inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Promile – Období masakru
Publikoval: JO - Neděle, 26.07. 2015 - 23:14:53
Rubrika: Recenze

PROMILE – Období masakru
StreetVOICE Records / 25:12

Devátá studiová deska pardubické kapely Promile Období masakru vyšla sice již na sklonku loňského roku, nikdy ale není pozdě na připomenutí tvorby této jistě zajímavé partičky. Skupina tuto desku pojala velice odlišně, tedy jako split album, a přizvala na ni své kamarády z kapely Paragraf 219. Recenze se ale bude týkat právě thrash/punkových 'perníkářů'. Na albu mimo jiné pomáhali i kamarádi Vláďa Šafránek (Walda Gang) a Bartův kolega z kapely Törr – Ota Hereš. Povedená deska dostala velice slušivý booklet, který vznikl jako taková legrácka, a myslím si, že je i velice trefný.

Od posledního alba ...a dááávej! došlo v kapele k další personální změně. Místo bubeníka obsadil 'zkušený' mladíček, který si říká Cihla – celým jménem Honza Sýkora. A tato, nyní už tři roky ustálená formace chtěla rychle něco předhodit svým fanouškům, aby viděli, jak jim to s novým bicmenem šlape a jaký udělali obrovský skok kupředu. Kapela se drží pořád svého punk rock/metalu. U nich člověk nikdy dopředu neví, jaká bude další deska, protože na každé je prakticky takříkajíc vše od Bacha po Vlacha. Osobně si ale myslím, že je to velice dobře, protože každý posluchač si tam najde to své a nezaškatulkovává si Promile jen jako punkovou nebo metalovou kapelu. I tentokrát je deska velice pestrá a není na ní skladba, která by mne nezaujala.

Piju sám, tak zní název úvodní skladby, která je velice rytmická a melodická, prostě taková čistá punkovina, která má říz a opravdu pobaví, a když se člověk zaposlouchá do textu, tak se i pousměje. Každýho roky dostanou disponuje oproti úvodní skladbě, řekl bych, až thrashovým rozjezdem, což mne velice baví, a vše se rozjede do suprově propracované melodie, která nenásilně, ale o to silněji upoutává pozornost. Další skladby jsou v 'promilovském' duchu – jsou velice pestré a parádně propracované po všech stránkách. Například ve skladbě Období masakrů, kde se k Promile připojil i sbor Paragrafu 219. Skladba zní opravdu velice zajímavě, ale musím osobně říci, že k Bartovu hlasu mi příliš nesedí zpěv Hanze Pisse z Paragrafu. Spíše mi to přijde takové, jak jsem uváděl výše, on od Bacha, já od Vlacha, což ale v tomto případě není zrovna to pravé ořechové. Samotní Promile si pak střihli i cover Fízl, pocházející z dílny jejich split kompliců.

Co bych také rád vyzvedl, je i Bogasova kytara. Od poslední desky udělal obrovský pokrok kupředu, což mě strašně potěšilo. Vše to tak nějak teď do sebe moc hezky zapadá. Období maskaru se vážně povedlo, takže ...dávááám! 3,5 z 5.

minimum 1, maximum 5 Mirek Valenta

www.promilemusic.com


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund