ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Klubový tip: Rock'n'roll bar Tunel – místo, kde to žije!
Publikoval: JO - Úterý, 06.01. 2015 - 22:03:56
Rubrika: Stop-Time

Text: Adam Rotta
Foto: archiv klubu

Je sice pravda, že RockShock je internetový časopis, týkající se převážně hudby, a tak jsem dlouho váhal, zda je tento článek vhodný. Po nějaké té konzultaci a popřemýšlení bych řekl, že ano. Proč by v rockovém časopise nemohlo být napsáno něco o rockovém klubu, který by třeba kdejaký rockově naladěný týpek rád navštívil a hledal?

Vlastně i já jsem k němu přišel jak 'slepý k houslím'. Vidím to, jako by to bylo včera. Přemýšleli jsme s přítelkyní, kam večer zajít nejen na pivo, ale i třeba poslechnout dobrou muziku. Koncert žádný nebyl, a tak jsme brouzdali na vlnách internetu. Hle! Co nevidím? Rock'n'rollový bar Tunel na Koněvce na Žižkově. To je kousek od našeho bydliště. Parádní spoj autobusem téměř ze všech dostupných míst i od metra. Plán na večer byl tedy jasný. Nebudu zde rozebírat, jak první večer proběhl, ale každopádně od té doby tento klub navštěvujeme téměř každý víkend a nedáme na něj dopustit. Pokusím se tedy popsat ještě atmosféru a celkový profil tohoto výjimečného baru.

Již z autobusové zastávky, která je přímo před klubem, na tebe svítí obrovské logo klubu Tunel. Postupem času zde bude i obrovský nápis Tunel ve stylu amerického punkového klubu CBGB, což mi přijde jako výborný nápad. Ti, kdo mě znají, vědí, že tento klub k němu i tak trochu přirovnávám. Sem tam zde zahraje nějaká kapela, která je na počátku kariéry a je pro většinu lidí naprosto neznámá, případně DJs, kteří pouští zejména punk rock '77 a jiné pecky. Klub je prostorově menšího 'vzrůstu' (a sakra, vadí to někomu?). Sejdeš po malých schůdcích dolů a hned nad sebou vidíš skútr ve stylu MODs. Před tebou rozlehlý bar a za ním spousta rumů (opakuji rumů, to znamená, že se nebavíme o tuzemáku). Jsou zde 3 pípy s výborným pivem. Dvě jsou stálá (11° a 12°) a to třetí se každý týden mění (většinou se jedná o nějaký méně známý pivovar, ale vždycky je to lahůdka). Musím říct, že v poslední době jsem dost zhýčkaný, nepiju pivo jen tak někde, ale vybírám si. Do Tunelu se opravdu na pivko vždy těším. Výborná chuť, žádné JARové bublinky ve sklenici nebo špinavé půllitry. Kromě piva zde samozřejmě seženeš i víno nebo nealko nápoje. Posledně zmiňované ale v Tunelu příliš nevyužívám. Pokud by ses náhodou nudil u stolu (ty se nacházejí ve spodní části klubu), můžeš si zahrát se svými kumpány stolní fotbálek nebo flipper anebo navštívit třeba záchod. Ty jsou zde čisté. Nikdy, jak se to stává v jiných klubech, tu nechybí toaleťák, ubrousky na ruce a mýdlo. Mě osobně dokáže vždy vytočit, když si nemám do čeho utřít ruce.

No a jaká zde panuje atmosféra? Koho tu vlastně můžeš potkat? Tak především o víkendu mě, ale chápu, že to tě zas tak nezajímá. Za barem se střídá mladý pár, který tě vždy rád obslouží. Veliká výhoda také je, že nemusíš chodit stále na bar jako ve většině pražských klubů, ale obsluha chodí sama po klubu. Samozřejmě že když máš velikou žízeň, můžeš si na bar zaskočit sám. Obsluha je příjemná a snad jsem ještě nezažil, aby se na někoho mračili nebo byli nepříjemní. Celkově v klubu panuje příjemná a přátelská, a hlavně BEZKONFLIKTNÍ atmosféra. Vlastně jsem tu ještě nezažil rvačku nebo nějaké nadávky. A když už se něco stalo, vše se vyřešilo v naprostém klidu.

Jistě tě také zajímá hudba, kterou zde můžeš slyšet. A to je právě další věc, která je výborná a lepší oproti jiným klubům. Tady uslyšíš všechno, na co si vzpomeneš. Samozřejmě nezapomínej, že jsi v rokenrolovém klubu, takže dechovku nebo moderní disko ti tady asi nikdo nepustí. Co ale dozajista zaslechneš, je punk rock (pan výčepní je milovníkem kapely Rancid), nejvíce punk rock '77 (Ramones, The Clash, Buzzcocks atd.), klasický street punk (Booze And Glory, Rancid...), ska, reggae (Tooth And The Maytals, Bob Marley, 8°6 Crew, Laurel Aitken), psychobilly (Demented Are Go, Meteors, The Cramps, Nekromantix, Mad Sin) anebo taky klasické NYHC (Madball, Sick Of It All, Agnostic Front). Myslím, že to je docela slušný výběr. Samozřejmě jsem napsal jen minimální průřez jako příklad.

Lidi jsou také mix všeho možného. Potkáš tu jak úplně obyčejné 'chodce', kteří prostě zabloudí na pivko, ale také HC kids, dredaře, pankáče, tradiční skinheady, rockery, metaláky a psychaře (psychobilly music). Prostě všehochuť. To se mi na klubu taky moc líbí. To, že není vyhraněn jen pro určitou sortu lidí. Jediní, koho my 'Tuneláři' neradi vidíme a kdo sem naštěstí nechodí, jsou lidé, kteří by snad měli narážky na barvu jiné pleti nebo na to, co kdo nosí na sobě... takoví tu nejsou vítáni. Takže jestli chceš přijít a dobře se pobavit, nech politiku a předsudky doma. Tady se můžeš kochat dobrou muzikou, dobrým pitím, domácími utopenci, nakládaným hermelínem (vždy nějaký speciál) a třeba i výzdobou klubu, což jsou plakáty a obrázky starých rockových, punkových a skáčkových kapel.

Postupně jsem se zde seznámil s výbornými lidmi. Tunel je vlastně místo zvláštních setkání. Natrefíš tu na černocha, Londýňana nebo třeba týpka z Hamburku s obrovským logem St. Pauli ve stylu Ramones. Nikdy tu vlastně nejsi sám. Je to klub, kam můžu přijít a vždy tu někoho potkám. Zakládají se tu nové kapely, dozvíš se o koncertech a akcích a poznáš nové lidi. Můžeš se smát hodně nahlas a meze se nekladou ani v tancování.

Doufám, že to neznělo jako nějaká trapná reklama, ale on se klub prostě jinak popsat nedá. Chtěl jsem sem zapojit i své osobní pocity z klubu a snad jsem i někoho navnadil, aby se sem přišel podívat a třeba se stal taky 'Tunelářem'. Já mám prostě dojem, že klubů, jako je tenhle, už je jen málo. Všichni chodí tam, kam by se mělo chodit, protože tam chodí ostatní, a nesnaží se najít, co jim opravdu vyhovuje. Je to trochu škoda, ale na druhou stranu, když se jim to tak líbí, proč ne.

Říká se, že voda je důležitá tekutina. Přijďte se té rezavé taky trochu napít, ať uděláte něco pro své zdraví. Uvidíme se na baru! 'Tuneláři', to jsme my!

www.facebook.com/pages/Tunel


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Stop-Time:
Jan Petričko: Býk před větrnými mlýny

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund