inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Hardmok – Našlápnuto...
Publikoval: JO - Neděle, 26.02. 2017 - 20:32:57
Rubrika: Recenze

HARDMOK – Našlápnuto...
Vlastní náklad / 54:19

Hardmok mají Našlápnuto... Abych byl tedy přesnější, pardubičtí Hardmok si loni připsali do své diskografické sbírky první plnohodnotné album, které nese název Našlápnuto... A 'plnohodnotné' nebo 'našlápnuté' opravdu je – 14 skladeb na takřka hodinové ploše, to už je pořádná dávka muziky. Vše se ukuchtilo v Haciendě Miloše 'Dodo' Doležala, a protože kapela pracovala na novém materiálu už delší dobu, je evidentní, že nechtěla nic ponechat náhodě.

Ani přesně nevím, jak dlouho jsou Hardmok na světě, ale poprvé jsem se s nimi setkal až loni na podzim. Přestože jsem tehdy slyšel jen zkrácenou verzi jejich setu, byla z toho cítit pořádná energie a pohoda. A tu energii se víceméně podařilo přenést i na samotné album. Úvodní Svět za velkou louží je sice taková klasická hardrockovka, která neurazí, ale ani vyloženě nenadchne, ale následující Rachota má už pořádně 'našlápnuto' v takovém tvrdším a svižnějším hard & heavy duchu. Holky motodivoký jedou spíše ve středním, ale o to více dusajícím rytmu, a ten rytmus nutí člověka, aby si aspoň do něj s chutí podupával, aniž by si to tedy sám uvědomoval. 'Dodo' tomu dal hodně slušnou dynamiku, která tu rytmickou naléhavost a hutnost kytar jen umocňuje. A přestože se zde nezávodí s časem, řekl bych, že má 'našlápnuto' ještě více než předchozí záležitost. Námořník maličko stočí kormidlo do jiného proudu. Silná melodie, ne tak tvrdý sound, zkrátka takový hardrockový popík. Konkrétně zde jsem si vzpomněl třeba na Tublatanku. Že Hardmok na nahrávce neobjevuje žádný nový hudební kontinent, mě možná ani tak nepřekvapuje, ale naštěstí to v tomto případě nezní nijak hloupě nebo přímo 'loupežnicky'. Ty povědomé prvky jsou zde spíše v takových náznacích a nápěvech.

Třeba už ve zmiňované Rachotě se mi v refrénu letmo vybavuje třeba Jago od Metalindy. Hardmok jedou povětšinou přímočaře, zbytečně neexperimentují a jdou rovnou k jádru hard rocku, potažmo heavy metalu. Výjimkou v tomto směru může být skladba Irák, kde kapela vykouzlila poměrně zajímavý orientální motiv. Jinak je ale cítit, že jsme prostě doma, a to nejen díky textům v rodném jazyce. Jak jsem ale naznačil, v tomhle případě mi to nějak zvlášť nevadí – kapela ví, kde je doma, a tak se toho taky drží. Když ukážou tu svou drsnější tvář, jako bych si trochu matně vybavoval brněnské Detto, kteří měli ve své době taky pěkně 'našlápnuto'. Ale zpět k Hardmok. Pěkný metalový bordel se na vás vysype v sedmičce Rocky. Tady to šlape od začátku do konce, prostě song přesně vystihující název desky. Báry mají slušný hitový potenciál, přestože se skladba nese většinou v pop-rockovém duchu. Refrén je ale bezvadně načasovaný, metalově gradující a patřičně silný. Hezky ostře vyznívá klipovka Propast, další z potenciálních hitů. Zlej život se tváří poněkud zle a překvapuje mě hodně tvrdý hutný riff s lehkým náznakem Megadeth – a podobně hutně vyznívá i valivější Vlak. Tady když se volume pořádně vohulí, tak to má fakt koule.

Ty tvrdší věci mi k Hradmok hodně sedí, naopak ty pop-rockovější, jako třeba Miláček davů, mě pro změnu maličko vykolejují. Ale beru to tak, že na Hardmok určitě chodí rády i holky a tohle by mohla být hitovka právě pro ně, podobně jako závěrečná Hrdinové. Pokud to celé zhodnotím, kapela název nové desky vážně docela vystihla, protože skladby, které mají 'našlápnuto', zde skutečně jsou a převažují. Jak už jsem uvedl, nehledejte zde velké muzikantské objevy a vynálezy. Tahle deska je o energii, zábavě, radosti a muzikantském srdci. Pokud je to pro někoho málo, jeho věc. Mě tohle chytlo na 'první dobrou', takže žádný problém.

minimum 1, maximum 5 Jiří Olszar

www.bandzone.cz/hardmok


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Hardmok – Našlápnuto... (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 27.02. 2017 - 09:18:41
Chodime na ne a je to fakt narez. Kluci sou nazivo super. Delaj poctivou muziku. Vsechno maj vlastni dokonce i svoje skvely pivo. Desku stoji za to mit doma.


[ Odpovědět ]


Re: Hardmok – Našlápnuto... (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 27.02. 2017 - 17:50:09
Výborná kapela,jak na živo tak z CD !!!


[ Odpovědět ]

ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund