ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Root – Kärgeräs: Return From Oblivion
Publikoval: JO - Čtvrtek, 02.03. 2017 - 18:53:53
Rubrika: Recenze

ROOT – Kärgeräs: Return From Oblivion
Agonia Records / 49:18

Když jsem dostal od šéfredaktora za úkol zrecenzovat nové album Root, byl jsem nadšený, protože tato kapela patří mezi mé oblíbené, ale zároveň zděšený z toho, že co když to nebude žádný zázrak a já budu muset psát kriticky. Hned v úvodu ale mohu otevřeně přiznat, že propadák se v žádném případě nekoná.

A jdeme rovnou k meritu věci, tedy k desce samotné. Obal zdobí podobizna samotného BigBosse, což jsem tedy moc nepochopil, snad to kapela tak opravdu chtěla. Samotné výtvarné dílo není špatné, potěší i mnohastránkový obsáhlý booklet se všemi potřebnými informacemi, nechybí také český překlad textů.

Kapela nahrávala v bzeneckém Shaarku, a dokázala tak všem kritikům českých studií, že pokud kapela ví, jak chce znít, lze natočit zvukově povedenou nahrávku i doma. Krásně jsou slyšet všechny nástroje, žádný nevyčnívá. Až bych řekl, že tato nahrávka patří mezi nejčistší od Root. A do toho vrstvené BigBossovy vokály, kterých si zde užijete dost a dost. Textově se jedná o pokračování pověsti o rodu Kärgeräs; no, já beru zpěv jako další nástroj a zajímá mě spíše jeho posazení do hudby. Tady však zpěvákovy zkušenosti jakékoli pochybnosti vyvracejí a vše klape, jak má.

Co se týká muziky, jedná se o skladby spíše ve středním tempu, v nichž tak vyplynou na povrch tu akustická vyhrávka, bublání baskytary či přechody bicích. O kytarové práci nemluvím, ta je mistrně odvedená. Každá skladba zde má své pevné místo a atmosféru, vzdáleně připomínající doby alba The Book, a tak mi ani nevadí akustický song zhruba v polovině alba – který, pravda, mohl být kratší – ani následující pomalá skladba. Dále nás pak čekají do finále celkem 3 songy, z toho jeden instrumentální. V této druhé polovině mi ovšem chybí silnější motiv, celé album jako by ztratilo počáteční sílu.

Je jasné, že kapela si svůj styl vytvořila a definovala už před mnoha lety, počínaje od alba The Temple In The Underworld. Z tohoto důvodu pak může vyznít novinkové album jako jejich 'slabší' odvar. Na druhé straně je příjemné zjištění, že kapela má stále co nabídnout. Možná ubrat jeden z pomalejších songů a přidat jednu pecku, a nebylo by co řešit. Zejména songy z první poloviny mají velkou šanci usadit se natrvalo v koncertním playlistu kapely.

minimum 1, maximum 5 Martin Vaněk

www.rootan.net


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund