ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Nightland – Obsession
Publikoval: JO - Úterý, 28.02. 2017 - 21:40:14
Rubrika: Recenze

NIGHTLAND – Obsession
ROCKSHOTS Records / 49:57

Symfonickým deathmetalovým kapelám jsem v poslední době přišel na chuť díky výtečnému albu Omega Arcane, které natočili Shade Empire. A protože jsem se nespokojil pouze s jedinou deskou, neschovali se přede mnou ani Fleshgod Apocalypse, kteří v roce 2016 vydali album King, a to pod křídly, zřejmě nejrespektovanějšího metalového labelu, společnosti Nuclear Blast. Již o rok dříve však vydali album jejich krajané Nightland, kteří svou prvotinu pojmenovali Obsession, a protože bylo kritikou přijato více než vřele, došlo v úvodu roku 2017 k jeho znovuvydání pod taktovkou labelu ROCKSHOST Records.

Italové mají pro epičnost, orchestrálnost a melodii nadání, vždyť považte, kolik takových kapel již slunná země vychrlila na povrch zemský s takovou pompézností jako Etna či Vesuv. Opera IX., Graveworm, Macbeth, Fleshgod Apocalypse či Lacuna Coil jsou jen krátkým výčtem spolků, které čeřily metalové vody. Po bok těchto velkých jmen se dle mého názoru brzy zařadí Nightland, jelikož jejich deska snese nejpřísnější parametry.

Album Obsession otevírá instrumentální Benediction To Madness, která jako nádherná tmavá růže rozkvete v Dreamless Life. V té skladbě se stále něco děje, jako posluchač jsem doslova u vytržení z orchestrálních orgií, které Italové umí dokonale servírovat. Hudební zvraty, palba bicích a skřehotavý vokál, stejně jako sborově zpívaný refrén, zaujmou. Mé myšlenky se v následujících A.R.E.S. či Icarus začaly zaobírat tím, že tato muzika je mi velmi blízká. A pak to najednou přišlo. Máte rádi Epicu a zajímalo by vás, jak by zněly její skladby bez Simonina vokálu? V tom případě doporučuji album Obsession od Nightland, zaposlouchat se a nechat se vtáhnout do děje tohoto instrumentálně nádherného opusu. Uvidíte, že si najednou budete schopni představit Epicu i bez Simone. Ale zpět k Nightland a právě poslouchanému albu, jehož jednotlivé skladby jsou neskutečně rozmanité, rozvíjejí se a opět stahují jako květina, kapela mne nenechala ani na chvíli vydechnout, protože její songy se většinou nesou v rychlejších tempech, skvělou práci odvádí celý ansámbl, který žene vpřed bicí artilerie, o orchestrálních pasážích nemluvě. Když už dojde ke zpomalení, nastoupí sekané riffy kytary či melodičtější sborové pasáže, zkrátka a dobře, toto album si rozhodně zaslouží pozornost. Přichází Alpha et Omega, která ve mně asi jako jediná na desce nezanechala hlubší dojem, což ovšem neplatí o Cradle Of Sufferance, kde se opět mění tempo hry, dochází k rychlostním zvratům, sborovým vokálům s dobře slyšitelným ženským doprovodem, a především valícími se kytarovými Ludovicovými riffy.

Album uzavírají dva bonusy v podobě instrumentálně zpracovaných A.R.E.S. a Icarus, což už mne ale nebere tak jako zpívané verze těchto dvou skladeb, nicméně doufám, že albu Obsession brzy přibude nějaký ten bratříček, protože Nightland mají mé sympatie od prvního poslechu.

minimum 1, maximum 5 Martin Hloušek

www.nightland.it


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund