Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Telegrafistův Novinkový Týdeník – aneb T. N. T. 22/2014
Publikoval: JO - Neděle, 01.06. 2014 - 23:51:14
Rubrika: T.N.T.

QUEEN připravují nové album, na kterém zazní hlas Freddieho Mercuryho. Jak právě potvrdil kytarista Brian May, nahrávka Queen Forever bude sestavena z písní, které Mercury nazpíval v 80. letech, ale vzhledem k tvůrčímu přetlaku nikdy nezbylo místo k jejich oficiální realizaci. Pro většinu fanoušků se tak bude jednat o zcela nové songy, neboť většina z nich nebyla představena ani během koncertů. May dále uvedl, že díky novým technologiím budou restaurované songy oplývat impozantním novodobým soundem, přičemž ovšem zůstane zachován ten typický duch klasických Queen. Queen Forever by se mělo objevit na pultech hudebních obchodů ještě tento rok. Aby toho nebylo málo, kytarista dále prozradil, že se připravuje i další pokračování muzikálu We Will Rock You. Tomu všemu ovšem bude předcházet i návrat na hudební pódia. Jak May rovněž poznamenal, kapela jako taková zůstává stále živá a ani se zpěvákem Adamem Lambertem se v žádném případě nebude jednat o imitaci původních Queen, o čemž všechny přesvědčí již 19. června na vystoupení v chicagském United Center, které odstartuje jejich severoamerické turné, čítající čtyřiadvacet letních zastávek.ANTHRAX vydají DVD se záznamem loňského koncertu v Chile. Nové DVD americké thrashmetalové ikony ponese více než výstižný název Chile On Hell a k fanouškům se dostane v polovině září. Ti si tak budou moci připomenout neskutečnou atmosféru této 'pekelné' show, která se strhla přesně před rokem v Teatro Caupolican v Santiagu. Záznam bude obsahovat celkem 18 kultovních skladeb, mezi nimiž nechybí ani několik zajímavých coverů. Chile On Hell vyjde jak na DVD, tak samozřejmě i na Blu-ray disku s kvalitním 5.1 surround zvukem. O grafické zpracování obalu se postaral Stephen Thompson, který je podepsán i pod artworkem loňského EP Anthems.

ASMODEUS jsou ve studiu. Nahrávání dlouho očekávaného projektu Past na Davida Kleinera, který vyjde jako vinyl i CD, začalo 31. 5. ve studiu ExAvik v Klatovech. Deset skladeb, proložených krátkými spojujícími instrumentálními vsuvkami, bude dokončeno během tří následujících měsíců. Předpokládaný oficiální termín vydání je 1. 1. 2015. Album můžete objednávat od 1. 6. 2014 výhradně u manažera skupiny a vydavatelství Magick Disk Musick. Neváhejte a zajistěte si novinku na těchto kontaktech: sucharkt@centrum.cz, vinyl@madmusick.cz.

BADMOTORFINGERS se představí českému publiku na letošním Masters Of Rock. Italská heavy formace, která se od roku 2006 prezentovala především jako 'cover band' prezentující klasické hity heavymetalových legend 80. let, ze sebe v loňském roce definitivně strhla nálepku multirevivalové kapely a své vlastní autorské nápady vtiskla do regulérního debutového alba It's Not The End. A právě s ním se pochlubí i na letošním Masters Of Rock, kde se představí 10. července na Alfedus Stage. Připojí se tak k zahraničními interprety našlapanému line-upu, ve kterém nebudou chybět Dream Theater, Stryper, Anthrax, Axxis či Airbourne.

CROWBAR mají venku nový videoklip. O tom, že legendární smečka kolem vousatého Kirka Windsteina vydala minulý měsíc nové album Symmetry In Black, ví patrně každý malý sludgemetalista. Nyní tedy došlo na její připomenutí i prostřednictvím oficiálního videoklipu. Pro ten si kapela vybrala hned úvodní skladbu Walk With Knowledge Wisely a na její videozpracování se můžete podívat prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Walk.

FORGOTTEN TOMB nabídli ochutnávku svého aktuálního DVD Darkness In Stereo: Eine Symphonie Des Todes – Live in Germany. O tom, že digitální download audio verze je na stránce www.agoniarecords.bandcamp.com zcela zdarma, jsme vás již informovali. Pokud byste se ovšem s audio záznamem dostatečně neuspokojili a rádi byste si vychutnali i 'pohyblivé obrázky', není nic jednoduššího než navštívit stránky www.agoniarecords.com a nové DVD si jednoduše objednat. Měli byste si ovšem pospíšit, jestliže budete mít zájem o limitovanou originálně podepsanou edici. Ta obsahuje jen 200 kusů. A jak to téhle black/gothic/doomové partě naživo sluší, můžete posoudit díky odkazu www.youtube.com/Shutter, kde najdete ukázku z DVD v podobě skladby Shutter.

HANBA se letos pochlubí novým albem a jako menší předkrm posílá svým fanouškům skladbu Mělký hrob. Punk/hardcorová partička složená ze členů Pipes & Pints, Lahar a Repelent by měla slibovanou novou desku vypustit do světa během letošních prázdnin prostřednictvím Damage Drone Records, a to jak na CD, tak i na vinylu. Pokud vám zmiňované spolky mají co říci, určitě neváhejte a klikněte na odkaz www.youtube.com/hrob, kde najdete video k novému songu Mělký hrob. Kliknutím určitě neudělá chybu ani ten, kdo má rád pořádně našlapanou, energickou a živelnou muziku. Další informace najdete i na stránkách www.hanba.bandcamp.com, www.facebook.com/hanbacz a www.bandzone.cz/hanba.

INSIDE THE HOLE avizují vydání debutového alba Impressions v podobě lyric videa k songu We'll Be Free. Jak jsme již dříve informovali, italské hard'n'bluesové trio letos podepsalo smlouvu s labelem logic(il)logic a po vzájemné dohodě se rozhodli kompletně překopat původní neoficiální nahrávku Beer! Sex!..And Fuckin' Roll z roku 2011. Nová nahrávka tak dostala daleko silnější rock'n'rollový náboj, podtržený charismatickým chraplákem kytaristy a skladatele Roye Zapii. Nakažlivě šlapající rytmiku pak mají na svědomí baskytarista Emanuele Cutrona a bubeník Alessio Runfola. Prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Free zkuste ochutnat tu italskou horkokrevnost ve spojení s rock'n'rollovou klasikou. Pokud vás ukázka lyric videa ke skladbě We'll Be Free zaujme, stačí už jen počkat do 17. června, kdy se Impressions dostane na trh.

KILL RITUAL, jedni z dalších zástupců kultovní Bay Area scény, připravují limitovanou vinylovou edici svého druhého počinu The Eyes Of Medusa. CD verze vyšla již 4. dubna u GoldenCore Records / ZYX Music, hudební fajnšmekři se pak mohou těšit na datum 27. června, kdy vyjde limitovaná LP edice. Přestože se jedná o poměrně čerstvé zástupce kalifornské thrashmetalové scény, o nezkušené holobrádky rozhodně nejde. Najdeme zde například ostříleného baskytaristu Danyela Williamse (ex-Dark Angel) či Stevea Riceho, bývalého kytaristu dnes již neexistující formace Imagika. Ten se zároveň postaral o produkci aktuálního alba a společně s kytaristou Andym LaRocquem (King Diamond) dohlížel i na mix a mastering. Grafickou podobu obalu má na svědomí Jobert Mello, jehož umělecká díla zdobí i nahrávky Sabaton, Primal Fear, Grave Digger a mnoha dalších. Kromě Riceho a Williamse tvoří jádro Kill Ritual i zpěvák Josh 'Crimson' Gibson a italský bubeník Gee Anzalone (Brain Damage).

LINKIN PARK upozornili na blížící se datum vydání nového alba již třetí ukázkou. Nová nahrávka The Hunting Party vyjde 17. června a prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Wastelands si ji můžete přiblížit ukázkou v podobě lyric videa k songu Wastelands. Jak dříve kapela avizovala, nový počin by se měl částečně vrátit k původní tvrdší kytarové tvorbě a právě aktuálně vypuštěný singl je toho jasným důkazem. Ostatně, přesvědčte se o tom sami. Kromě našlapaných songů se ovšem mohou fanoušci těšit i na několik zajímavých hostů, jako například Darona Malakiana (System Of A Down) či Toma Morella (Rage Against The Machine).

SORROWS PATH představují lyric video Everything Can Change. Ačkoliv řecká doommetalová formace datuje svůj vznik k roku 1993, své teprve druhé řadové album Doom Philosophy vydají až letos v září a jako první pamlsek nedočkavým fans předhodili zbrusu nový song Everything Can Change. Ten si jako lyric video můžete dopřát díky odkazu www.youtube.com/Everything. Není bez zajímavosti, že se zde jako host vokálně prezentuje známý švédský multiinstrumentalista Snowy Shaw (ex-King Diamond, ex-Mercyful Fate, ex-Therion a další). Dalším zajímavým hostem na novém počinu bude i kytarista Edgar Rivera (ex-Solitude Aeturnus).

VICOLO INFERNO obměnili rytmickou sekci. Italští hardrockeři připravují materiál pro novou desku, která bude následovníkem loňského debutu Hourglass vydaného u logic(il)logic Records. Na ní se ovšem bude podílet oproti minulému počinu dost odlišná sestava. Již na březnovém britském turné představila kapela nového bubeníka Neba (ex-Speed Stroke) a nyní prozradila i jméno nového baskytaristy. Tím se stal Wallace, bývalý člen Showstripsilence. S původními členy – Marco 'Daz' Dazzani (baskytara), Alex 'LR' Sala (bicí) – se ale zbytek kapely rozešel v přátelském duchu a s novou sestavou tak směřují k novým výzvám. Aktuální sestava, která se zanedlouho představí i v rodné Imole na mini festivalu Imola In Musica, vypadá tedy následovně: Igor Piatesi – zpěv, Marco Campoli – kytara, Neb – bicí, Wallace – baskytara.

ŽREC jsou 'hubenější' o jednoho člena – své folkmetalové zbraně ovšem neskládají. Není to tak dlouho (konec loňského roku), kdy pagan/folkmetalová smečka z Náměšti nad Oslavou rozšířila své řady o novou zpěvačku a houslistku Týnu, aby se tento týden opět vrátila ke čtyřčlennému obsazení. Právě v těchto dnech rozvázala skupina 'pracovní poměr' s klávesákem Ingvarrem, který měl na starosti i čisté vokální linky a flétny. To sice poněkud zkomplikovalo situaci kolem již domluvených koncertů, nicméně skupina vysvětluje, že tato změna byla nevyhnutelná a pro další fungování kapely by měla být i velice přínosná v hledání nového směru, kterým se hodlají ubírat. Nechme se tedy překvapit, co vše tato změna přinese.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky T.N.T.:
Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 18/2012

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund