inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Britské heavymetalové legendy Motörhead, Saxon a Girlschool společně v Praze
Publikoval: JO - Úterý, 04.08. 2015 - 19:20:20
Rubrika: Aktuality

Text: Kateřina Dědková
Foto: František Kovač st.

MOTÖRHEAD, SAXON a GIRLSCHOOL – trojice legendárních britských heavymetalových skupin se v příštím roce rozjede na společné turné, které zasáhne jen devět zemí. A Česká republika, kde tento triumvirát zahraje 18. února ve Foru Karlin, bude jednou z nich! Vstupenky budou od pátku 7. srpna k dostání výhradně v síti Ticketportal.

„Nezapomeňte si s sebou vzít špunty do uší, protože Lemmy, Phil a Mikkey jsou tentokrát rozhodnutí publikum nešetřit a pořádně nahlas předvést, co jsou Motörhead zač a jak vypadá pořádný rock'n'roll," doporučují návštěvníkům pořadatelé turné.

„Znáte to klasické pořekadlo, že 'pokud je to příliš nahlas, pak jste příliš staří'? Tak tentokrát vaše skutečné stáří otestujeme," dodávají s úsměvem Motörhead, kteří si nadcházející sérií koncertů se Saxon a Girlschool prodlouží oslavy letošních 40. narozenin, u jejichž příležitosti také v závěru srpna vydají nové, v pořadí již 22. studiové album Bad Magic.

Vyzbrojeni zbrusu novými alby vyrazí na turné i obě další kapely. Saxon do Prahy přivezou nahrávku Battering Ram, jejíž vydání ohlásili na 16. října a Girlschool představí hříšnou novinku Guilty As Sin, která by rovněž měla spatřit světlo světa do konce roku.

Motörhead – jednadvacet studiových alb, deset koncertních nahrávek, dvanáct kompilací a pět EP desek. Nespočet prestižních ocenění včetně Grammy, tisíce odehraných koncertů a desítky turné. Tak by se dala v číslech stručně charakterizovat kariéra Motörhead, kteří jsou často označováni také za průkopníky speed a thrash metalu. Ať už jim tento titul náleží či ne, zásadní vliv na vývoj nejen britské hard & heavy scény jim upřít v žádném případě nelze. Stejně tak jako nálepka světové 'legendy' a 'kultu'.

Saxon vznikli v roce 1976 v South Yorkshire a stejně jako Motörhead a Girlschool patřili k nejúspěšnějším představitelům tzv. nové vlny britského heavy metalu. Dvě jejich alba se probojovala do pětice nejprodávanějších desek v Británii, čtyři jejich nahrávky se umístily v TOP 10 a osm v TOP 40. Za svoji dosavadní kariéru prodali Saxon více než 15 milionů desek a jejich vliv na svoji tvorbu přiznaly desítky světoznámých kapel – s Metallikou, Mötley Crüe, Panterou nebo Megadeth včele.

Girlschool jsou nejdéle existující dámskou hard rock a heavymetalovou kapelou, která na hudební scéně úspěšně působí už více než 35 let. Navzdory několika personálním změnám tvoří jádro skupiny stále tři její původní členky – Kim McAuliffe, Enid Williams a Denise Dufort. Oproti Motörhead, se kterými bývají Girlschool často spojovány, jejich diskografie čítá dodnes 'pouze' dvanáct alb. Třináctého by se jejich fanoušci měli dočkat do konce letošního roku.

Pražský koncert Motörhead, Saxon a Girlschool pořádá NuCoast.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund