inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 13/2014
Publikoval: JO - Neděle, 30.03. 2014 - 21:30:29
Rubrika: T.N.T.

GWAR uctí památku svého zesnulého frontmana na vlastním festivalu. Festival Gwar-B-Q si vysloužil během čtyřleté historie přívlastek 'nejnechutnější festival na světě' a právě v průběhu příprav pátého ročníku postihla skupinu tragédie v podobě nečekaného úmrtí zpěváka Davea Murraye Brockieho, kterého fanoušci Gwar znali především pod pseudonymem Oderus Urungus. Přesně před týdnem (23. března) se jeho životní cesta nečekaně a zatím bez známých příčin definitivně uzavřela. Podle vyjádření manažera Jacka Flanagana se čeká na toxikologické výsledky, které mohou být známy až za tři měsíce. Dave byl jediným původním členem kapely a jeho nynější spoluhráči se dohodli, že nejlepším způsobem jak uctít jeho památku bude právě další ročník Gwar-B-Q, který se uskuteční 16. srpna v Hadad Water Parku v Richmondu. Den předtím bude na programu i vzpomínková akce. Zda se ovšem Gwar představí na pódiu i jako aktivní účinkující, zatím není jasné. Podle vyjádření členů by si to Dave dozajista přál, ale zároveň podotkli, že hledání vhodného kandidáta na pěvecký post bude hodně složité, neboť Dave je prostě nenahraditelný.ASCENDANCY streamují kompletní novinku. Vsetínská progresivně powermetalová formace má vydání nového alba The Amazing Ascendancy doslova na spadnutí. Aby ovšem nenabízela prostřednictvím MetalGate Records nejen svým fanouškům 'zajíce v pytli', rozhodla se jej kompletně streamovat na svém Bandzone profilu. Jedná se tedy o hrubý mix všech třinácti nových songů, ale i to bohatě stačí k tomu, aby si případní zájemci udělali dokonalý obrázek o tom, jaká nová deska bude. Dle našeho názoru se mají příznivci progresivního power metalu opravdu nač těšit. Ostatně ochutnejte sami prostřednictvím odkazu www.bandzone.cz/ascendancy.

BLOODY OBSESSION představili nového vokalistu a prozradili pár novinek z kapelního tábora. Personální změny se orlovské deathmetalové smečce nevyhnuly ani letos. Zhruba po ročním působení se s kapelou tento měsíc rozloučil zpěvák Míra (Rubufaso Mukufo), kterého nahradil ostravský hrdelník Rawar. Doslova peklo v hrdle již brzy údajně představí v novém songu You Will Never See Me, který co nevidět skupina nahraje a nabídne k poslechu na svém Bandzone profilu. I další zpráva určitě fanoušky potěší. Ve druhé polovině tohoto roku by se měl podle vyjádření skupiny objevit nástupce poslední desky News From The Morgue. Fanoušci ortodoxního old school death metalu by měli být rozhodně ve střehu.

CIRCLE II CIRCLE představili 20. března nový videoklip a během devíti dní se na serveru YouTube dočkal už více jak 34 000 zhlédnutí. Klip byl natočen ke skladbě Diamond Blade, jež pochází z loňského Seasons Will Fall, na kterém se představila z poloviny obnovená sestava. Na nahrávku vyšly dost rozporuplné recenze, nicméně Diamond Blade patří bezesporu k tomu lepšímu, co dvanáctka nových skladeb nabízí. Pokud patříte ale mezi skalní fans, rozhodně klikněte na odkaz
www.youtube.com/Diamond, a to nejlépe několikrát, neboť skupina slíbila, že při 50 000. zhlédnutí prozradí něco bližšího k plánovanému turné.

CRYSTAL VIPER nabízejí k volnému poslechu cover Night Of The Demon od legendární britské formace Demon. Poslechněte si jej prostřednictvím odkazu www.soundcloud.com/Demon. Tento song natočila polská frontwoman formace pro album Harder Than Steel – The Official Keep It True Festival Tribute Album, které je věnované kultovnímu německému festivalu Keep It True a najdeme na něm celkem dvanáct klasických heavymetalových hitů v podání skupin, které se na festivalu v minulosti představily, tedy jak autoři klasických předloh, tak i jejich dnešní 'restaurátoři'. Najdeme zde například Attacker (Riot – Fire Down Under), Paradox (Armored Saint – March Of The Saint), Wizard (Virgin Steele – Mind Body Spirit), Deadly Blessing (Lizzy Borden – Notorious) ad. Deska vychází v limitovaném nákladu 500 kopií, takže případní zájemci by se měli po nahrávce poohlédnout co nejdříve, nejlépe u vydavatelství Skol Records.

DECAPITATED jsou ve studiu. Po devíti letech se polští techno-deatheři vracejí do domovského studia Hertz, kde budou připravovat své šesté, zatím bezejmenné album, které by se mělo dočkat oficiálního vydání letos v září u Nuclear Blast. Skupina měla momentálně dost napilno v souvislosti s turné s Meshuggah, Lamb Of God a Children Of Bodom a právě v lednu na turné s Lamb Of God představila i nového bubeníka Michała Łysejka, který například loni obrážel koncertní pódia s izraelskými Melechesh. Nyní už je tedy plně zapojen do nahrávacího procesu, stejně tak jako celá skupina. Pokud patříte mezi hudební sběratele a Decapitated patří mezi vaše oblíbence, pak byste si měli pohlídat datum 19. dubna, kdy u Earache vychází limitovaná split nahrávka s At The Gates. Každá ze skupin se zde podělila o jeden cover z dílny kultovních thrasherů Slayer, který věnovala loni zesnulému Jeffu Hannemanovi. Decapitated si vybrali skladbu Captor Of Sin z kultovního EP Haunting The Chapel.

EDEN'S CURSE vyrazí v květnu poprvé na vlastní klubové turné po Velké Británii. Britská power/hardrocková formace se jako support představila již s Dream Theater, Stratovarius, Firewind a Alestorm, ovšem nyní si dopřeje díky kritikou velice dobře hodnocenému čtvrtému albu Symphony Of Sin i vlastní headline šňůru. Na tu vyrazí i s loňskou vokální posilou v podobě výborného srbského zpěváka Nikoly Mijiče (Alogia, Dreyelands, Expedition Delta), stejně tak jako s novým bubeníkem Johnem Clellandem a klávesistou Stevem Williamsem. Zakladatelé skupiny Thorsten Koehne (kytara) a Paul Logue (baskytara) u toho samozřejmě nebudou chybět. Kompletní přehled všech zastávek turné najdete na webu www.edenscurse.com/uktour.

ENTHRONED vypustili další ochutnávku nové desky. Příznivci černého kovu se již brzy dočkají oficiálního vydání jubilejního desátého alba belgické smečky, které ponese název Sovereigns. 15. duben je prakticky již za dveřmi, ale než se otočí list s kýženým datem na kalendáři, mohou si netrpěliví fans zkrátit dlouhou chvíli poslechem již třetího nového songu The Age Of Agony. Ten najdete na webu
www.metalsucks.net/Enthroned. Pokud jste náhodou prošvihli předchozí dvě ukázky, najdete je na Soundcloud profilu vydavatelství Agonia Records www.soundcloud.com/agoniarecords.

INSIDE THE HOLE podepsali smlouvu s logic(il)logic Records, u kterých vydají svůj debut Impressions. Původní debut Beer! Sex!.. and Fuckin' Roll, který produkoval sám kytarista a zpěvák Roy Zappia, se tak dočká kompletní předělávky. Po dohodě s vydavatelstvím se sicilské trio rozhodlo, že je potřeba hlavně vylepšit textovou stránku a vokály. To se údajně podařilo, a navíc deska dostala i mnohem lepší zvukový kabátek. Nahrávka tak působí mnohem rock'n'rollověji a s příchutí amerického blues si zcela zaslouženě přivlastňuje nálepku hard'n'blues. O pevnou nekompromisní rytmiku se postarali Emanuele Cutrona (kytara) a Alessio Runfola (bicí), zatímco frontman Roy Zappia má na svědomí veškeré kytarové party a vokální linky, originálně 'poznamenané' cigaretami a whiskey.

LORD VOLTURE potvrdili účast na kultovním německém Rock In Schroth Festivalu, kde se představí po boku Wizard, Odium, Dimeless a Acid Death. Na holandské heavymetalisty, kteří nezapřou vlivy takových klasiků jako Judas Priest, Iron Maiden nebo Iced Earth, se mohou ovšem těšit i tuzemští fans. Během aktuálního turné se totiž hned dvakrát představí i v České republice. 25. dubna zavítají do litvínovského klubu Attic, o den později si to pak namíří do klubu Music Sklep ve Spáleném Poříčí. Slovenští fanoušci si pak budou muset na jejich návštěvu počkat až do října, odměněni však budou hned pětinásobnou koncertní nadílkou. Přehled aktuálně potvrzených koncertů najdete na stránce
www.lordvolture.com/page/tour.

RONNIE JAMES DIO se dočká svého tributního alba již 31. března – poslechněte si, jak zní klasické hity v provedení thrashmetalové Metalliky. Dlouho očekávaný tribut Ronnie James Dio – This Is Your Life vychází již toto pondělí u Rhino Records a najdeme na něm spoustu zvučných jmen světové rock/metalové scény, a to i v poměrně netradičních spojeních, jako například Motörhead – Biff Byford, Corey Taylor – Roy Mayorga – Satchel – Christian Martucci – Jason Christopher, Glenn Hughes – Simon Wright – Craig Goldy –  Rudy Sarzo – Scott Warren nebo Rob Halford – Vinny Appice – Doug Aldrich – Jeff Pilson – Scott Warren. Z klasických kapel zde nechybí Anthrax, Doro, Scorpions a samozřejmě Metallica, která zpracovala hned čtyři songy do úhledného Ronnie Rising Medley, jejž si můžete poslechnout díky odkazu www.soundcloud.com/Metallica.

SMASHING PUMPKINS vydají v roce 2015 hned dvě alba. Jak právě prozradil frontman Billy Corgan, obě nahrávky již mají svá jména – Monuments To An Elegy a Day For Night – a skupina by na ně ráda upozornila již v letošním roce vydáním nějakého singlu. Corgan zároveň nastínil, že nové desky budou doslova plné kytar. Předem připravené nové songy začala skupina nahrávat právě v těchto dnech a do role producenta byl obsazen Howard Willing, který s kapelou spolupracoval již na albu Adore z roku 1998. Fanoušci budou moci tento nahrávací proces pozorně sledovat na nových stránkách, kde se dočkají představení jednotlivých skladeb, textů, studiového vybavení, audio ukázek, fotografií i zajímavých video záběrů z ptačí perspektivy.

THEOCRACY připravují nové album – zatím bez bubeníka. Americká powermetalová formace tento měsíc oznámila, že se musela rozloučit se svým dosavadním bubeníkem Shawnem Bensonem, proto zůstává otázkou, kdo zaujme jeho post při nahrávání nového alba, na kterém právě začíná pracovat. Jak uvedl zpěvák Matt Smith, rozchod proběhl v přátelské atmosféře, neboť Shawn odešel kvůli časové vytíženosti, která mu již neumožňovala věnovat se kapele na sto procent. Přesto je pro samotného frontmana bubeníkův odchod docela těžký, neboť, jak sám dále uvedl, doufal, že Shawn bude součástí Theocracy do té doby, než definitivně skončí. Nicméně mu poděkoval za dosavadní spolupráci na všech třech vydaných albech, a to i na debutu Theocracy – původně nahraný jen samotným Smithem –, které se loni v listopadu dočkalo své reedice. Rytmické party zde 'oživil' právě Benson, což byl jeho poslední bubenický podpis pod značkou Theocracy.

ZOLDIER NOIZ vypustí do světa svůj druhý oficiální počin Regression Process. Francouzští thrashmetaloví neurvalci, kteří by dost možná mohli zachutnat i tuzemským příznivcům Malignant Tumour, vydají novinku 27. května prostřednictvím poměrně nového amerického labelu Unspeakable Axe Records (distribuce Dark Descent Records) a na půlhodinové ploše naservírují celkem deset nekompromisně syrových thrashmetalových fláků, které dozajista osloví především příznivce klasiky. Zkuste ochutnat nový počin prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Tomorrow, kde najdete skladbu Tomorrow Is Today.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky T.N.T.:
Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 18/2012

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund