inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Schodiště – poloKruh
Publikoval: JO - Sobota, 18.06. 2016 - 01:08:54
Rubrika: Recenze

SCHODIŠTĚ – poloKruh
Vlastní náklad / 18:30

Už je to nějakou dobu, co kapela Schodiště vydala poslední studiové album, jehož nástupce je zatím pravděpodobně v nedohlednu. A snad právě proto se kapela rozhodla potěšit své fanoušky maxisinglem či EP (jak kdo chce) s názvem poloKruh. Na EP se dostalo pět písní, z nichž dvě jsou úplné novinky, dvě pocházejí ze schodišťáckého koncertního repertoáru a jedna – příjemná hudební hříčka Mňága na Schodišti – byla nahrána před několika lety, ale pokud mě paměť neklame, zatím se na žádné nahrávce neobjevila.

Ale věnujme se všem nahraným písničkám pěkně popořádku. Album otevírá novinková věc Pod vobraz, která sice do veselého stylu, kterým se Schodiště prezentuje, celkem dobře zapadá, ale na druhou stranu mi v ní chybí více energie a větší tah na branku, na jaký jsem zvyklý ze starších alb kapely. V písni je slyšet výrazně rocková kytara, ale postrádám v ní více doprovodných vokálů, které jsou pro Schodiště typické. To, co postrádám u úvodní písničky, mi dosytosti vynahrazuje následující 7. září, která je už nějaký ten pátek prověřená z koncertních pódií, kde na posluchače spolehlivě zabírá – a je jen dobře, že jí studiové provedení na kouzlu vůbec nic neubralo. Druhou ze 'starších' věcí je píseň s názvem Lízátka. Jde o jakýsi politický protestsong či možná lépe řečeno politickou satiru, jejíž text je v naší zemi stále neuvěřitelně aktuální. Hudebně pak jde o typický song à la Schodiště, při kterém si na koncertech s chutí zapaříte. Jedinou pomalou písničkou na EP je novinková Víla. Tahle skladba mě na celé nahrávce baví nejméně a beru ji zde jenom do počtu. Na druhou stranu, pokud písnička bude umístěna na regulérním CD, může tam sloužit jako příjemná odpočinková záležitost. Nahrávku uzavírá příjemná a veselá hudební hříčka Mňága na Schodišti. Jak už název napovídá, jde o vtipné propojení dvou kapel, které se již nějaký ten pátek pohybují na naší hudební scéně. Odkazy na obě kapely jsou v písni více než zřejmé a každý rockový fanoušek je objeví velice brzy. Na první pohled se toto spojení může zdát hodně nesourodé, ovšem po několika posleších jsem si právě tuhle píseň velmi oblíbil. Písničce navíc přidává na atraktivitě krásný hlas hostující Páji Táboříkové.

PoloKruh je EP, které příjemně zkracuje čekání na regulérní nahrávku Schodiště. To čekání by ale nemělo trvat příliš dlouho, jinak by se poloKruh mohl snadno oposlouchat.

minimum 1, maximum 5 Luboš Hnát

www.schodiste.org


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund