inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Emerald Shine – Beneath The Stars
Publikoval: JO - Úterý, 14.06. 2016 - 23:19:14
Rubrika: Recenze

EMERALD SHINE – Beneath The Stars
Vlastní náklad / 17:16

Pod názvem Emerald Shine nalezneme početné, osmičlenné seskupení talentovaných hudebníků z Nového Jičína, které se formovalo od roku 2013. Zde se vytvořila ta základní osa kapely s výrazným objevem zpěvačky Lenky 'Leeny' Jaškové, ke které se v následujícím roce přiřadil už všem známý vokalista, houslista i kytarista Štěpán Fiala z deathmetalových Secrets Of Separation.

Symfonický metal Emerald Shine je ale u Štěpána o zcela něčem jiném. Tímto spojením mají k dispozici dva extra silné vokální trumfy, na kterých můžou v budoucnu stavět. Další šest jmen v kapele už těžko někomu něco řekne, ale je tu pestrost hudebních nástrojů, jako jsou dvoje housle, harfa, flétna ad. Osobně jsem byl čtyřmi skladbami z aktuálního EP Beneath The Stars příjemně překvapen, ale jsou to vskutku velmi pocitové věci a je potřeba mít tu správnou 'depresivní' náladu. Pokud totiž nebudete správně naladěni, tak se do toho pořádně netrefíte a celý poslech jde vniveč.

V úvodní symfonicko-folkově laděné Rainy Night nám nejdřív dvakrát zahřmí, než se dá do pohybu baskytara s flétnou, pak už se převalí celý ansámbl i se Štěpánovým vokálem, který používá všechny možné hlasové polohy. Do toho vpadne poprvé vokál 'Leeny', který každého ihned zaujme. Je tu slyšet spleť různých vokálů, a v tomto provedení jsou fakt silní. V těch vyšších dívčích polohách se tu a tam skvěle předvede i hostující zpěvačka Tereza Kvitová. Zazní tu i dobré kytarové sólo. Mě ale nejvíc dostal doommetalový song Neverending Fantasy, kde v úvodu podmanivou souhru harfy a houslí střídá kouzelně zabarvený 'Leenyin' soprán, jenž se pak střídá se Štěpánovým tenorem, a ve druhé polovině se vše navíc zrychlí. Skvělá věc! To ve Frozen Empire jde o klasický duet podbarvený smyčci. V závěrečné skladbě Dance Beneath The Stars opět dostanou svůj prostor harfa, smyčce, flétna i vícehlasé vokály 'Leeny' Jaškové. Tady jde už zcela o symfonický metal, a díky vokálům 'Leeny' a Štěpána se vám silně rozproudí krev. EP Beneath The Stars nahrával PIN Records čili nám dobře známí Mirek Andrássy a Lukáš Kroutil z kapely Porta Inferi.

Emerald Shine nám na sedmnáctiminutovém EP počinu Beneath The Stars zatím neodhalili zřejmě tolik, kolik by bylo asi zapotřebí. Nicméně mají tvůrčí schopnosti, do budoucna vysněné možnosti a určitě jsou velkým příslibem tuzemské scény.

minimum 1, maximum 5 Karel 'Kajarock' Šustík

www.bandzone.cz/emeraldshine


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund