Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Tarja vyhozena z Nightwish!
Publikoval: JO - Úterý, 25.10. 2005 - 10:28:21
Rubrika: Aktuality

Neuvěřitelná informace, týkající ze z jedné z nejúspěšnějších metalových kapel současnosti, obletěla svět: Tuomas, Emppu, Jukka a Marco již nechtějí hrát s Tarjou! Nejlepší obrázek si každý udělá z otevřeného dopisu, jenž zmíněné kvarteto zaslalo své dlouholeté kolegyni.

Milá Tarjo,
je čas rozhodnout se, zda příběh Nightwish skončí zde nebo zda bude i nadále pokračovat. Pracovali jsme na tomto díle 9 let a ještě zdaleka nejsme připraveni se všeho vzdát. Nightwish je životní styl, něco pro co žijeme a jsme si jisti, že to nemůžeme opustit. Stejně jistý je fakt, že už nemůžeme nadále pokračovat s Tebou a Marcelem (Tarjin současný manžel -pozn. red.). V průběhu posledního roku se stalo něco smutného. Přemítal jsem o tom každý den, ráno i v noci. Tvůj přístup a chování se už nadále neslučuje s Nightwish. Na povrch vypluly vlastnosti, kterých bych se u starého známého nikdy nenadál. Lidé, kteří spolu přes rok nekomunikují, nepatří do jedné kapely.
Patříme k hudebnímu průmyslu, kde obchodní součást věci je nutným zlem a něčím, o co se musíme neustále strachovat. Jsme však také kapelou, která vždy dělala hudbu srdcem, a to pro přátelství a hudbu samotnou. Vnitřní uspokojení by mělo být vždy důležitější než peníze! Nightwish je kapela, je to cit, prožitek, emoce. Pro Tebe se, bohužel, obchod, peníze a další věci, které nemají s tímto prožitkem žádnou spojitost, staly mnohem důležitějšími. Zdá se Ti, že jsi obětovala sebe a svou hudební kariéru pro Nightwish, ale už nepřemýšlíš o tom, co to naopak přineslo Tobě.
Tento přístup se mi jasně vyjevil, když jsi mi v letadle v Torontu řekla následující dvě věty: "Já už Nightwish nepotřebuju." a "Pamatuj si, Tuomasi, že já můžu tuhle kapelu opustit kdykoli, s tím, že vás varuji jen jediný den dopředu." Už pro tebe jednoduše nemůžu napsat další píseň. Sama jsi řekla, že jsi v Nightwish jenom hostujícím hudebníkem. Teď tedy tvá ´návštěva´ končí a my budeme pokračovat dál s jinou zpěvačkou. Jsme si jistí, že si tím obě strany hluboce oddychnou. Všichni už jsme se cítili špatně snad až příliš dlouho. Řekla jsi nám, že ať je to jak chce, další album Nightwish bude zároveň Tvým posledním. Avšak my ostatní chceme pokračovat, dokud v nás hoří oheň. A tak by stejně nemělo smysl pracovat na dalším albu s Tebou.
Naše čtveřice si už prošla podobnou situací nesčetněkrát a uvědomili jsme si při tom, co opravdu chceme v životě dělat. To je to jediné, co umíme. V prosinci 2004 v Německu jsi řekla, že už nikdy nepojedeš na turné delší než dva týdny. Také jsi prohlásila, že na USA a Austrálii můžeme zapomenout pro nízké honoráře a malé sály.
V rozhovorech jsem zmiňoval, že odchod Tarjy bude znamenat konec kapely. Chápu, že to budou lidé takto vnímat. Nightwish je však krajinou mé duše a já nejsem připraven se jí vzdát kvůli jedné osobě. A to osobě, která chce napřít svou tvořivost jiným směrem, osobě, jejíž hodnoty se neslučují s mými.
Nikdy jsme se příliš nezabývali tím, že se nepodílíš na psaní a aranžmá písní, a celých devět let si nikdy nepřišla na zkoušku, aby sis písně nacvičila před tím, než půjdeme do studia. Nemluvě o tom, že na turné ses vždy chtěla dopravovat letecky - spolu se svým manželem a odděleně od kapely. Přesto stále zůstáváš ikonou kapely. Přijmuli jsme vše kromě hrabivosti, podceňování fanoušků a porušování slibů. Všech pět se nás shodlo na tom, že Nightwish bude naší prioritou před všemi ostatními činnostmi v letech 2004 - 2005. Přesto bylo pro Tebe tolik věcí důležitějších. Jedním příkladem za všechny může být již vyprodaný koncert v Oslu, který si chtěla zrušit kvůli tomu, že jsi potřebovala zkoušet na své sólové koncerty, setkat se s přáteli a jít do kina. To jsem citoval slova, která Marcelo použil v e-mailu, který zrušení vysvětloval. Není horší způsob sobectví a ignorování našich fanoušků.
Nightwish je životní styl a povolání s mnoha závazky. Jak jeden k druhému tak vůči fanouškům. S tebou však již není možné tyto závazky plnit.
Nevíme kdo z Vás dvou nás k této křižovatce přivedl. Zdá se, že Marcelo Tě proměnil z milé dívky, kterou jsi byla, na divu, která už nepřemýšlí a nekoná tak jako dřív. Jsi si příliš jistá svým postavením a nenahraditelností. Je zřejmé, že svůj stres a nepříjemné pocity dáváš za vinu nám čtyřem. A myslíš si, že si Tě nevážíme a nenasloucháme Ti. Věř nám, vždy jsme si Tě nadmíru vážili jako skvělé zpěvačky a kamarádky. A velmi záhy, během posledních několika let, se náš program řídil pouze Tvými rozhodnutími. Ty jsi byla vždy jedinou osobou, která chtěla za koncerty víc peněz. Tento přístup ´kompenzace a většího finančního ohodnocení´ nás všechny na Tobě zklamal nejvíc.
Doufáme že od nynějška budeš místo Marcela naslouchat svému srdci. Kombinace kulturních rozdílů s chamtivostí, oportunismem a láskou je nebezpečným koktejlem. Nevysiluj se.
Toto rozhodnutí není něčím, na co by jsme byli zvláště hrdí, ale Ty nám nedáváš na vybranou. Propast mezi námi je příliš široká. A rozhodnutí bylo učiněno námi čtyřmi jednohlasně. Dostali jsme se za bod zlomu, kdy už se záležitosti nemohou urovnat rozhovorem.
Přejeme Ti vše nejlepší v životě i v kariéře.
Tuomas, Emppu, Jukka, Marco
PS: Toto je otevřený dopis pro všechny.

Na závěr ještě jedna zajímavost:
Finská banka Sampo (Sampo je mytický předmět z Kalevaly zajišťující blahobyt, který Elias Lönnrot - sestavovatel Kalevaly - vidí jako ´mlýnek´. Sampo dokáže ze vduchu ´umlít´ zlato.) vydala kreditní kartu s obrázkem Nightwish.

Překlad: Monika Švecová


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 25.10. 2005 - 11:05:26
Pche, che...... to je bžunda. No docela tomu dopisu a nastíněnému pozadí věřím.....


[ Odpovědět ]


Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 25.10. 2005 - 12:50:16
Jen jestli to nebude stejná habaďůra jako tenkrát se Stratovarius!


[ Odpovědět ]

Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 26.10. 2005 - 08:57:22
No taky mě to napadlo, že je to tah jako od Stratovarius. Je fakt, že si nedovedu Nightwish představit bez TARJI. No necháme se překvapit. Zvládli to jiné kapeli změnit zpěváka tak to snad výjde i teď. L.


[ Odpovědět ]

Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 02.11. 2005 - 10:44:33
Proč? Výborných zpěvaček po světě běhá....


[ Odpovědět ]

Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 05.11. 2005 - 14:33:29
nauč se psát, kapela je rodu ženského, vzor žena, tak i není na místě...


[
Odpovědět ]


Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 31.10. 2005 - 07:42:02
Pokud je to pravda, tak se potvrzuje starý známý rčení o ženskejch v kapelách....


[ Odpovědět ]


Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 25.10. 2005 - 18:52:10
Je to smutné ale asi je to tak lepšie...


[ Odpovědět ]


Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 25.10. 2005 - 21:39:11
No abych pravdu řekl, jedna, pro fanouška krásná etapa Nightwish asi končí, snad nová krásná zase začne...


[ Odpovědět ]


Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 26.10. 2005 - 15:41:01
Ať táhne, však kapela si poradí i bez ní... Si nejspíš myslí, že se svět posadí na prdel, když odejde z Nightwish, ale to se teda mílí. Kapela je skvělá sama o sobě a zpěvačku určitě najdou.


[ Odpovědět ]

Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 05.11. 2005 - 14:36:14
nejdřív se nauč vyjjmenovaná slova, potom můžeš veřejně něco napsat.


[ Odpovědět ]

Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 10.11. 2005 - 13:01:17
Ty jseš kretén!!!


[ Odpovědět ]


Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 26.10. 2005 - 17:12:14
Tak toto som vazne necakal, myslel som ze to je medzi nimi fakt super...pred 3 mesiacom som bol na ich koncerte v Ziline a bolo to vazne super, ani jeden z nich nevypadal na to ze za mesiac bude Tarja prec :( a BTW: pochybujem ze ju PLNE dokazu nahradit, hentaky hlas sa nenajde na kazdom kroku!!! GL NIGHTWISH


[ Odpovědět ]


Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 27.10. 2005 - 10:58:53
Asi by se slušelo přečíst si i prohlášení Tarji, které je k dispozici na http://www.tarjaturunen.com./en/tarjaletter.html
Z toho se dozvíte, že není všechno jenom černé a bílé.


[ Odpovědět ]

Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 1)
Od: FrantisekKovac - Čtvrtek, 27.10. 2005 - 12:28:35
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tarjino prohlášení právě překládáme. Po jazykové korektuře ho budeme, během dnešního dne, publikovat.


[ Odpovědět ]


Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 27.10. 2005 - 19:10:44
V každém případě je to tak pěkně napsané , že to vypadá jako by to měla být pravda. Pokud je na tom všem, alespoň půl pravdy, tak není divu. Tarja je zpěvem opravdu vyjímečná, ale né nenahraditelná. Také mi to trošku připomíná Stratovarius, ale nechme se překvapit - Máca.


[ Odpovědět ]


Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 06.11. 2005 - 21:51:40
Nightwish není mojí skalní kapelou,ale nic méně mám jejich všechny alba a poslechnu si je rád.Tento problém s Tarjou tu už byl v roce 2002 u alba Century Child a rok na to kapela vystoupila ve Sparku se slovy,že se u nich vše vyjasnilo a že je vše v normálu.O tom se můžeme přesvědčit na jejich DVD,kde se o tom otevřeně baví.To ,že se tohle stalo se dalo očekávat.Tarja má aktivity ve vážné hudbě a už tenkrát se jí nelíbilo,že jí lidé škatulkovali jako zpěvačku v metalové kapele a naopak.Na druhou stranu kapela ji postrádala na zkouškách kvůli jejím aktivitam ve vážné hudbě.Takže to teď vyvrcholilo a trochu mě to překvapilo ,ikdyž jsem to očekával.Teď se ukáže opravdová síla kapely,protože Tarja je svým způsobem "maskot" kapely,jak svou vizáží tak hlasem.Je pro fans prvním vodítkem ke kapele.Něco jako Dickinson u Iron Maiden,ale i ten odešel a byl nahrazen,nic méně kapela ztratila některé fanoušky a jiné si zase získala a pak se Bruce zase vrátil a vše se ustálilo.Nechám se tedy překvapit co se bude dít ve finských goticko-metalových vodách dále.Tarja je po pěvecké stránce nahraditelná,ale už to nikdy nebudou ti dobří NIGHTWISH jak je známe od jejich prvního alba až do posud.Nebudou ani špatní,budou pouze jiní.Takže hodně štěstí kapele a i Tarje,třeba se dočkáme její solové produkce a to by mohlo být přece jenom zajímavé.


[ Odpovědět ]

Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 08.11. 2005 - 22:24:14
Máš parádní češtinu - nepíšeš náhodou taky do Sparku?


[ Odpovědět ]


Re: Tarja vyhozena z Nightwish! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 02.11. 2005 - 13:24:50
Vite co je vtipny?? Ze kazdej pise uplne neco jinyho... kluci pisou ze je desive hrabiva a sobecka a ona naprosty opak... uvidime uvidime.. ale asi je to takle porad,ne??


[ Odpovědět ]

ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund