inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Awrizis / Desire For Sorrow – Damnation & The Rotten Brood
Publikoval: JO - Neděle, 11.09. 2016 - 13:35:50
Rubrika: Recenze

AWRIZIS / DESIRE FOR SORROW – Damnation & The Rotten Brood
MetalGate Records / 27:02

Kompilace, splitka a další (např. tributní alba) mám rád. V případě kompilace, pokud tedy skladby na ni nevybírá nějaký diletant, musí kapela na poměrně malé ploše něco ukázat a zaujmout. Nenachází se zde zbytečná hudební vata, a pokud kapela zaujme, rád se poohlídnu po další její tvorbě, pokud ne, nechám to tak. Stejně to mám i u splitek. A právě jedno takové split CD mám před sebou. Jedná se o kapely Awrizis a Desire For Sorrow, které na společném albu pod křídly MetalGate Records předvádějí svou aktuální formu.

Jednoduchý digipack s černobílým ústředním motivem i booklet jsou spravedlivě rozděleny mezi obě kapely. Jako první se představují havířovští Awrizis. Jejich tvorba je těžko zařaditelná, snad i proto i oni sami nazývají svůj styl hybrid metalem. Každá ze čtyř skladeb má svůj osobitý ráz, kdy úvodní song se jeví jakoby nemastně, aby hned následující strhl zajímavým úvodem, ústředním motivem a spoustou kytarových vyhrávek. Ke konci této skladby mě příjemně překvapilo použití virblu. Třetí je tutový koncertní vypalovák – jednoduchý motiv, rychlé pasáže, nechybí sóla a dobře frázovaný zpěv. Závěrečná skladba se nese v duchu předchozí a určitě si také najde místo v koncertním playlistu.

Pomyslnou druhou stranu alba okupují Desire For Sorrow. Jejich materiál se nese v blackmetalovém duchu s orchestrálními vsuvkami. Zpěv na celé nahrávce je jakoby v pozadí, klávesy naopak dominují, ale věřím, že přesně tohle chtěli. Úvodní skladba a vůbec celá struktura připomíná britské (o trochu) slavnější kolegy Cradle Of Filth, i když DFS se snaží zakomponovat i jiné metalové žánry, například v další skladbě čisté kytary a kytarové záseky typické spíše pro death. Opět dominují klávesy. Poslední song je ale vraždící a s tak chytlavým motivem, že jsem si ho musel několikrát za sebou poslechnout znovu a znovu. Skvěle gradující záležitost!

MetalGate se podařil parádní počin, když sloučil dva zdánlivě odlišné styly, dvě mladé kapely, které by mohly oslovit široké spektrum posluchačů. Pokud bych měl vybrat své favority na top song každé kapely, tak u Awrizis to je My Gift, My Curse a A Play Of Futility od DFS. Také musím pochválit angličtinu obou zpěváků, ale to je dnes asi už standard. Trošku mám problém se zvukem, kdy je v nahrávkách vše natlačeno na max, ale nějak se vytratila dynamika. Ale to už je jiná písnička...

minimum 1, maximum 5 Martin Vaněk

www.awrizis.xf.cz
www.desireforsorrow.com


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund