ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Telegrafistův Novinkový Týdeník – aneb T. N. T. 21/2014
Publikoval: JO - Neděle, 25.05. 2014 - 20:15:21
Rubrika: T.N.T.

NIGHT BY NIGHT se začátkem července pochlubí debutovou nahrávkou. Evropští fanoušci se prvního alba britské hardrockové formace, jejíž součástí je i člen The Sisters Of Mercy kytarista Ben Christo, které ponese název NxN, dočkají 11. července (14. 7. UK, 15. 7. USA/CAN). Deska vyjde u A Sun Hill Production / Cargo Records a o produkci se postarají Romesh Dodangoda (Motörhead, Bullet For My Valentine, Sylosis) a Rod Thomas společně s Outhouse Studios, respektive jeho majiteli, již zmiňovaným Benem Christem a zpěvákem Henrym Rundellem (ex-Voodoo Six). Zvukovou stránku pak bude mít na starosti John Mitchell (Alter Bridge, Asia, Snakecharmer). Baskytarista Def Leppard Rick Savage se o kapele vyjádřil, že jsou velikým příslibem pro budoucnost a že jejich kombinace melodií a neotřelých harmonií je zkrátka úžasná. Londýnská skupina kloubí ve své tvorbě prvky klasického i novodobého rocku a neotřelé harmonie se promítají především ve vokálech. Kromě Rundella a Christa přibarvuje trojhlasy i baskytarista Jonny Thornton. Zkuste si dát dohromady těžké heavy riffy, moderní přístup Alter Bridge a nakažlivou vokální barevnost Def Leppard, abyste si mohli alespoň částečně představit, co jsou Night By Night vlastně zač. Podle vyjádření celé kapely se příznivci hard rocku mají opravdu nač těšit, neboť na debutovém albu pracovali skutečně dlouho a velice pilně. Zda se ta snaha Night By Night vyplatila, o tom se přesvědčíme již brzy. Zatím si můžete o kapele něco přečíst třeba na oficiálních stránkách www.nxnofficial.com, kde si můžete případně i poslechnout ukázky z jejich předchozích EP nahrávek.AHARD ukázali pořádnou adrenalinovou jízdu! Jak se zdá, květen je docela plodný na nové videoklipy a pozadu v tomto trendu nezůstávají ani orlovští Ahard. Ze své loňské řadovky Planeta magorů již podruhé vybrali jednu ze skladeb, aby ji posluchačům připomněli prostřednictvím aktuálního videosnímku. Po Erotomanovi teď přišla na řadu skladba Adrenalin. Jak dokáže skupina aplikovat svůj heavymetalový Adrenalin do krve, se můžete přesvědčit na webu www.youtube.com/Adrenalin.

A PERFECT DAY představí 26. května první singl z připravovaného druhého alba, které nese zatím jen pracovní název Locomotive. O alternativně hardrockové italské partičce, kde najdeme mimo jiné i členy progresivně powermetalových Labÿrinth, jsme vás již krátce informovali v souvislosti s připravovaným novým albem. Od pondělí si o nové nahrávce budete moct udělat jasnější představu, neboť na oficiálním YouTube kanálu skupiny www.youtube.com/user/APDItaly bude představen první singl s názvem Before Your Eyes. Díky této ochutnávce budou mít fanoušci možnost vůbec poprvé slyšet i nového zpěváka, kterým se přednedávnem stal Marco Baruffetti. Ten nahradil původního vokalistu Roberta Tirantiho, jenž se momentálně věnuje svému sólovému projektu. Jinak je ovšem, tak jako ostatní členové, součástí zmiňovaných Labÿrinth. A ještě poznámka k názvu nového alba A Perfect Day. Skupina slíbila, že zanedlouho zveřejní na svém facebookovém profilu www.facebook.com/APDBand soutěž, ve které si fanoušci sami vyberou jeho název, takže se již nebude opakovat situace jako u debutu, který vyšel jako eponymní.

GODFLESH představují po třinácti letech novou muziku. Britští průkopníci industriálního metalu, kteří ohlásili svůj comeback již v roce 2009, se do tvorby nového materiálu příliš nehrnuli. Podle aktuálních zpráv se ovšem tato skutečnost konečně brzy změní. Již nyní si mohou fanoušci například dopřát poslech zbrusu nového songu Ringer, který skupina právě zveřejnila na stránkách Soundcloud – www.soundcloud.com/Ringer. Ten zároveň avizuje červnové vydání EP Decline And Fall. Tím ovšem výčet letošních studiových aktivit Godflesh nekončí. Jak dále skupina prozradila, pracuje i na oficiální řadovce, která by měla pod názvem A World Lit Only By Fire vyjít už letos na podzim. Je více než jasné, že po ukrutně dlouhém čekání se příznivci britské legendy dočkají pořádné 'průmyslové' nálože.

IMORTELA představila svůj vůbec první oficiální videoklip. Otrokovická power/heavymetalová skupina začátkem roku utvrdila své fanoušky, že se neuložila k zimnímu spánku, ale stále něco ve zkušebně kutí. Proto v lednu vypustila do světa novinkový singl Dávné prokletí, ke kterému začala minulý měsíc točit i svůj první oficiální videoklip. A protože se samotná skladba opírá o historický příběh nenaplněné lásky, nemohli si vybrat pro natáčení lepší prostředí než historické prostory hradu Malenovice. Během natáčení nechyběly ani dobové kostýmy či šermířské souboje. A jak to vše nakonec dopadlo? Příběh samozřejmě smutně, ale videoklip určitě velice dobře. Ostatně přesvědčte se sami – stačí jen kliknout na odkaz www.youtube.com/prokleti.

JOHN GÄLT se tento týden pochlubili svým prvním oficiálním videoklipem. O této zajímavé ukrajinské formaci produkující energický sleaze/glam rock s lehkou příměsí punku jste se mohli na stránkách RockShocku dozvědět v souvislosti s vydáním jejich loňského debutu Served Hot. A právě z tohoto alba si čerstvá ukrajinská akvizice vybrala skladbu Undeniable, kterou právě představila i prostřednictvím videoklipu. Ten si můžete vychutnat prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Undeniable.

KURTIZÁNY Z 25. AVENUE představili novou sestavu, do prázdnin by rádi vydali nový singl a slibují i přípravu nové desky. Letošní kapelní zemětřesení nenechalo z původní sestavy takřka kámen na kameni. Aktuální obsazení ovšem nevypadá vůbec nezajímavě. Kromě původních členů Tomáše Varteckého (zpěv, kytara) a Janíka Ruppricha (baskytara) lze v nové sestavě najít i tyto známé muzikanty: bubeník Marek Macháček (Cocotte Minute), kytarista Kryštof Bartakovič (Nameless Brothers) a zpěvák Dan Kurz (Atari Terror). Skupina dále prozradila, že by s novými členy ještě před prázdninami ráda vypustila do světa nějaký nový singl, a pokud půjde vše podle představ, chtěla by začít pracovat i na novém řadovém albu. K25A tedy čeká zajímavý rok, a pokud byste si je chtěli dopřát v nové sestavě i naživo, příležitost budete mít například už 29. května v pražském klubu Futurum, kde je čeká premiérové vystoupení s novými členy. Společnost jim v tento večer bude dělat britská formace Long John Laundry.

MARILYN MANSON neprožívá zrovna šťastné období. 13. května se totiž musel rozloučit se svou milovanou matkou Barbarou J. Warner, která dlouhá léta bojovala s Alzheimerovou chorobou a ve věku 68 let tento boj prohrála. Brian Warner, jak zní Mansonovo pravé jméno, se z této osobní tragédie pomalu vzpamatovává a ve zveřejněném nekrologu prozrazuje, že právě jeho matka byla vůbec první osobou, která věřila v jeho hudební úspěch a jejíž maximální podporu měl. Marilyn Manson dále uvádí, že právě to mu dává sílu, aby pokračoval ve své vytyčené cestě a na nadcházejících koncertech, které věnuje své matce, ze sebe vydá úplně vše. Ač se tedy jedná o velice smutnou záležitost, fanoušci se mohou těšit nejen na energií nabitá vystoupení, ale i na spoustu emocí, které k muzice Marilyna Mansona bezpochyby patří. To vše čeká i na české fanoušky, kteří navštíví 12. srpna jeho koncert v pražské Lucerně.

PAUL MCCARTNEY zrušil zbytek japonského turné. Jeden ze dvou posledních žijících 'brouků' musel kvůli virovému onemocnění zrušit zbytek právě probíhajícího japonského turné. McCartney letos v červnu oslaví již dvaasedmdesáté narozeniny a v tomto věku není radno hazardovat se svým zdravím, proto mu lékaři po zjištění virové infekce důrazně doporučili odpočinek a zrušení některých naplánovaných koncertů. Patrně nejvíce bude legendárního zpěváka a baskytaristu mrzet vynechání koncertu v tokijské hale Nippon Budokan, kde si chtěl připomenout start prvního japonského turné s The Beatles v roce 1966. Nicméně do východní Asie by se měl vrátit již 28. května, kdy jej čeká vystoupení v jihokorejském Soulu. Jeho další koncertní aktivity pak budou směřovat na americký kontinent, kde by se měl zdržet na celkem devatenácti zastávkách.  

STONE SOUR se rozešli s kytaristou Jimem Rootem. Jak přednedávnem prozradil frontman Corey Taylor, jeho kytarový společník z kapely Slipknot již není oficiálním členem kapely. O jeho odchodu se vědělo ve skupině patrně již delší dobu, neboť Taylor zároveň uvedl, že s touto zprávou chtěli vyjít na světlo, až dokončí práce na novém albu domovské formace. Dobrá zpráva pro fanoušky Slipknot je ta, že zde naopak Root nekončí a jeho vztah s Taylorem je naprosto v pořádku. Právě psaní materiálu pro Slipknot se odrazilo na tom, že kytarista nemohl věnovat Stone Sour tolik času, kolik by si zbytek skupiny představoval, proto se museli poohlédnout po novém spoluhráči. Tím se stal Christian Martucci, který mimochodem spolupracoval s Taylorem na jeho sólových projektech.

TRAKTOR vypustili do světa první oficiální klip k poslední řadovce Acatra"n"z. Moravsko-pražská hard & heavy formace se svým čtvrtým řadovým albem pochlubila v polovině listopadu, kdy zároveň vyrazila na společnou šňůru s kapelou mirosmajda.com. Aby nahrávku po čase zase připomněla nejen svým fanouškům, připravila si pro ně i zbrusu nový videoklip. Ten byl natočen ke skladbě Katakomby, která je proti ostatnímu repertoáru, jenž nabízí převážně razantnější a nabroušenější vály, poněkud epičtěji laděná. Snímek vznikl ve spolupráci studií Bomb Jack, Okovideo a Labrador Film. Nový videoklip Katakomby můžete streamovat prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Katakomby.

U.D.O. si připsali na konto nové DVD Steelhammer – Live From Moscow. Nestárnoucí Udo Dirkschneider a jeho kapelní souputníci vyrazili loni na turné podporující aktuální počin Steelhammer a jednou ze zastávek se stala i moskevská Arena Hall. A právě zde se skupina rozhodla natočit videozáznam, který byl nyní použit pro nové DVD, jež vyšlo 23. května. Kromě klasického DVD (+ 2CD) vyšla i Blu-ray edice, obsahující navíc i exkluzivní vinyl v barvách ruské trikolory. Jak to loni v září v moskevské Arena Hall vypadalo, si můžete připomenout díky odkazu www.youtube.com/Machine, kde najdete úryvek z nového DVD v podobě skladby Metal Machine.

VIETCONG PORNSÜRFERS ohlásili návrat ze studia a do internetového éteru hned vypustili první singl s příznačným názvem All Over The Internet. Zhlédnout jej můžete jako neoficiální klip na stránce
www.youtube.com/Internet. Na B-straně singlu pak najdete další novou skladbu Out Of Control. Jak skupina dále prozradila, ze studia se vrátila s plným rancem nových songů – a to pro příznivce švédské punk'n'rollové formace znamená jediné, a sice že by se v dohledné době mohli dočkat nového alba. To skupina skutečně potvrzuje, a pokud půjde vše podle plánů, mělo by se tak stát na konci letošního léta. Aktuální singl ovšem nepochází z aktuálního studiového 'sezení'. K jeho natočení došlo vlastně již loni během nahrávání materiálu pro poslední řadovku We Spread Diseases. Vzhledem k tomu, že se ale obě skladby nedočkaly oficiálního vydání – respektive druhá z nich vyšla jen na 7'' singlu –, rozhodla se je skupina vydat až nyní prostřednictvím nového singlu, aby zkrátka udržela fanouškovskou pozornost ve stálé permanenci.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky T.N.T.:
Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 18/2012

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund