inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Telegrafistův Novinkový Týdeník – aneb T. N. T. 18/2014
Publikoval: JO - Neděle, 04.05. 2014 - 23:09:17
Rubrika: T.N.T.

PANTERA vydá v červnu bootleg vinyl se záznamem koncertu z Doningtonu. Přestože legendární texaská parta již dávno oficiálně neexistuje, čas od času se na trhu objeví nějaká zajímavá raritní nahrávka. A právě další taková lahůdka je připravena na 3. června, kdy u Rhino Records vyjde vinylová live nahrávka Far Beyond Bootleg – Live From Donington '94, tedy takřka na den přesně ke dvacátému výročí tohoto historického vystoupení. Tato nahrávka letos už vyšla na CD jako druhý disk reedice kultovního alba Far Beyond Driven, které bylo znovu vydáno rovněž při příležitosti dvaceti let od jeho prvního vydání. Bootleg představuje celou čtveřici Philip Anselmo, Dimebag Darrell, Rex Brown a Vinnie Paul v jejich vrcholné koncertní formě prostřednictvím devíti songů na ploše čtyřiceti minut. Ty pocházejí ze tří zásadních alb Cowboys From Hell, Vulgar Display Of Power a zmiňovaného Far Beyond Driven. Právě tato nahrávka okamžitě po vydání debutovala na prvním místě žebříčku Billboard 200 a krátce nato se stala platinovou. V žebříčku vydržela dlouhých sedm měsíců a pro Panteru se stala jednoznačně nejdůležitějším počinem v historii.ARCH ENEMY vypustili do světa další ukázku z chystaného alba War Eternal. Po videoklipu k titulnímu songu zde máme další ochutnávku, tentokrát v podobě lyrics videa As The Pages Burn, na kterém skupina zároveň poukazuje na bezproblémovou výměnu Angely Gossow za Alissu White-Gluz. Alissa díky svým zkušenostem z The Agonist bezvadně zvládá jak brutální polohy, tak i melodické vokály, které naopak uplatnila při hostování v Nightwish a Kamelot. As The Pages Burn je vůbec první skladbou, na které se nová zpěvačka autorsky podílela – a že jí to nešlo vůbec špatně, můžete posoudit i vy prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Burn. Jaká bude ovšem celá nová deska, na to si musíte počkat do 9. června, kdy dojde k jejímu oficiálnímu vydání u Century Media. A nezapomeňte, 12. července si můžete novou desku i novou sestavu vychutnat i naživo u nás – na Masters Of Rock.

DEATH ANGEL mají nový videoklip. The Dream Calls For Blood, tak se jmenuje skladba, kterou si kalifornští thrashmetaloví maniaci vybrali ze stejnojmenného výborného loňského počinu k vytvoření aktuálního videoklipu. Ten najdete na YouTube www.youtube.com/The Dream. Pokud patří Death Angel mezi vaše top favority a vyrážíte na ně i za hranice, určitě vám neunikla minulý měsíc nějaká ta zastávka v sousedním Rakousku, kde se představili na společném turné s další thrashmetalovou legendou, a sice německými Kreator. Pokud jste se ovšem s tímto turné minuli, nejblíže to budete mít v létě do Německa, kde se představí na Headbangers Open Air (24. července) a Summerbreeze (13. srpna). U nás bohužel pro letošek žádné vystoupení zatím nepotvrdili.

EYES 'N' LIPS streamují druhý extrakt z aktuální debutové nahrávky. Prvotina italské hairmetalové formace vyšla pod názvem Pornstar For President 29. dubna u Street Symphopnies Records (distribuce Andromeda Dischi) a skupina z ní představila na YouTube druhou ukázku v podobě lyrics videa k titulnímu songu. Vychutnejte si tedy pořádný italský rock'n'roll prostřednictvím odkazu
www.youtube.com/Pornstar.

FORGOTTEN TOMB nabízejí svou aktuální live audio nahrávku zcela zdarma. Průkopníci italské gothic/doommetalové scény v polovině dubna vydali 'živák' Darkness In Stereo: Eine Symphonie des Todes – Live In Germany, který skupina natočila v roce 2012 během německého Kings Of Black Metal Festivalu. 29. dubna zároveň vyšlo i DVD stejného názvu, které ovšem navíc obsahuje další dva záznamy z roku 2012, a sice z Under The Black Sun Festivalu a vystoupení v berlínském klubu K17. Audio záznam je možné stáhnout na Bandcamp profilu vydavatelství Agonia Records prostřednictvím tohoto odkazu www.agoniarecords.bandcamp.com/Forgotten. DVD vyšlo jako digibook ve formátu A5 s osmistránkovým bookletem. Limitovaná edice o 200 kusech navíc obsahuje vlastnoručně podepsanou pohlednici a plakát. Tato emise je k dostání pouze na e-shopu Agonia Records – www.agoniarecords.com/shop. Pokud vás aktuální nadílka Forgotten Tomb zaujala, můžete DVD okusit prostřednictvím dvou trailerů, které najdete pod odkazy
www.youtu.be/GZLLSclQyAA a www.youtu.be/1pBZZxKs-0c.

IN FLAMES připravují nové album. Švédští melodičtí groovemetalisti ohlásili vydání novinky Siren Charms na 5. září, a to u vydavatelství Epic/Sony (ve Skandinávii Razzia Records). Bude se jednat o již jedenáctou řadovku a symbolicky na ní najdete i jedenáct nových skladeb. Jako první singl byla vybrána osmá skladba Rusted Nail, kterou skupina oficiálně představí na svých stránkách 13. června. Na desce bude možné po delší době slyšet i kytaristu Niclase Engelina, který řady In Flames znovudoplnil v roce 2011.

JUDAS PRIEST představili první singl z připravované novinky Redeemer Of Souls. Britští heavymetaloví mohykáni se novým albem pochlubí 14. července (15. července v Americe) a jako první singl si vybrali Redeemer Of Souls, tedy titulní song, který je jedním ze třinácti žhavých kousků, jež budou zdobit nový počin. K mání ovšem bude i de luxe edice, obsahující dalších pět skladeb, což už je tedy pořádná porce nové muziky. Redeemer Of Souls bude zároveň vůbec prvním albem, na kterém se podílel i kytarista Richie Faulkner, jenž v roce 2011 nahradil K. K. Downinga. Pokud se tedy nové nahrávky nemůžete dočkat, není nic jednoduššího než kliknout na odkaz
www.youtube.com/Redeemer a dopřát si první ochutnávku.

MANIC STREET PREACHERS se po koncertu v Čechách pochlubí novým albem. Čeští fanoušci se určitě ochutnávky nových skladeb dočkají už 14. května v pražské Lucerně, ti ostatní si budou muset ale počkat do 7. července, kdy se na pultech hudebních obchodů objeví novinka s názvem Futurology. Jako ochutnávku právě uveřejnili i nový videoklip Walk Me To The Bridge režírovaný Keiranem Evansem, který najdete na webu www.youtube.com/Walk.

PARTY ANIMALS představují první kompletní ukázku z připravovaného alba Light A Fan Cool. Horkokrevní Italové, hlásící se hrdě k odkazu 'sex, drogy, rock'n'roll', po oficiálním ochutnávkovém teaseru přicházejí s představením titulního songu v podobě lyrics videa. To najdete pod odkazem
www.youtube.com/Light, takže stačí jen kliknout a přenést se do 80. let, která italská skvadra tak dokonale evokuje. A pokud vám tato ukázka zachutná, stačí si už jen počkat do 6. května, kdy nová deska oficiálně vyjde u Street Symphonies Records.

PERSEUS představují první vzorek aktuální studiové práce. Olomoucká formace kolem zpěváka Mirka Spilky se právě nachází ve studiu (DS studio Davida Spilky), kde připravuje materiál pro své druhé album Říše vlků. To bude podle informací obsahovat celkem devět ostře nabroušených a úderných skladeb ve stylu heavy/power/speed metalu a jako první ochutnávky se fanouškům dostala právě skladba Hraběnka Báthoryová, která vyšla jako singl již v roce 2012. Nyní ji ovšem skupina představuje ve zcela nově střiženém kabátku, a zdali padne i vám, můžete vyzkoušet například na kapelním Bandzone profilu www.bandzone.cz/calibosms.

VANISH podepsali smlouvu s Massacre Records, u kterých vydají svou druhou řadovku. Německá progresivně powermetalová formace právě usilovně pracuje na následovníkovi osm let starého počinu Separated From Today a o něco mladšího EP Come To Wither a výsledek jejího snažení by se měl objevit pravděpodobně na podzim letošního roku. Už nyní si ovšem můžete dopřát nahlédnutí na nový materiál díky první oficiální ukázce. Tou je aktuální videoklip Silence, který můžete streamovat díky odkazu www.youtube.com/Silence.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky T.N.T.:
Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 18/2012

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund