inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Scars Of The Insane – Searching For The Dead Sun
Publikoval: JO - Středa, 22.02. 2017 - 23:17:45
Rubrika: Recenze

SCARS OF THE INSANE – Searching For The Dead Sun
Vlastní vydání / 31:43

Scars Of The Insane jsou u nás novým pojmem, nicméně za touto značkou stojí zkušení borci, kteří jsou v tuzemsku více či méně profláknutí. Nemohu si proto na úvod odpustit malé ohlédnutí do hudební minulosti členů této kapely, která má svou základnu ve Velkých Heralticích, ležících zhruba v polovině trasy mezi Opavou a Krnovem.

Hned 3 členové z 5 působili v kapele Insane, která se, k mé nelibosti, rozpadla po dlouhých více než sedmnácti letech společného hraní. Kvintet doplnil kytarista Honza, kterého jste mohli vidět v kapelách Memoritall či Diarrhoea, a na post zpěváka se podařilo dosadit, a nebojím se to říci, to nejlepší, co bylo v danou chvíli k dispozici – Radana, který působil v Discordant, a především v kapele s různě modifikovaným názvem Tartaros (naposledy tartarO:s). S kapelou Scars Of The Insane jsem se poprvé setkal naživo na festivalu North Eastern Open Air, který v Krnově dlouhodobě pořádá právě Radan, a byl jsem velmi zvědav na to, jak dopadne spojení progresivního metalového pojetí se zpěvákem, který se po většinu hudební kariéry věnuje hardcorové muzice. A to se už dostávám k desce Searching For The Dead Sun, kterou jsem si pořídil jako součást hudebního magazínu Pařát. Tato prvotina vznikla v domácím studiu kapely a její nahrávání, mix a mastering si vzal na starost baskytarista Václav. Nutno dodat, že s ohledem na minulost nešlo o krok do neznáma. A protože Václav má skvělý sluch, talent, um a nadání, není výsledek o nic horší, než mají desky vznikající v profesionálních studiích, byť hudební fajnšmekři rozdíly rozhodně najdou. Album otevírá Searching For (The) Light a je to pro mne příjemné déjà vu, protože skladba začíná tam, kde končilo poslední album Insane s názvem Preserve To Diverse. Těžkotonážní riffování ve stylu amerických Nevermore, přesná hra bicí hradby a notná dávka progrese, to je, oč tu běží. Nastolený trend pokračuje i v následující We Are The Future, kde jsou slyšet zajímavé melodie, tvořené jak kytarovými sóly, tak i samplovanými zvuky. Navíc je vše doplněno Radanovým vokálem, který je občas čistý, melodický, ale častěji má zpěvák přece jen tendenci do mikrofonu pěkně řvát. Hodně mne zaujala instrumentální záležitost v podobě songu Enter Darkness, kde se ke slovu dostává ve větší míře elektronika, a toto spojení by mohli Scars Of The Insane do budoucna využívat častěji, protože jinak se neumím zbavit dojmu, že se jedná o něco, co jsem již v podání kapely slyšel, byť pod jiným názvem.

Pokud jde o textovou stránku alba, pak vězte, že ústředním tématem je temnota a snaha lidského tvora najít kýžené světlo. Jak jsem psal u své recenze na album Preserve To Diverse, rozhodně nečekejte jednoduchou strukturu skladeb, do jejich pochopení bude nutno pronikat déle než u jiných desek, jelikož Scars Of The Insane zkrátka nehrají jednoduchou muziku. Vzhledem ke svým hudebním zkušenostem jsou to však právě oni, kteří si to mohou dovolit. Otázkou zůstává, zda se podaří najít dostatečně početné publikum, které kapelu vynese tam, kde by si zasloužila být.

minimum 1, maximum 5 Martin Hloušek

www.facebook.com/SCARS-of-the-Insane-311608375804


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund