ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Bloody Obsession – Steel Messengers Of War
Publikoval: Jo - Pondělí, 20.06. 2016 - 23:15:14
Rubrika: Recenze

BLOODY OBSESSION – Steel Messengers Of War
Vlastní náklad / 30:36

Nedají si říct a nedají... Tak přesně tahle pohádková hláška mě napadla při poslechu nového alba Steel Messengers Of War orlovsko-ostravské smečky Bloody Obsession. Old school death metal je pro ně zkrátka písmem svatým, takže ani v pořadí druhá deska nijak výrazně neuhýbá z dané cesty, na kterou se Bloody Obsession, respektive zakladatel a kytarista Morbid, vydali. Morbid je vlastně jediným původním členem, který má v tom, co dělá, zcela jasno. Otázkou zůstává, zda je to dobře, nebo špatně.

A odpovědět můžu hned v úvodu, kdy už mám za sebou několik základních poslechů. V tomto případě je to jen dobře, protože tahle 'krví posedlá' smečka má zkrátka klasický death metal – a je jedno, jestli jej nazveme právě přídomkem old school – přímo v srdci. A jakkoliv je deathmetalová muzika brutální a temná, z Bloody Obsession je prostě cítit radost a nadšení pro danou věc. Sami se vlastně netají ani tím, že staré postupy jsou pořád maximálně zábavné, a když se s nimi umí navíc správně naložit, nemusí to znít vůbec vyčpěle. Zjednodušeně řečeno, Bloody Obsession neobjevují Ameriku, ale přitom se naprosto přesně trefují do vkusu deathmetalových fans. Co takový fanoušek vlastně potřebuje? Pořádnou porci energie, řádně nabroušené a hutné kytarové riffy, devastující rytmiku a v neposlední řadě nějakého kvalitního growlující křiklouna. A to vše je tady obsaženo měrou vrchovatou.

Třeba hned po válečném intru v úvodní Fortress Of Pain se na vás kapela zcela nekompromisně vrhne v poměrně zběsilé deathmetalové 'krasojízdě', která je tu a tam přeťata skočnějšími, řekl bych přímo grindcorovými momenty. Hned následující And Of All Life, pro mě asi favorit na nejlepší zářez celé desky, je možná trošku překvapivě prošpikována nekompromisními thrashovými riffy, které v deathmetalovém podladění mají sílu zabíjet. A korunu tomu všemu jistě nasazuje i pěkně masivní zvuk, který má na svědomí karvinský zvukový mistr Tomáš 'DiGaZ' Pletnický. And Of All Life místy soptí jako těžkotonážní parní válec a při opakovaném poslechu mi přichází na mysl čím dál častěji nizozemské komando Hail Of Bullets. Jo jo, ten podobný energický náboj tam prostě je. A myšlenky na scénu ze země tulipánů mě neopouštějí ani při poslechu těch brutálnějších pasáží, jejichž výbušnost mě přesouvá někam k Sinister, tedy k jejich ranější tvorbě, kdy tam ještě growloval Mike van Mastrigt. On totiž zpěvák Rawar nemá vůbec daleko k jeho projevu, ze kterého neuhne ani o píď. Rawar prostě neexperimentuje, ale dává to všem patřičně a jistě sežrat.

Jak už jsem vlastně naznačil, ani samotná hudba se nežene do nějakého experimentování, přesto se nejedná o nějaký jednotvárný deathmetalový bordel. O thrashových či grindcorových momentech jsem již hovořil, ale nezřídka zde narazíme i na ryze death'n'rollové prvky, jako třeba v titulní Steel Messengers Of War. To vše najdeme ve větší či menší míře na ploše celého alba, a ač se to nemusí na první pohled příliš zdát, muzika Bloody Obsession tak může zaujmout i jiné než jen deathmetalové fans. Je mi jasné, že vyrazit do světa s touhle muzikou je dosti nereálné, ale klidně bych si dokázal Bloody Obsession představit na některém z tuzemských extrémně zaměřených festivalů. Nejenže by si tam neutrhli žádnou ostudu, ale myslím, že by publikum dokázali hodně dobře rozehřát a rozpohybovat. Naživo to může mít totiž pořádné grády.

minimum 1, maximum 5 Jiří Olszar

www.bandzone.cz/bloodyobsessions


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund