ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Telegrafistův Novinkový Týdeník – aneb T. N. T. 15/2014
Publikoval: JO - Neděle, 13.04. 2014 - 22:42:43
Rubrika: T.N.T.

EXCITER se vracejí na scénu v původní sestavě! Skvělá zpráva pro všechny příznivce kanadských speedmetalistů dorazila jako blesk z čistého nebe. Jak právě prozradil doposud jediný původní člen, kytarista John Ricci, do kapely se po dlouhých letech vracejí baskytarista Alan Johnson a zpívající bubeník Dan Beehler a v této skvostné sestavě se představí již 24. dubna na festivalu Keep It True v německém Lauda-Königshofenu. Během vystoupení zazní především klasické songy, kterými neodmyslitelně pomáhali budovat základy speed/thrashové světové scény. A jak dále potvrdili, fanoušci se od této staronové sestavy určitě dočkají i nového alba. John Ricci dále vyvrátil únorové tvrzení o svém odchodu do hudebního důchodu. Došlo jen k mylnému pochopení ze strany dnes již bývalých členů Exciter, když se zmínil o myšlence krátkodobého odpočinku od hudby, a toto nepochopení se dostalo nakonec i na veřejnost. Nyní je ale po boku svých starých bardů opět naplněn energií, takže 'heavymetaloví maniaci' opět mohou vyrazit do boje.ANCIENT BARDS avizují vydání třetího alba A New Dawn Ending novým videoklipem. Deska italské frontwoman formace bude třetím a zároveň posledním pokračováním trilogie Black Crystal Sword Saga, jejíž první díl The Alliance Of The Kings vyšel v roce 2010, který v dalším roce následoval díl druhý Soulless Child. Artwork na obalu aktuálního alba vytvořil Felipe Machado Franco, který dokonale vystihl epický, atmosféricko-powermetalový charakter desky. Jeho díla zdobí například i nahrávky Blind Guardian a Rhapsody. Přestože deska bude obsahovat jen deset skladeb, celková stopáž hravě přesáhne hodinovou délku. Jednotlivé kompozice jsou poměrně rozsáhlé, a není proto nijak překvapující, že některé songy mají i třináct (Showdown) nebo dokonce sedmnáct minut (titulní A New Dawn Ending). Prvním singlem se stala skladba In My Arms, ke které skupina právě vypustila do světa i oficiální videoklip, jejž najdete pod odkazem www.youtube.com/Arms. Samotná deska pak vyjde 25. dubna u Limb Music.

A PERFECT DAY vydají nové album u logic(il)logic v distribuci Andromeda Dischi. Boční projekt i u nás poměrně známých progresivních powermetalistů Labÿrinth tvoří zpěvák a baskytarista Roberto Tiranti, kytarista Andrea Cantarelli a bubeník Alessandro Bissa a již podruhé si odskočí od své domovské formace, aby v alternativně hardrockovém duchu připravili následovníka eponymního debutu z roku 2012. Zatím tedy bylo jen prozrazeno jméno vydavatele a potvrzeno, že na novém materiálu skutečně pracují. Na podrobnější informace si tedy budeme muset ještě nějaký čas počkat.

CEDRIC BIXLER-ZAVALA a OMAR RODRÍGUEZ-LOPÉZ – původní členové a zakladatelé úspěšné progresivně rockové skupiny The Mars Volta – se po ukončení činnosti své domovské formace vrhli na nový projekt. Ten ponese název ANTEMASQUE a podle právě zveřejněných video ukázek ze studia na YouTube ( www.youtube.com/Session, www.youtube.com/Studio) to vypadá na hodně ambiciózní záležitost, neboť kromě obou hlavních protagonistů zde najdeme i jejich bývalého spoluhráče, bubeníka Davea Elitche, a exkluzivně se do studiové práce zapojil i Flea – baskytarista Red Hot Chili Peppers. Ten má sice momentálně trošku volna od své domovské formace, ale na nudu si určitě stěžovat nemůže. Kromě Antemasque totiž spolupracuje s Thomem Yorkem (Radiohead) a jeho kapelou Atoms For Peace a také s Damonem Albarnem (Blur), který si založil nový projekt Rocketjuice And The Moon. Ovšem ani dvojice Zavala – Lopéz toho nemá málo. Po loňském uzavření kapitoly The Mars Volta představil Rodríguez-Lopéz nový band Bosnian Rainbows a Bixler-Zavala svou kapelu Zavalaz, se kterou letos vydá i debutovou desku.

DAMON ALBARN (Blur) a NOEL GALLAGHER (Oasis) budou pracovat na společném albu? Diskuse na toto téma skutečně proletěla internetem a sám Damon Albarn uvedl, že tuhle možnost vůbec nevylučuje. Zároveň však upozornil na skutečnost, že zatím není vůbec nic oficiální a s Gallagherem tuto spolupráci jen lehce nakousli. Pokud ale k něčemu dojde, bude to až v blíže neurčené budoucnosti. Momentálně jsou oba hudebníci zaneprázdněni svými vlastními sólo aktivitami a výsledek té Albarnovy bude ke slyšení již poměrně brzy. Jeho sólový debut Everyday Robots totiž vychází 28. dubna.

DEVIL YOU NOW nabízejí další ochutnávku z připravovaného debutu. Americká metalcorová supergroup se již brzy – v Evropě konkrétně 25. dubna – pochlubí svým premiérovým počinem The Beauty Of Destruction, který vypustí do světa prostřednictvím Nuclear Blast. A čím že si toto čerstvé seskupení zasloužilo označení 'supergroup'? Především personálním obsazením. U mikrofonu nestojí nikdo jiný než Howard Jones (ex-Killswitch Engage), jednu z kytar pak drtí italský hřebec Francesco Artusato (All Shall Perish), ke kterému se přidal jako druhý kytarista keňský kolega Roy Lev-Ari z jeho další formace Hiss Of Atrocities. Hvězdné obsazení doplňuje navíc aktuální bubeník Fear Factory a Divine Heresy John Sankey a basové struny drhne Ryan Wombacher, známý například z metalcorové smečky Bleeding Through. Jak tahle kooperace položená na hranici metalcoru a groove metalu funguje v reálu, můžete již nyní ochutnat prostřednictvím odkazu www.soundcloud.com/Beginning, kde najdete aktuálně zveřejněný song A New Beginning. Minulý měsíc byl zároveň představen i oficiální videoklip Seven Years Alone, který si můžete připomenout zde: www.youtube.com/Seven

ENTHRONED streamují kompletní novinku. Už příští týden vychází u Agonia Records jubilejní desáté album Sovereigns kultovní belgické blackmetalové party, ovšem fanoušci si ji již nyní mohou kompletně dopřát v předpremiéře na serveru Loudwire. Pokud patří tahle legendární smečka i mezi vaše favority, zkuste tedy kliknout na odkaz www.loudwire.com/Enthroned a vychutnejte si devítku ostře nabroušených jedovatých skladeb. Pokud ale náslech nových songů nepotřebujete a novinku si koupíte tak jako tak, můžete si ji předobjednat na stránce www.agoniarecords.com a vybrat si rovnou z několika nabízených emisí.

JULIUS SEIZURE představili nový videoklip. Čerstvá metalová krev z New Jersey – tak by se dala charakterizovat tahle nekompromisní smečka, která se rozeřvala do světa teprve v roce 2011 jako nástupce dnes již zaniklé melodic deathmetalové formace Will Killmore. Na kontě má ale již dvě EP nahrávky a právě z té loňské s názvem Trials si vybrala singlovou skladbu Sixth And Falling, aby ji navlékla do videoklipové podoby. Tento týden ji i oficiálně představili na serveru YouTube a vy se na finální výsledek můžete podívat prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Sixth. Pokud patříte mezi příznivce takových spolků jako Killswitch Engage, Soilwork či Unearth, tohle by určitě mohlo lahodit vašemu uchu.

OCELOT vydávají nové album. Znojemská metal/rock'n'rollová parta se již tento měsíc pochlubí svým novinkovým albem Rock n' Roll Dog. A jak napovídá samotný název, desítka nových songů bude plná nefalšovaného syrového rock'n'rollu a sedět by mohla například i příznivcům Motörhead. Pokud vám tento styl není cizí, zkuste si dopřát menší ochutnávku prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Ocelot. V případě, že se vám ukázka natolik zalíbí, že byste chtěli mít tuhle žhavou novinku doma, můžete si ji od 15. dubna objednat na e-mailu novotny.jindra@seznam.cz nebo telefonu 723 153 478. A věřte, že to bude Kalba jako řemen!

PARTY ANIMALS budou debutovat v květnu. Divoká hardrocková formace ze slunné Itálie se svou prvotinou Light A Fun Cool pochlubí prostřednictvím Street Symphonies Records 6. května. Desku nahrávali společně s Ricardem Asquinim ve svém rodném Udine (Saojo Studios) a celkem se na ni vešlo deset ostře řezaných rock'n'rollových pecek vracejících se v čase ke klasickým osmdesátým létům. Zkuste tyhle mladé horkokrevné Italy ochutnat prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Party, pod kterým najdete právě zveřejněný oficiální teaser. Samotný název skupiny je vlastně odvozen od toho, co daný hudební směr vytyčuje – nekonečné večírky, nespoutaná zábava, divoký sex a spousta alkoholu. Hudebně pak můžete očekávat útoky Mötley Crüe, šílenost W.A.S.P. a klasickou atmosféru AC/DC.

RAZORLIGHT se po dvou letech vracejí na pódia. Už to vypadalo, že se populární londýnská indie/post-punková formace uloží patrně definitivně k ledu, ale jak před nedávnem frontman Johnny Borrell potvrdil, skupina se i s novými členy vydává na svou další hudební etapu. Novými spoluhráči se stali Gus Robertson (kytara), David 'Skully' Sullivan Kaplan (bicí) a teprve osmnáctiletý brazilský baskytarista João Mello, který je jinak členem Borrellovy sólové formace Zazou, kde hraje na saxofon. Poprvé se letos skupina živě představí 4. června v londýnské Electric Ballroom, kde si připomene desetileté výročí od vydání debutové nahrávky Up All Night. Razorlight potvrdili svou účast i na několika letních festivalech – Volks Festival, Chester Rocks, Kendal Calling, Y Not a Wakestock. Johnny Borrell je poměrně aktivní, i co se jeho sólové kariéry týče. V loňském roce vydal svůj debut Borrell 1 a 28. dubna představí čtyřskladbové EP The Artificial Night.

SATYCARION hlásí návrat ze studia! Od letošního ledna se písecká metalová formace usilovně připravovala na natáčení svého nového alba, aby mohla vyrazit na Moravu do vyhlášeného studia Šopa Standy Valáška. Tam strávili rovných deset dní a úspěšné dokončení této mise právě ohlásili na svých stránkách. Spokojenost s výsledkem je oboustranná, přestože jak samotná kapela uvádí, zpočátku byli trošku nervózní při představě, že se zde nedávno domíchalo například nové CD Arakainu. Že by snad cítili až přehnaný respekt? To by patrně nebylo ani namístě, neboť již minulou nahrávkou True Or Lie ukázali, že nějaké ambice rozhodně mají. Příznivci melodického metalu by určitě měli sledovat stránky www.satycarion.cz, kde se o nové desce již brzy dovědí něco víc, a jak skupina slíbila, nabídne zde i video reportáž ze samotného nahrávání.

SLASH dokončil své nové album a v červenci vyrazí na turné s AEROSMITH. Ex-kytarista Guns 'N Roses prozradil, že jeho třetí sólová deska je hotová a stejně tak jako na jeho předchozím počinu Apocalyptic Love se na ní podíleli spoluhráči, soustředění pod názvem The Conspirators – tedy bubeník Brent Fitz (ex-Alice Cooper) a baskytarista Todd Kerns (Age Of Electric) – a samozřejmě i zpěvák a kytarista Myles Kennedy (Alter Bridge), pro kterého se jedná o již třetí spolupráci se Slashem. Podle vyjádření baskytaristy Todda Kernse na sociálních sítích jsou nové skladby dost odlišné od předchozí nahrávky. Materiál je podle něj mnohem vážnější, ale zároveň i zábavnější, a dost těžce balancuje na hraně tohoto kontrastu. Jednotlivé songy jsou špinavější, silnější a doslova nebezpečnější. Zatím bezejmenné album ještě sice nemá stanovené ani oficiální datum vydání, ale díky jeho dokončení mohl legendární kytarista definitivně potvrdit společné letní turné s Aerosmith, které odstartuje 10. července ve Wantaghu (stát New York) a potrvá až do poloviny září. Do Evropy se ale tato společná šňůra bohužel nepřenese.

TORTHARRY vypustili tento týden do světa nový videoklip. Je to už hezkých pár let, kdy se hronovští deathmetaloví divočáci představili svým fanouškům ve videoklipu. Naposledy se tak stalo v roce 2008 se skladbou Case 7, pocházející z alba Round Table Of Suicide. Skupina tedy usoudila, že je nejvyšší čas oprášit filmovou techniku a spáchat nějaký další audiovizuální snímek, kterým by připomněli vloni vydaný počin Follow. Oslovili tedy Páju Junka z agentury Junek Film a k video zpracování si vybrali nový song Epilogue. Jak tato spolupráce nakonec dopadla, můžete nyní posoudit prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Epilogue.

V.A.R. přijdou s novým albem v říjnu. Legendární liberecká alcohol/thrashová parta se v roce svého pětadvacátého výročí existence dočká po sedmi letech nové řadovky. Tu nahrávají ve studiu Hacienda Miloše 'Dodo' Doležala, které nedávno opět navštívili, aby dotočili zbylé čtyři songy, a celkově tak jejich počet zaokrouhlili na rovnou desítku. Zatím bezejmenný počin tedy čekají už jen finální studiové úpravy a samotné vydání. K tomu dojde v říjnu tohoto roku prostřednictvím magazínu Pařát. Fanoušci ale v jubilejním roce určitě nebudou o představení nového materiálu ochuzeni ani v průběhu letních festivalů. Ostatně již loni se menší ochutnávky naživo dočkali a kdo měl to štěstí nějakou novou skladbu slyšet, určitě může potvrdit, že novinka libereckých nestorů bude pěkný masakr.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky T.N.T.:
Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 18/2012

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund