holmes a Steve Riley (W.A.S.P.), Teddy Zig Zag a Gilby Clarke (Guns Nʼ Roses), John Corabi (Mötley Crüe, Union, The Dead Daisies) nebo Jani Lane (Warrant). Jak se na tuto zkušenost díváš zpětně a s kým se ti nejlépe spolupracovalo?
Všichni byli skvělí. Tracii Guns je prostě úžasný chlap a také náš opravdu velmi dobrý přítel. Je super talentovaný a vždycky podá ten nejlepší možný výkon. Totéž platí i pro všechny ostatní, kdo byl kdy zapojen do spolupráce s Shameless. Každý, kdo s námi nahrával, si to dozajista užil. Na druhou stranu mi pořád chybí náš kamarád Jani Lane a je stále velmi těžké uvěřit, že už není mezi námi. Jeden z nejmilejších chlapů vůbec a jistojistě jeden z nejvíce talentovaných lidí, které jsem kdy potkal. Hodně lidem opravdu chybí.

Se Steviem Rachellem spolupracuješ už dlouho. Prakticky od začátku. Nelezete si občas na nervy? Jak mezi sebou udržujete kreativní chemii a balanc?
Znám Stevieho téměř dvacet let a kromě toho, že je členem Shameless, je zároveň i jedním z mých nejbližších lidí. Bavíme se skoro denně a vždy máme o čem. To je to, co nám usnadňuje společné skládání, nahrávání a vystupování, protože jsme vždy na stejné vlně. Dokonce i když se na něčem neshodneme, tak chápeme, kam ten druhý míří.

Jak se koukáš na současný business model, který udržuje kapely v chodu (merchandising, koncertování). Je to rok od roku horší, nebo se situace vyvíjí k lepšímu?
Ano, je to rok od roku horší a horší. V tomto stadiu vám už opravdu nepomůže ani velká nahrávací společnost. Když vidím prodejnost nejnovějších alb od větších skupin, např. KISS, Ratt a dalších, tak mě to doslova šokuje. Lidi to prachsprostě nekupují. Vidí to jako cukrovinku zdarma. Smutnou částí na tom je, že si neuvědomují, jak moc tímto postojem zabíjejí všechny své oblíbence. Díky bohu, že máme svoji základnu příznivců, kteří nás podporují tím, že si kupují naši hudbu a chodí na naše koncerty. Zároveň existuje také mnoho lidí, kteří nás sporadicky poslouchají za pakatel přes Spotify, což také prodejnosti moc výrazně nepřispívá, ale tak to je. Takže doufejme, že lidé znovu objeví krásu alb s pěkným obalem, texty a všemi těmi vychytávkami, které bohužel při streamingu chybí.

V ČR koncertujete již od roku 2012. Jak se vám u nás líbí a co tě na české kultuře jednoduše fascinuje?
Když jsem v roce 1994 společně s Peterem Crissem – původním bubeníkem KISS – navštívil vaši zemi poprvé, okamžitě jsem si ji zamiloval. Vše je tu tak krásné, a navíc máte úžasnou historii. Takže je pro nás vždy vrcholem u vás hrát.

Co tě na světě nejvíc vytáčí a jakou změnu bys učinil?
Jak již bylo zmíněno dříve, jsem jen frustrovaný, že lidé opravdu nekupují hudbu v takovém měřítku, jak to bývalo dříve. Podíváte-li se např. na Green Day, tak jejich alba z roku 2004 American Idiot se prodalo přes 14 milionů kopií. Revolution Radio z minulého roku pouze něco přes 500 000 kopií. Pak si lidé stěžují, že jejich oblíbené kapely již nevydávají novou hudbu. Metallica pracovala na novince 8 let a KISS se nechali slyšet, že pracovat na něčem novém je v dnešní době jen ztráta peněz a času.

Jaká esa máš ještě do budoucna v rukávu a co se šušká v zákulisí?
Ke konci roku budeme mít více koncertů v Evropě a další jsou plánované na příští rok. Také jsem začal pracovat s opravdu talentovanou dívčí kapelou z Nového Zélandu s názvem Blue Ruin a hodlám ji v příštím roce přivézt do Evropy. Jsou opravdu odhodlané a vědí, co chtějí, i přesto, jak těžké je v těchto dnech prorazit. Nic je neodradí od jejich snů a vizí o vlastním hudebním směřování. Myslím si, že mají dobré skladby a shodou okolností se jejich bubenice Anna Monteith účastnila aktuálního nahrávání naší novinky The Fitlhy 7. To je tak v kostce vše. Uvidíme se na nadcházejících koncertech, na které se velice těšíme, a rádi s vámi prohodíme pár slov.

www.shamelessrock.com


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Rozhovory & Profily:
INEKAFE - Kofeinový retro(zhovor)

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund