inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Bang Bang Bazooka, Bad Tones
Publikoval: JO - Úterý, 25.03. 2014 - 21:24:29
Rubrika: Reportáže

BANG BANG BAZOOKA, BAD TONES
23. března 2014, Praha, Klub 007 Strahov

Text: Adam Rotta
Foto: Michal Václavík

Bomba! Bomba! A ještě jednou bomba! Zhruba po týdnu jsme opět vyrazili na pražskou 007. Tentokrát na koncert skoro-Holanďanů Bang Bang Bazooka, z nichž byl určitě největším lákadlem kontrabasista Eric Hammers z legendární psychobilly kapely Batmobile (to snad sakra ani nemá cenu představovat – to musí znát každý). Čtyřčlenná parta složená z kontrabasu, dvou kytar a bicích předvedla na pódiu něco nevídaného a neslýchaného. Akce byla naplánována na půl osmou a zhruba okolo osmé hodiny večerní propukl rokenrolový večírek, jak má být.

Nejprve nastupují pražští BAD TONES. Vojta s kytarou a za mikrofonem, Rafan za kontrabas a Filip za bicími. Já mám prostě tuhle kapelu strašně rád. Nemůžu si pomoct, ale kdykoliv vidím a slyším jejich 'upířiny', háže to se mnou a nutí mě zpívat si s nimi do kroku. Nemá cenu představovat songy, protože Bad Tones vždy zahrají celý svůj repertoár. Zmíním tedy jen pár hitů. Mou oblíbenou Monster In My Head (hned první), potom určitě 1000 Of Space Pirates, dále všemi opěvovanou, a dokonce na YouTube prezentovanou klipem, Suck Your Blood, Tornado a samozřejmě Transsylvanian Express, což je vlastně největším hitem kapely Batmobile. Zde kluci vtipně poznamenali, že nevědí, zda si vůbec mohou dnes tuto hitovku dovolit. Myslím však, že se rozhodně neměli za co stydět. Opět skvěle zahraný koncert. Ale kdy se konečně dočkáme jejich CD, to je ve hvězdách. Zase jsem se kluků ptal a zase se mi nedostalo odpovědi. Je to opravdu škoda, protože věřím, že nejsem zdaleka jediný, komu by se jejich album hodilo do 'mauzolea'.

Pomalu se přesouvám k baru, přijímám 'sládkovu limonádu' (ano, opět) a jdu si prohlédnout merch. Moc hezká trika a košile v šedé a černé barvě. Nášivky a nálepky, CD. Zkrátka a dobře, všeho dost, ale ještě se musím podívat, jaký Bazuka předvede výkon. Za krátký okamžik k tomu nastala příležitost. Nastupuje konečně BANG BANG BAZOOKA! Je fakt, že jsem se 'vizuálně' těšil na Erikův batmobiláckej kontrabas se zebrou a lebkou, který bohužel neměl. Byl nahrazen jakýmsi perleťově posetým, ale i ten vydával pohádkový zvuk a klapal jak zuby kostry. Kapela najela energicky ihned od začátku. Veselá a nabitá jak multifunkční renovátor z Top Shopu. Rychle a zběsile, navíc nenuceně sympaticky, kapela rozhýbala veškeré obecenstvo. U jednoho z kytaristů si nešlo nevšimnout spojitosti s Brucem Lee, když vždy při chůzi vpřed vykopl svou nohu dost vysoko a předváděl jakýsi karatisticko-rokenrolový výkop. Člověk by se až bál, že mu vylétne jeho bíločerný střevíc a zabodne svou špici někomu do čela jako tomahawk. No, kluci (nebo tedy spíše pánové) přehráli vše naprosto luxusně. Nejlepší songy určitě z posledního alba 2012 Red Hot And Horny, I Don't Love You. Parádně zahraný cover od The Clash Brand New Cadillac a samozřejmě pecka Burn Bobby Burn.

Zvuk byl opět perfektní, nálada v klubu myslím také úžasná a vlastně celá tahle akce byla naprosto vydařená. Je ovšem dost veliká škoda, že současná scéna se zaměřuje hlavně na kapely typu Mad Sin, Peacocks, Demented Are Go a nedá šanci méně známým kapelám, jako je například tato. Sedmička byla poloprázdná. Je pravda, že já mám raději akce, kde není hlava na hlavě, takže mi to docela vyhovovalo, ale na druhou stranu spousta lidí pořád nadává, že tu není pořádný koncert, a když už ho tedy někdo udělá a dorazí takový král kontrabasu, jako je bezpochyby Eric Hammers? Položte si tedy pak sami sobě otázku, vy 'rokenroloví chytrolíni', co tedy vlastně chcete? Myslím, že na této akci si pořadatelé rozhodně kapsu nenamastili, takže abyste se pak jednou nedivili, že je to třeba přestane bavit. Styďte se a víkendové 'creepry' raději zavěste na hřebík. No a závěrem? Ze Sedmičky si nesu triko a nášivku Bang Bang Bazooka, skvělý kulturní zážitek, skvělou náladu a hromadu fotek s přáteli a zmiňovanou kapelou. Výborná akce, supr večer! Není co dodat. Velký díky pořadatelům a klubu 007!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund