Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Imortela Metalfest bude opět pomáhat dobré věci
Publikoval: JO - Pátek, 10.07. 2015 - 23:38:06
Rubrika: Aktuality

Text: Jiří Olszar

8. srpna se již potřetí otevřou brány rybářského areálu Otrokovice-Štěrkoviště, který se stane dějištěm open air festivalu Imortela Metalfest. Jak už samotný název napovídá, na své si přijdou zejména příznivci metalové muziky, kteří mají rádi menší akce s doslova rodinnou atmosférou a kteří navíc rádi podporují dobré věci. I letos mají totiž všichni návštěvníci možnost pomoci sběrem víček z PET lahví, tentokrát šestileté Vendulce Čapkové z Otrokovic. Více informací o sběru víček najdete například pod odkazem www.facebook.com/vickaprovendulku.

Tak jako v předchozích ročnících, i tentokrát je pod festivalem organizátorsky podepsaná otrokovická formace IMORTELA. Pro ně samotné bude vystoupení na domácí půdě poměrně specifické. Letos se totiž skupina 'dožívá' deseti let existence, takže lze více než očekávat, že se fanoušci dočkají nějakého toho slavnostního překvapení. Možná to bude třeba představení dvou nových skladeb You Make Me Feel It a Nechci odejít, které nahrávali letos na jaře. Jak samotná Imortela uvádí, bude se jednat o poněkud tvrdší záležitosti, než na jaké byli fanoušci doposud zvyklí. Není tedy nic snazšího než vyrazit na Imortela Metalfest a přesvědčit se na vlastní uši, jak to téhle sympatické heavy partičce sluší v novém hudebním hávu.

Imortela patří mezi tzv. 'female fronted' kapely a do stejného ranku lze zařadit i poměrně čerstvou brněnskou formaci ALIA TEMPORA. Ti se hudebně pohybují zejména ve vodách symfonického metalu, do kterého šikovně implementují i prvky elektroniky. Skupina má na kontě zatím jen dva vydané singly (oba si můžete poslechnout na jejich kapelním Bandzone profilu) – ten druhý s názvem Leave You Behind se dočkal na sklonku loňského roku i videoklipového zpracování. To ovšem neznamená, že by Alia Tempora neměli na pódiu co nabídnout. Právě totiž pracují na svém debutovém albu, které jistě představí i na Imortela Metalfestu. DRACO HYPNALIS, jedna z nejzkušenějších formací letošního ročníku, bude zároveň i jednou z netvrdších. V jejich produkci, kterou lze slyšet i na třech oficiálních albech a jednom splitku, je možné zaslechnout prvky deathu a black metalu, vážné hudby i progrese. Technicky výborně vybavení muzikanti potěší i náročnější hudební fajnšmekry.

Patrně nejpestřejší 'vlastní' materiál přijedou představit brumovští POWER 5. Ti se totiž mohou pochlubit šesti studiovými nahrávkami, které stihli vydat během své dvacetileté historie. Podobně tedy jako v případě Imortely i tady půjde jistě o poněkud slavnostnější set. Přestože nedosáhli (zatím) takového věhlasu jako jejich známější powermetaloví kolegové, na tuzemskou první ligu rozhodně mají, jak už nejednou dokázali i na prestižních open air festivalech u nás. Stačí tedy jen vyrazit do Otrokovic a přesvědčit se o tom, že tihle šikovní 'Valaši' za to umí pořádně vzít. Aces High, Two Minutes To Midnight, The Trooper, Run To The Hills – kdo by neznal tyhle kultovní fláky britské heavymetalové legendy Iron Maiden. A nejen na ně se mohou návštěvníci těšit v podání otrokovické formace BRUCE DICKINSON & IRON MAIDEN REVIVAL. Komu tedy nebude po chuti tuzemská produkce, může se odvázat právě při dokonale naservírovaných známých peckách. Je ale více než jasné, že i vlastní autorská tvorba všech zúčastněných bude mít svou sílu publikum pěkně rozpumpovat.

Co ovšem k festivalům neodmyslitelně patří, je i kvalitní zvuk a osvětlení, což pochopitelně nebude již tradičně chybět ani na Imortela Metalfestu. Návštěvníci se dále mohou těšit na drobné dárky, ohňovou show či soutěže. O bohaté občerstvení se postará Pivní krám Otrokovice, který navíc přidá brzkým příchozím ke vstupence (letos je vstupné lidových 70 Kč) i dárek v podobě jednoho piva zdarma – platí pro prvních sto návštěvníků. Takže přijďte pokud možno včas, vezměte s sebou dobrou náladu, spoustu kamarádů i zmiňovaná víčka z PET lahví. Zaručeně se skvěle pobavíte a uděláte navíc i něco pro dobrou věc!

Související odkazy:
www.facebook.com/events/406717569531122/
www.imortela-metalfest.webnode.cz
www.aliatemporaofficia.wix.com/aliatempora
www.imortela.cz
www.dracohypnalis.cz
www.power5.cz
www.iron-maiden-revival.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund