inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


MARCO MENDOZA
  – Viva La Rock

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

Zimní Masters Of Rock 2005
Publikoval: JO - Úterý, 24.01. 2006 - 01:01:53
Rubrika: Reportáže
Stratovarius

ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2005
3. 12. 2005, ZLÍN, hala Novesta

Text: Ivan Kněžek
Foto: Jiří Rogl

Když se ve 13:00 otevřely brány haly Novesta, žádný úprk směr plocha se zrovna nekonal. Fanoušci rockové a metalové nadílky se do haly trousili a spíš posedávali na tribunách.

Daimonion

Úderem půl druhé se na pódium zlínské haly vyšplhal pražský ´kvintet´ DAIMONION s nelehkým úkolem – zahřát asi pětistovku přihlížejících a zanechat dobrý dojem. Hned v úvodním kousku Wash Away se do toho kapela opřela bez jakékoliv bázně a začala servírovat všudypřítomným fanouškům svůj energický rock v moderním pojetí. Zvuk byl výborný a na Daimonion bylo vidět, že se svým setem obsahujícím sedm kousků opravdu baví. V čele s krásnou a výborně zpívající frontmankou, doprovázenou melodickými kytarami, dobře šlapající rytmikou basa – bicí, se těmto mladým rockerům podařilo přilákat před pódium relativně početnou skupinu nových příznivců. Tím byl úkol ´zahřívačů´ splněn na výbornou. Doufám, že se s Daimonion setkáme ještě na dalších akcích podobného ražení, protože mají opravdu potenciál, kterého je třeba využít.
Set list: Wash Away, Starting to Rain, No Reason, Never Let Him Go, Americanos, Keep Your Hands Off, Eclipse Of Your Mind.

Interitus

Symfonický metal plzeňských INTERITUS jsem měl šanci vidět po delší době a musím přiznat, že jejich vystoupení v čele s půvabnou zpěvačkou Bárou Sudovou se mi velice líbilo. Vydařené desky z roku 2005 – Frozen Darkness a její předchůdce, album Srdce krále z roku 2002, z nichž nejvíce Interitus čerpali, patří v tuzemsku mezi absolutní špičku v symfonickém metalu. Drobné zvukové problémy, které bohužel kapely na startu takových velkých akcí doprovází, se naštěstí podařilo brzy odstranit. Sympaticky zaplňující se hala tentokrát dávala tušit, že jsou posluchači natěšení nejen na večerní hvězdy.
Set list: Intro (Srdce Krále), Sirael, Střepy, Křídla, Srdce Krále, Frozen Darkness, Behind the Storm, Havranův let, Řeka věčně zamrzlých přání, Noc.

Následovaly kapely WOHNOUT a VYPSANÁ FIXA, které svými standardními výkony rozhodně nezklamaly a jen potvrdily, že vystoupení ´nemetalových´ zástupců se často jeví jako vítaná změna. Nejsem si ale jist, zda tento názor sdíleli všichni přítomní v hale, občas jsem měl možnost vidět rozpačité pohledy některých fanoušků v ´pyramidových´ oděvech na hodinky. Co si budeme namlouvat, MOR je především metalová záležitost…

Tagada Jones

TAGADA JONES svým až hardcorovým projevem s melodickými pasážemi vnesli do haly opět trochu více tvrdosti. Sympatický výkon Francouzů zaujal, ale ke konci jejich vystoupení se skladby stále více přelévaly v jistou monotónnost. Dokážu si však představit tuto kapelu v menším klubu, energický výkon a výraznější zvuk se alespoň části publika musel líbit.
Set list:W, Apocalypse, Un Kulte, Manipule, Bouge, Reality Show, Contre Courant, S.O.S., Ecowar, Star System, G-Nome.

Arakain

ARAKAIN je naše metalová stálice a marně vzpomínám, kdy jsem viděl od kapely vyloženě špatný výkon. Skupina po více než 20 letech působí stále velice kompaktně, i po personálních změnách na postu zpěváka v posledních letech. Honza Toužimský se v poměrně krátké době zabydlel u mikrofonu k velké úlevě všech fanoušků, protože své kvality má a svým projevem a barvou hlasu silně připomíná Petra Koláře. Honza však podle několika koncertů, které jsem měl příležitost v loňském roce vidět, svého předchůdce ještě předčí ve svém zaujetí na pódiu a s každým dalším koncertem je cítit, jak je stále pevnější v kramflecích. Zbytek kapely podal tradičně jistý výkon, který již zaplněná hala patřičně odměnila. Zazněly hlavně skladby z posledních dvou alb Warning! a Metalmorfóza, ale samozřejmě došlo i na klasiky jako Apage satanas nebo Kolonie termitů. Tentokrát byl čas vůči Arakainu neúprosný, tudíž nedošlo na přídavek, který by si jak kapela, tak fanoušci určitě zasloužili…
Set list: Vnitřní hlas, Prázdnej kout, Rám křivejch zrcadel, Strom života, Kolonie termitů, Ptáci z ráje, Jesus Business, Mládí v hajzlu, Černý koně, Apage satanas.

Korpiklaani

KORPIKLAANI (Forest Clan – Lesní tlupa) však představovali absolutně největší překvapení celého festivalu. Přiznám se, že jsem o tomto šestičlenném souboru, vycházejícím hudebně z folk metalu a tradičních finských motivů, moc nevěděl. S nebývalou dokonalostí se ale skupině podařilo přenést na jeviště finskou přírodu, obraz země tisíců jezer s jejími lidovými hudebními motivy, doplněný o tradiční rekvizity, jako jsou sobí parohy a oděvy ze sobí a jelení kůže. Hudba nenechala snad nikoho v zaplněné zlínské hale v klidu, fanoušky si svým vystoupením tito dřevorubci z Finska dokonale podmanili. Korpiklaani vznikli po roce 2002 na základech kapely Shaman ve snaze změnit styl hudby a zpřístupnit texty pro širší obec posluchačů, čehož se snaží dosáhnout i přechodem na angličtinu ve většině skladeb z jejich zatím dvou nahrávek (Voice Of Wilderness, 2005 a Spirit Of The Forest, 2003).
Set list: Journey Man, Happy Little Boozer, Before The Morning Sun, Korpiklaani, Pellonpekko, Spirit Of The Forest, Cotages And Sauna, Spring Dance, Wooden Pints, Tulikokko, Fields In Flames, Juokse Sina Humma, Hunting Song, Beer Beer.

HammerFall

HAMMERFALL absolvovali v České republice již mnoho koncertů a získávají si stále větší popularitu. Loňský rok byl pro kapelu ve znamení četných vystoupení, která s úspěchem v prosinci zakončili a momentálně již připravují materiál pro další studiový počin, kterého se snad tento rok fanoušci dočkají. Zatím poslední nahrávka skupiny se stále těší velké oblibě, ve Zlíně samozřejmě došlo i na Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken. Skupina dále čerpala z osvědčených hitů (HammerFall, Renegade, Hearts On Fire, Templars Of Steel, Riders Of The Storm, aj.), vystoupení se příliš nelišilo od letní zastávky ve Vizovicích, ale proč také… Program, jenž se HammerFall podařilo sestavit, šlape jako hodinky, Joacim a spol. se momentálně nacházejí na vrcholu své kariéry; je teď otázkou, zda se jim posledním albem a famózními koncerty vysoce nastavenou laťku podaří udržet.
Set list:Intro, Secrets, Riders Of The Storm, Renegade, Let the Hammer Fall, HammerFall, Fury of the Wild, Legend, Heeding the Call, Blood Bound, Templars Of Steel, Hammer Of Justice, Hearts On Fire

Stratovarius

STRATOVARIUS důstojně uzavřeli zimní verzi festivalu Masters Of Rock. Nedá se však říct, že by plnili úlohu hlavní hvězdy večera, o tu se dělili s rovnocennými HammerFall, v tomto případě byla však logicky pozornost upřena hlavně na Stratovarius a jejich comebackové turné. HammerFall jsme navíc měli možnost vidět jako headlinera posledního dne letního Masters Of Rock ve Vizovicích. Stratovarius absolvovali před koncertem ve Zlíně masivní světové turné, ke kterému patřily koncerty v Jižní a Severní Americe a zejména překvapivé vystoupení 5. 8. na festivalu ve Wackenu. Od 26. 10. se pak obě kapely účastnily tzv. M3 Tour (Monster Metal Maddness), které se po startu ve Skandinávii a zastávkách po celé západní a střední Evropě posunulo na jih do Řecka, kde již pokračují ve své jízdě pouze Stratovarius (momentálně se zpěvák Timo Kotipelto údajně zotavuje z chřipky, přesto však koncerty zvládá), a posléze se posunou do Japonska.
Timo Tolkki, tolik sužovaný v nedávné minulosti depresemi, působil ve Zlíně na všechny přítomné jako znovuzrozený, vyzařovala z něj, jako i z celé kapely, dobrá nálada a chuť představit Stratovarius v plné síle… Svůj koncert s výborným zvukem zvládli bez sebemenších potíží, bylo také znát, že koncertní program po desítkách štací mají perfektně nacvičený. Podle očekávání celý jejich koncertní playlist byl jakýmsi průřezem toho nejlepšího, co Stratovarius vytvořili, především orientovaný na desky z devadesátých let, přičemž zazněly i dvě skladby ze zatím posledního studiového alba Maniac Dance (2005) – titulní Maniac Dance a United. Celý koncert začínali velehitem Hunting High And Low reprezentující album Infinity (2000), ze kterého již bohužel nedošlo na titulní Infinity nebo další skvělou věc A Million Light Years Away. Následovala skladba z alba Episode (1996), ze kterého se hrály ještě další dvě věci v závěru – Father Time a Forever. Nechyběly další pecky SOS, Against The Wind, Eagleheart nebo závěrečná Black Diamond. Zhruba v polovině koncertu si vystřihl sólo i poměrně nový člen kapely – baskytarista Lauri Porra a svá brilantní kytarová sóla ukázal i kapelník Timo Tolkki. V budoucnu jistě můžeme být zvědaví na další vývoj skupiny a jen doufat, že se celé dění uvnitř Stratovarius již alespoň na nějaký čas zklidnilo; tento zlínský koncert tomu jen nasvědčoval.
Set list:Hunting High And Low, Speed Of Light, Kiss Of Judas, SOS, Maniac Dance, Destiny, Against The Wind, Coming Home, Twilight Symphony, United, Father Time, Forever, Eagleheart, Black Diamond.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Zimní Masters Of Rock 2005 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 14.02. 2006 - 20:05:57
Výborný zvuk u Stratovarius??? Tak ten si představuji trochu jinak. Jinak výkon kapely byl excelentní a zaslouží absolutorium.


[ Odpovědět ]

Re: Zimní Masters Of Rock 2005 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 15.02. 2006 - 18:47:13
Bys koukal, jak se Ti to po osmi pivech rozehraje!


[ Odpovědět ]

Re: Zimní Masters Of Rock 2005 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 19.02. 2006 - 12:02:42
no zvuk byl opravdu "skvělý", byl to poslední zvuk co jsem slyšel v levém uchu nasledující 2 dny. Nebýt blbého zvuku tak to vyšlo skvěle (já stál před podiem ale lidi co seděli vzadu říkali že tam byl zvuk vpoho)


[ Odpovědět ]

Re: Zimní Masters Of Rock 2005 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 21.02. 2006 - 12:12:58
v hale podobného typu nebudeš mít nikdy ideální zvuk v celém prostoru, je to na šikovnosti jednotlivce si stoupnout na ty správné značky, nevidím tedy důvod bědovat nad špatným zvukem...


[ Odpovědět ]

ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund