inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Blues Alive 2016 – Ženské blues v mnoha různých obměnách
Publikoval: JO - Úterý, 09.08. 2016 - 23:22:12
Rubrika: Aktuality

Text: DK Šumperk
Foto: archiv festivalu

Šumperský festival Blues Alive, který patří k největším evropským přehlídkám zaměřeným na tento žánr, vstoupí na podzim do třetí dekády existence. Od 17. do 19. listopadu na třech hlavních koncertech v Domě kultury a řadě doprovodných hudebních akcí po celém městě představí přední světová bluesová jména i řadu domácích hudebníků. „Většina zahraničních hvězd letos v Šumperku zažije svoji tuzemskou premiéru a na festivalu vystoupí vůbec poprvé," zdůrazňuje na úvod ředitel festivalu Vladimír Rybička. „Letošní ročník proběhne ve znamení žen – ženského blues v mnoha různých obměnách. Navíc do Šumperka přivezeme řadu aktuálních tváří, které v současnosti hýbou bluesovou hudbou, o čemž svědčí řada nominací na prestižní Blues Music Awards," doplňuje dramaturg Ondřej Bezr.

Hlavní hvězdou prvního večera 17. listopadu se stane americká blues/folková zpěvačka MARIA MULDAUR s formací HER RED HOT BLUESIANA BAND. Maria Muldaur začínala v 60. letech 20. století v rámci amerického folkového hnutí, kde se vedle mnoha jiných skamarádila s Bobem Dylanem. V roce 1974 nahrála svůj asi největší hit Midnight At The Oasis, za který získala několik nominací na Grammy. Spolupracovala také s Grateful Dead a za nahrávku Sweet Lovinʼ Olʼ Soul z roku 2005 byla nominována na Blues Music Award i žánrové Grammy. „Její jméno již dlouho figurovalo na seznamu našich nesplněných přání a jsme rádi, že letos konečně do Šumperka tato zpěvačka dorazí," říká Ondřej Bezr. První večer dále návštěvníci uslyší například americkou blues/gospel/soulovou zpěvačku SHARRIE WILLIAMS nebo francouzsko-kamerunského kytaristu a zpěváka ROLANDA TCHAKOUNTÉ. „Přes svůj africký původ hraje Tchakounté blues spíše amerického typu, zpívá anglicky a v rodném jazyce bamiléké," doplňuje Ondřej Bezr.

Druhý hlavní večer, 18. listopadu, bude patřit především dvěma americkým hudebníkům: zpěvák a kytarista DUKE ROBILLARD není domácímu publiku neznámý, před osmi lety vystoupil poprvé v Praze. „Robillard patří k nejvýznamnějším bluesovým kytaristům současnosti. Hrál s Tomem Waitsem, Bobem Dylanem, dvakrát zvítězil jako 'Kytarista roku' v nejprestižnějších oceněních Blues Music Awards a za nahrávku Guitar Groove-A-Rama byl nominován na Grammy," vypočítává Ondřej Bezr. Kytarista a zpěvák SLAM ALLEN přijíždí do Šumperka poprvé jako nová tvář v nominacích Blues Music Awards 2016. Při svých koncertech spojuje blues s velmi energickým soulem. Ani druhý večer nezapomene na ženské osobnosti – vystoupí například nejvýznamnější slovenská bluesová zpěvačka SILVIA JOSIFOSKA nebo americká zpěvačka SHAUN BOOKER s kytaristou SEANEM CARNEYM.

V roli hlavní hvězdy třetího večera 19. listopadu vystoupí v Šumperku mladá afroamerická zpěvačka NIKKI HILL. „Její syrová rocková a soulová energie, která se prolíná s vášnivým blues, zcela jistě strhne návštěvníky Blues Alive," líčí Ondřej Bezr. Nikki Hill pochází ze Severní Karolíny a nyní žije v New Orleans. Minneapolis Star Tribune ji popsali jako: „...kdyby Tina Turner a Little Richard měli dceru, kterou by vychovávali za pomoci strýčků Jamese Browna a Chucka Berryho." Vedle Nikki Hill v tento večer zahraje také osobitý britský zpěvák a kytarista JOHN FAIRHURST, kterého jako jediného z britské scény doporučila dvojice Heymoonshaker, a dále francouzská garage/bluesová dvojice DIRTY DEEP.

Ženám bude patřit také tematické odpoledne v sobotu 19. listopadu – vystoupí ZUZANA DUMKOVÁ, JANA KOUBKOVÁ a společně BLANKA ŠRŮMOVÁ, JAN 'SAHARA' HEDL a NĚŽNÁ NOC. Program festivalu doplní dále večer v H-Clubu se slovenskou dvojicí ERICH 'BOBOŠ' PROCHÁZKA a MAREK WOLF, která představí psychedelicky pojaté blues, a formací DURA AND BLUES CLUB s FEDOREM FREŠEM, dlouholetým spoluhráčem Mariána Vargy. Jak bývá zvykem, dlouho do noci bude Šumperk žít jam sessiony v Pivnici Holba a foyer Domu kultury.

Vstupenky jsou k dostání v cenách od 80 do 570 Kč od 4. 8. 2016 na www.bluesalive.cz, v prodeji je také permanentka.

Přesný program a více informací na www.bluesalive.cz.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund